برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

۷ عادت افراد موفق از استیون کاوی [به‌روز رسانی شد]

استیون کاوی یکی از بهترین سخنران‌های انگیزشی می‌گوید: همه ما عادت های خوب و بد زیادی داریم. مثل عادت به چای خوردن، عادت به راه رفتن هنگام صحبت با تلفن و… گاهی تلاش برای تغییر عادت های بد می کنیم و سعی در بهبود بخشیدن به شخصیتمان داریم. از طرفی این عادت ها هستند که سبک زندگی ما را می سازند و آنها تعیین می کنند که فرد موفقی می شویم یا نه. به همین خاطر در مقاله 30 کاری که باید قبل از ۳۰ سالگی انجام دهید اشاره کردیم که عادت های خوب را در خودتان نهادینه کنید. اما افراد موفق چه عادت هایی دارند؟ و چه طور با این عادت ها به هر چه در ذهن دارند می رسند؟با سبکتو همراه باشید:

عادت اول: خودشان مسئول همه چیز هستند

اولین و مهمترین عادتی که برای موفقیت باید داشته باشیم، مسئولیت پذیری است. این عادت افراد موفق به آنها کمک می کند تا بدانند تنها تصمیم آنها بر زندگی و کسب و کارشان تاثیر دارد، نه شرایط و قوانین، افراد موفق زندگیشان را بر اساس ارزش هایشان می سازند نه تنها احساسات. این عادت افراد موفق باعث شده تا زندگی را آنطور که دوست دارند بسازند.

شما هم ارزش هایتان را مشخص کنید و مسئولیت آنها را بپذیرید و این عادت را در خودتان نهادینه کنید.

عادت دوم: هدف گذاری ذهنی

در مقاله” چه طور هدف و آرزو بسازیم و آنها را دست یافتنی کنیم ” اشاره کردیم که زندگی بدون هدف بی معنی است. استیون کاوی می‌گوید: عادت افراد موفق در هدف گذاری ذهنی، بخش جدا نشدنی از زندگی آنهاست.آنها قبل از انجام هر کاری هدف آن را بررسی می کنند و نتیجه نهایی کار را در ذهنشان تصور می کنند. در حقیقت برای شروع هر کاری دو مرحله لازم است و هدف گذاری اولین مرحله آن است. خودتان را در جایی که می خواهید تصور کنید و تصویر واضحی از آن در ذهنتان بسازید.

بیشتر بخوانید:   ۷ عادت بزرگ افراد موفق از مقاله مهم برایان تریسی

عادت سوم: اولویت دادن به کارها

این عادت افراد موفق به آنها کمک می کند تا هیچ کار عقب افتاده یا فراموش شده ای نداشته باشند. از طرفی این مرحله دوم شروع هر کاری بعد از هدف گذاری است. وقتی شما می دانید دقیقا به چه چیزی می خواهید برسید، حالا نوبت آن است که کارهایتان را اولویت بندی کنید. بسیاری از ما برای چیزهای زیادی مثل موفقیت ارزش قائل هستیم اما هرگز آن را اولویت زندگیمان نکردیم و همیشه فقط دوست داشتیم. این عادت را برای همه کارهای زندگی تان انجام دهید و نتیجه فوق العاده آن را ببینید.

عادت چهارم: تفکر برنده- برنده دارند

این عادت افراد موفق به آنها کمک می کند تا علاوه بر حفظ منافع خود و شرکتشان همیشه مورد احترام باشند. در واقع این عادت به شما می گوید که برای انجام هر کاری علاوه بر خودتان دیگران و ارزش های آنها را هم در نظر بگیرید. به خصوص در مورد آموزش، اگر شما یک شرکت تبلیغاتی خوب با قیمت مناسب می شناسید آن را به دیگران هم معرفی کنید، با محفوظ نگه داشتن نام آن شرکت پیش خودتان نمی توانید جلوی موفقیت رقبایتان را بگیرید.

عادت پنجم: اول انتظارات دیگران را برآورده می کنند بعد از آنها متوقع می شوند

انتظار داشتن از دیگران یک اتفاق طبیعی است اما اینکه دائما و یکطرفه شما از آنها انتظار داشته باشید و در مقابل کاری برایشان انجام ندهید، قطعا شما را محکوم به شکست می کند. این قانون در زندگی شخصیتان هم صدق می کند. عادت افراد موفق در درک کردن دیگران، یکی از عوامل موفقیت آنهاست. همانطور که همه پزشکان در ابتدا صحبت های بیمار را می شنوند و او را معاینه می کنند، بعد برایش دارویی تجویز می کنند.

بیشتر بخوانید:   ۴۰ قاعده شمس تبریزی برای زندگی بهتر از کتاب ملت عشق (قسمت اول)

عادت ششم: نیروی جمعی ایجاد می کنند

این عادت افراد موفق در مورد ایجاد همکاری خلاقانه است. آنها با همکاری هم چیزی را خلق می کنند که قبلا وجود نداشته است. آنها باور دارند که دو ستون در کنار هم می تواند به اندازه یک برج بلند قدرت داشته باشد. عادت کنید که بعترین ها را در اطرافتان داشته باشید و مهمتر اینکه عادت کار جمعی را در خودتان نهادینه کنید.

۷ عادت افراد موفق از استیون کاوی

عادت هفتم: عادت به نو شدن

عادت افراد موفق به نو شدن یعنی آنها هر روز در حال پیشرفت و یادگیری هستند. آنها اجازه نمی دهند ذهنشان کند شود. استیون کاوی می گوید: همین که شرکتی راه اندازی کردند دست از تلاش نمی کشند و هر لحظه به دنبال بهتر شدن هستند. برای اینکه در مسیر موفقیت حرکت کنید باید همیشه در جریان به روزترین تکنولوژی ها باشید هر روز چیز جدیدی پیدا کنید و این را به یک عادت در خودتان تبدیل کنید.

شما فکر می کنید برای موفقیت چه عادتی باید داشته باشید؟بهترین و بدترین عادت ها از زبان استیون کاوی کدام هستند؟

بروزرسانی: میکروکتاب ۷ عادت افراد تاثیرگذار از استیون کاوی هم می‌توانید از طریق لینک زیر دانلود کنید:

[stag_button url=”http://microketab.sabketo.com/product/5a225d4d8092b400826dde4c” style=”green” size=”large” type=”normal” target=”_self” icon=”arrow-circle-down” icon_order=”before”]دانلود  میکروکتاب ۷ عادت افراد تاثیرگذار[/stag_button]