برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

قله‌های موفقیت با وجود دره‌ها دیدنی هستند

قله های موفقیت با وجود دره‌ها دیدنی هستند. همه ما به شکل ناخودآگاه از ناشناخته‌ها ترس داریم. ذهن ما در شیارهای آشنای خودش زندگی می‌کند و در یک الگوی مشخص و شناخته شده به چرخش ادامه می‌دهد درست مانند صفحه گرامافون. اما در این مطلب از سبکتو  می‌خواهیم سراغ ناشناخته‌ها برویم و آنها را در کنار الگوی مشخص مغز قرار دهیم. شاید در پشت ناشناخته‌ها، قله های موفقیت‌‌ بزرگی در انتظار ما باشند:

لوپ‌های زندگی

بر خلاف خواسته ذهن، مسیر زندگی در ناشناخته‌ها جریان دارد و زمانی معنی واقعی زندگی را درک می‌کنیم که وارد دنیای ناشناخته‌ها شویم. ساده‌ترین مثال برای درک بهتر، لوپ‌های زندگی هستند. روزهای تکراری که هر روز در آن کارهای مشخص شده‌ای انجام می‌دهیم، سرکار می‌رویم، یکسری کارهای روتین و هر روزه را بدون کوچکترین تغییر انجام می‌دهیم و در پایان روز به خانه بازگشته و بعد از چرخیدن در شبکه‌های اجتماعی می‌خوابیم و دوباره همه چیز تکرار می‌شود. این لوپ‌ها برای هیچ فردی خوشایند نیستند و همه دوست داریم روزهایی متفاوت و هیجان انگیز داشته باشیم اما بخشی از مغز که از ناشناخته‌ها ترس دارد ما را از خارج شدن از این لوپ باز می‌دارد در حالی که همه ما می‌دانیم که زندگی در پشت این لوپ ها جریان دارد.

دره ها و قله های موفقیت

وقتی زندگی هر روز یک جریان روتین و ثابت داشته باشد همه چیز قابل پیش‌بینی است و این دقیقا چیزی است که بخشی از مغز آن را می‌خواهد. اما تو می خواهی که خوشحال و خوشبخت باشی، می‌خواهی هر روزت با روز دیگر فرق داشته باشد و هر روز به چیزهای جدید برسی. اما سختی‌های مسیر رسیدن به موفقیت را هم می‌خواهی؟ مانند قله‌ها و دره‌ها، اوج‌ها و قله‌ها را می خواهی اما دره‌ها را پس می زنی؟ بدون دره هیچ قله‌ای وجود ندارد. اگر عاشق قله‌ها هستی باید دره ها را هم دوست داشته باشی.

بیشتر بخوانید:   ۳ عادت ساده برای تغییر زندگی و افزایش خلاقیت

قله های موفقیت

همیشه تغییر اتفاقی سخت و دشوار بوده است اما در پس تغییرات اتفاقات خوب و حتی ثروت در انتظار ماست. آدم‌های موفق از الگوی ترس از ناشناخته‌ها پیروی نمی‌کنند، آنها هر ثانیه‌شان را بازبینی می کنند تا ثانیه بعدی خود را بهتر بگذرانند. آدم‌های موفق باور دارند که از زندگی همان میوه‌ای را به دست می آورند که بذر آن را کاشته‌اند. آنها خودشان را مسئول زندگی‌شان می‌دانند و برای معنی بخشیدن به آن از رنگ و موسیقی استفاده می کنند.

آهنگ خودت رو برای زندگی بساز

دنیا پر از آدم‌های افسرده است که همه عمرشان را در غم و اندوه‌اند، اما آدم‌هایی هم هستند که زندگی را بی‌دغدغه و با خوشحالی می‌گذرانند. پس این تو هستی که انتخاب می کنی چه زندگی داشته باشی و تو تنها آدمی هستی که می‌توانی به کیفیت زندگی خودت تاثیر بگذاری.
هر توقعی که از زندگی داشته باشی همان را بدست می‌آوری، اگر دائم به این فکر می‌کنی که آدم به درد نخوری هستی یا فکر می‌کنی هیچ کاری مناسب تو نیست یا حتی نمی توانی روابط اجتماعی خوبی داشته باشی دقیقا زندگی همان را به تو خواهد داد. آدم های موفق همیشه خودشان را در بالاترین مقام قدرتی تصور می‌کنند آنها برای رسیدن به آنچه دوست داشتند هر روز و هر لحظه تلاش می کنند.

تصور ذهنی

تو هم باید تصویر ذهنی از خودت را تغییر دهی خودت را همان‌طور که می‌خواهی باشی تصور کن بدون در نظر گرفتن هیچ محدودیتی، وقتی به دیدن خودت در جایگاهی که می خواهی عادت کنی، بخشی از ذهنت که تو را همیشه در لوپ نگه داشته به این تصویر عادت می کند و آن را دیگر ناشناخته نمی‌داند و تو را به سمت رسیدن به آن سوق می دهد و تو با تلاش می‌توانی آنچه که می‌خواهی را برای خودت و اطرافیانت بسازی.
یادت باشد که ما به وسیله افکارمان پیشرفت می کنیم و از نردبانی بالا می رویم که در تصورات خودمان آن را ساخته ایم.

بیشتر بخوانید:   بهترین کتاب های خودشناسی از نظر سبکتو برای مطالعه

برای فتح قله های موفقیت مسئولیت خودت رو به عهده بگیر

یکی از مهمترین دلایل موفقیت آدم های بزرگ این است که آنها با شور و شوق به دنبال خواسته‌هایشان می‌روند، خواسته‌هایشان مشخص است و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی های دقیق دارند.
موفق‌ترین آدم‌های دنیا قطعا بهترین و سریعترین و باهوش‌ترین افراد در رشته‌های خودشان نبودند بلکه پایدارترین آنها بودند و رمز موفقیت آنها، پایداری‌شان در رسیدن به هدف و تعقیب بی‌وقفه آنچه می‌خواهند بوده است.

یکی از دلایلی که همه در زندگی به قله های موفقیت نمی‌رسند این است که موفقیت معمولا چهره خود را در پشت تلاش‌های جدی و مستمر پنهان می‌کند. بنابراین باید تمام توان خود را به کار بگیرید و همیشه یادت باشد که بدترین قسمت زندگی افسوس خوردن برای گذشته است.
یادت باشد که آدم های موفق مسئولیت کارهایشان را به عهده می‌گیرند. این افراد معتقدند تمام رویدادهای زندگی نتیجه کار و عمل آنهاست. اما در مقابل افرادی هستند که باور دارند هر آنچه پیش آمده دست سرنوشت بوده و باید تسلیم آن بود و کاری از آدم ساخته نیست.

خودتان انتخاب کنید که می خواهید چه کسی باشید؟ یک آدم موفق که خودش را همیشه در بهترین زندگی تصور می‌کند و ذهنش را آماده ورود به ناشناخته‌ها می‌کند و برای رسیدن به آنچه می‌خواهد تلاش می‌کند و موفق می‌شود. یا آدمی که همه‌چیز را دست سرنوشت می‌داند و هر چه بر سرش می‌آید را می‌پذیرد و دنیای ناشناخته‌هایش را هر روز کنار می‌گذارد و لوپ زندگی را برای همیشه ادامه می دهد.

بیشتر بخوانید:   هنگام خستگی از انجام این ۵ کار خودداری کنید

پس بهترین چیزی که دارید را به دنیا بدهید تا دنیا هم بهترین اتفاق‌ها را به شما بدهد و به قله های موفقیت دست پیدا کنید.

برداشتی از ماهنامه جامعه شماره ۲۶