برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

چطور با استفاده از تغییرات به خواسته‌ها و اهدف‌مان برسیم – قسمت اول

در ۱۱ ماه آینده همه‌چیز عوض می‌شود. آیا این یک پیش‌بینی منحصر به فرد است؟ البته که نه. همه‌چیز عوض می‌شود، چون همیشه همه چیز در حال تغییرات است. حالا زمان آن رسیده که ما از این تغییرات به نفع خودمان و در راه رسیدن به اهداف و آرزوهایمان استفاده کنیم. اما چطور؟ قطعا همه ما دوست داریم که زندگی بهتری داشته باشیم، شادتر و خلاق‌تر باشیم و روابط اجتماعی قوی داشته باشیم، همه اینها عالی است اما چطور اتفاق می‌افتد؟ و چه چیزی جلوی ما را می‌گیرد؟

« تغییرات » و ما می‌خواهیم دقیقا از همین موضوع برای رسیدن به اهداف‌مان استفاده کنیم پس با این میکرومقاله از سبکتو همراه باشید:‌

صورت مساله

بیشتر مردم ایده‌های خوبی دارند. اما همین افراد در مرحله «اجرا» ضعیفند. در نهایت چه می‌شود؟ از خیر ایده‌هایشان می‌گذرند. چون به دنبال فرصت مناسب یا شریک مناسبی برای عملی کردن ایده‌های خود هستند.

سراسر عیب، بدون یک مزیت

بیخیال ایده‌ها شدن یا به تنهایی اجرا نکردن، یک عیب اساسی دارد. و آن این است که: مزیت اصلی ایده خود را هرگز بدست نمی‌آوردند. تمام مزیت یک ایده، به اجرای آن است.

تا کی می‌خواهید آنقدر به ایده‌هایتان فکر کنید تا دیگران آن را اجرا کنند؟ تا امروز تغییرات و بهانه‌های مختلف مانع شما بودند، اما از امروز تصمیم بگیرید که تغییرات در درون شما اتفاق بیافتند. وقتی ایده‌هایتان را، خودتان عملی نکنید و در اختیار دیگران قرار دهید می‌بینید که دیگران از مزایای آن سود می‌برند و شما ضربه روحی بدی را تجربه خواهید کرد. شما نمیتوانید تا ابد بیخیال ایده‌تان شوید. پس راهی پیدا کنید

بیشتر بخوانید:   جملات مثبت برای تقویت روحیه که هر روز می‌توانیم با خودمان تکرار کنیم

باید تغییر کنید. فراموش نکنید، «یا تغییر یا هیچ»

سه روش برای اینکه خود را از نو بسازید

تغییر با «از نو ساختن خود» چه فرقی دارد؟ تمام «از نو ساختن»ها تغییر می‌خواهد. اما تمام تغییرها با «از نو ساختن» همراه نیستند.

۱. از نو ساختن واکنشی

از کار بیکار می‌شوید. آسیب جسمی می‌بینید. عزیزی را از دست می‌دهید. اشتباهی بزرگ مرتکب می‌شوید. تمام این حالت‌ها باعث می‌شود به شکل واکنشی خود را از نو بسازید.

از نو ساختن واکنشی زمانی رخ می‌دهد که عاملی خارجی پیش می‌آید و شما را مجاب به ایجاد تغییرات می‌کند. چاره دیگری ندارید. باید تغییر کنید تا بتوانید ادامه دهید. نمی‌توانید به عقب برگردید، چون اتفاقی که افتاده جبران‌ناپذیر است.

فرض کنید ورزشی را با علاقه و به شکل حرفه‌ای دنبال می‌کنید، ناگهان اتفاقی برایتان می‌افتد که دیگر نمی‌توانید به آن ورزش ادامه دهید. شما چیزی را از دست می‌دهید که دوست داشتید، اما در عوض فرصتی برای فکر کردن به دست آورده‌اید تا کار دیگری را جایگزین آن کنید. ابعاد جدیدی از علایق خود را کشف کنید. و وارد دوره جدیدی از زندگی‌تان شوید.

مزیت تمام «از نو ساختن‌‌های واکنشی» این است که با  وجود اینکه «از اول شروع کردن» سخت است، اما شخصیتی که از شما شکل می‌گیرد، بهتر و قوی‌تر از گذشته است.

چطور با استفاده از تغییرات به خواسته‌ها و اهدف‌مان برسیم

۲. از نو ساختن فعالانه

دنبال کار جدیدی هستید و می‌خواهید کسب و کار خود را راه بیندازید، می‌خواهید سلامت‌تر زندگی کنید، مهارت جدیدی یاد بگیرید و کاری کنید که تا به‌حال نکرده‌اید.

اینجا همان سرزمین رویاپردازها و نوآورهاست. همان‌هایی که باور دارند راه بهتری برای زندگی وجود دارد. اگر شما نیز در همین افکارید، لازم است که خودتان را از نو بسازید.

بیشتر بخوانید:   ۱۰ اشتباه رایجی که در مسیر یافتن هدف مرتکب می‌شوید

«از نو ساختن فعالانه» حالتی است که شما با قصد و نیت قبلی تغییر می‌کنید تا خود را با فرصت یا مسیری که پیش رویتان است، وفق دهید.

نکته عجیب و جالب «از نو ساختن فعالانه» این است که اگر انگیزه شما برای تغییر به اندازه کافی بالا باشد، توان یادگیری‌تان شدیدا بالا می‌رود.

۳. از نو ساختن انعکاسی

«از نو ساختن انعکاسی» زمانی اتفاق می‌افتد که جایی شکست بخورید، اما همچنان دلتان بخواهد در آن زمینه تلاش کنید. حتی اگر بارها دقیقا در همین زمینه شکست بخورید. کلید اینکه در چنین مرحله‌ای خود را از نو بسازید و تغییرات ایجاد کنید، این است که بخشی از «خودتان» را عوض کنید.

تنها راه تغییرات در خودتان، دیدن انعکاس موقعیتتان است. با درک این انعکاس متوجه می‌شوید چه چیزی را باید عوض کنید.

فرض کنید خود را برای مسابقه‌ای مهم آماده می‌کنید، اما در نهایت شکست می‌خورید. اینجاست که باید بنشینید و فکر کنید چرا شکست خوردید؟ کجای کار اشتباه کردید؟ به عبارتی انعکاس شکست خود را ببنید. با دیدن انعکاس، می‌فهمید که باید چیزی را عوض کنید، چیزی درون خودتان. 

[stag_button url=”https://medium.com/swlh/the-only-3-ways-to-reinvent-yourself-in-2018-a0a064d79235″ style=”black” size=”small” type=”normal” target=”_self” icon=”” icon_order=”before”]Medium[/stag_button]