برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

برایان تریسی : چطور پس‌انداز کردن را شروع کنیم؟

پس‌انداز کردن یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های افرادی است که می‌خواهند در مسیر موفقیت قدم بردارند. شاید شما موفقیت را در به دست آوردن علم یا یک هنر بدانید اما هرشکلی که به موفقیت نگاه کنید نیاز به استقلال مالی دارید تا بتوانید با فراغ بال به دنبال کشف تجربیات جدید خود باشید. پس با سبکتو همراه باشید تا به گفته‌های برایان تریسی در مورد “چطور پس‌انداز کردن را شروع کنیم؟” بپردازیم:

چطور پس‌انداز کردن را شروع کنیم؟

برایان تریسی می‌گوید برای شروع پس‌انداز کردن و به دست گرفتن افسار مالی آینده خود، باید از قدم‌های کوچک شروع کرد. خیلی از افراد ثروتمند امروز با همین قدم‌های کوچک توانستند به قله‌های موفقیت مالی و استقلال آن برسند. اما برای شروع پس‌انداز کردن این چند قانون را جدی بگیرید:

۱.قدم‌های کوچک بردارید

هوشمندانه‌ترین روش برای شروع پس‌انداز کردن انجام روشی است که جورج کلاسون در سال ۱۹۲۶ در کتاب ثروتمند‌ترین مرد بابل گفته است. او در این روش می‌گوید ۱۰ درصد از درآمد خود را همیشه قبل از هرگونه هزینه یا برداشتی پس‌انداز کنید، انگار آن ۱۰ درصد وجود نداشته و شما ۹۰ درصد باقی مانده را حقوق می‌گیرید. یادتان باشد برای پس‌انداز کردن به هیچ وجه نباید به آن دست بزنید مگر برای کاری که به استقلال مالی و آینده شما بستگی داشته باشد. شاید ابتدا سخت باشد که آن ۱۰ درصد را نادیده بگیرید اما یادتان باشد که ما عات‌های خودمان را می‌سازیم پس به زودی می‌توانیم به این روش هوشمندانه عادت کنیم. امروزه خیلی‌ها را می‌شناسم که از ۱۰ درصد پس‌انداز ماهیانه شروع کردند اما حالا آن را به ۱۵ یا ۲۰ درصد رسانده‌اند و معجزه این پس‌انداز‌ها را می‌توان در زندگی‌شان دید.

بیشتر بخوانید:   چرا به اهداف ، آرزوها و چیزهایی که دوست داریم نمی‌رسیم؟

۲.سرمایه‌گذاری کنید

پس‌انداز کردن خالی فایده آنچنانی ندارد و نمی‌تواند در زندگی شما معجزه ایجاد کند. شما باید آن را سرمایه‌گذاری کنید. ثروتمندان خودساخته به صورت خیلی حرفه‌ای و دقیق از همان ابتدا پس‌انداز‌های خود را در جاهای مختلف سرمایه‌گذاری می‌کنند. این سرمایه‌گذاری‌ها می‌تواند در حوزه املاک باشد یا بورس و صندوق‌های سرمایه‌گذاری. مهم این است که به رشد تصاعدی پس‌اندار شما منجر شود.

برایان تریسی : چطور پس‌انداز کردن را شروع کنیم؟

۳. دو نکته را همیشه در پس‌انداز کردن یادتان باشد

اول:  حتما برای آن پس‌ اندازهای ۱۰ درصدی یک حساب بانکی جدا داشته باشید و هر زمانی که حقوق گرفته‌اید مانند یک قسط واجب و اساسی آن ۱۰ درصد را به حساب مشخص شده واریز کنید.

دوم: همواره در طول عمر به دنبال یادگیری روش های صحیح پس‌انداز و سرمایه گذاری باشید. سعی کنید به وسیله کتاب‌ها، دوره‌های آموزشی و مجلات دانش خود را روزانه افزایش دهید.

در پایان یادتان باشد که کسانی به استقلال مالی می‌رسند که دانش مدیریت و کنترل منابع مالی خود از جمله پس‌انداز را پیدا می‌کنند.

بیایید امروز با خودتان فکر کنید چطور می‌توانید به افزایش پس انداز خود کمک کنید. آن را با ما به اشتراک بگذارید و مطمئن باشید که حتما توسط ما خوانده خواهد شد.