برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

مهراز; صفر به یک اثر پیتر تیل

” صفر به یک مفاهیمی کاملا جدید و متفاوتی در زمینه ایجاد ارزش در دنیا ارائه می‌دهد.”

مارک زاکربرگ، موسس فیسبوک

“پیتر تیل کمپانی‌های زیادی را به موفقیت رسانده است. «صفر به یک» نشان می‌دهد که او چگونه موفق به انجام این کار شده است.”

ایلان ماسک، موسس اسپیس‌ایکس و تسلا

اینها تنها نمونه‌هایی از گفته‌های اثرگذارترین افراد دنیای استارت‌آپ و تکنولوژی در مورد این کتاب انقلابی است، که از جدیدترین میکروکتاب‌های منتشر شده در سبکتو، است. داستان این کتاب به کلاسی که پیتر تیل استاد آن بود باز می‌گردد:

درباره کتاب

بیایید از زبان خود تیل داستان کتاب را بشنویم:

در سال ۲۰۱۲ کلاسی در دانشگاه استنفورد داشتم به نام «استارتاپ» که در آن به دانشجویانم یاد می‌دادم از دنیا چه می‌دانم و چگونه باید آن را عوض کرد.

بلیک مسترز، یکی از دانشجویان آن کلاس به دقت از مطالب کلاس یادداشت‌برداری می‌کرد و آنلاین به اشتراک ‌می‌گذاشت. این یادداشت‌ها در سطح استنفورد کاملا مطرح شد و مورد بحث قرار گرفت.

اما چرا باید صحبت در مورد تغییر در آینده محدود به استنفورد یا سیلیکون‌ولی باشد؟

«صفر به یک» در مورد این است که چرا و چگونه بهترین کسب و کارهای جهان همان‌هایی هستند که مشکلات را به سبک جدیدی حل می‌کنند، به جای اینکه وارد مسیرهای تکراری شوند.

در این کتاب پیتر به این موضوع اشاره می‌کند که اکثر ما موفقیت را رسیدن از نقطه صفر به بی‌نهایت می‌دانیم، در حالی که موفقیت، رسیدن از نقطه صفر به یک است و این اتفاق تنها زمانی می‌افتد که شما دقیقا بدانید قرار است چه کاری انجام دهید.

بیشتر بخوانید:   بررسی کتاب «مادربزرگ سلام رساند و گفت متاسف است» از فردریک بکمن

در این کتاب می‌خوانید که راه اندازی استارتاپ بی‌گدار به آب زدن نیست، بلکه دقیقا برعکس، رسیدن به موفقیتی قابل پیش‌بینی است. صفر به یک به شما می‌گوید برای ساختن آینده یا استارتاپ خود به چه چیزی نیاز دارید.

با این توضیحات باید کمی بیشتر در مورد پیتر تیل بدانیم. او در زندگی خود چه دستاوردهایی داشته است که چنین اطلاعات عمیقی از موفقیت استارت‌آپ‌ها به دست آورده است؟

صفر به یک اثر پیتر تیل

درباره نویسنده

پیتر تیل، یک نویسنده، کارآفرین، بشردوست و سرمایه‌گذار است. پیتر در سال ۱۹۹۹ به همراه سه نفر از دوستانش پی‌پال را تاسیس کرد و به شدت در آن موفق شد. او اولین سرمایه‌گذار خطرپذیری بود که بیش از ۱۰٪ سهام فیسبوک را در سال ۲۰۰۴ خرید. او تجربه بسیار خوبی در کارآفرینی و ایجاد استارتاپ دارد و علم و تجربه او در کنار هم باعث شد تا او در سال ۲۰۱۵ به عنوان یکی از شرکای سرمایه‌گذاری در بزرگترین شتابدهنده دنیا یعنی وای کامبینیتور وارد شود.

مقدمه کتاب

صفر به یک، کتابی در مورد نوآوری، راه اندازی و ایجاد یک کسب و کار موفق و با دوام است. صفر به یک در مورد توانایی منحصر به فرد انسان برای ایجاد تکنولوژی صحبت می‌کند که ما را قادر می سازد تا:

  •  چیزهای جدید و روش‌های بهتر ساختن آنها را درک کنیم
  •  با کار کمتر، بهره‌وری بیشتر داشته باشیم
  • با طراحی خود دنیا را دوباره بسازیم

با این حال، اکثر مردم از توانایی خود برای نوآوری استفاده نمی کنند. در عوض، عمدتا آنچه را که قبلا انجام شده است، کپی می‌کنند چون تکرار محصولی که قبلا ساخته شده بسیار آسان هست و به راحتی می‌شود از یک به بی‌نهایت رفت. اما چیزی که سخت است و کار هرکسی نیست رسیدن از صفر به یک است یعنی طراحی و توسعه یک محصول جدید.

بیشتر بخوانید:   مهراز: چطور هوشمندانه زندگی کنیم؟ از کتاب هوشمند باش اثر برایان تریسی

نوآوری همواره یک معنی داشته است، حرکت از 0 به 1. بیل گیتس، استیو جابز، لری پیج، سرگی برین و مارک زاکربرگ، از پیشینیان خود کپی نکردند و کارآفرینان بزرگ بعدی نیز از آنها کپی نخواهند کرد.

پس چگونه یک کارآفرین میتواند نوآوری قابل توجهی ایجاد کند؟

برای پاسخ این سوال و ادامه مطالعه کتاب می‌توانید هم‌اکنون میکروکتاب صوتی و نوشتاری آن را در اپ سبکتو دریافت کنید.