برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

۷ درس از فوتبال برای زندگی موفق

چقدر طرفدار فوتبال هستید؟ از آن طرفدارهای دو آتیشه‌اید که یک بازی را هم از دست نمی‌دهند؟ یا از دسته کسانی هستید که فوتبال را بیهوده و حوصله سر بر می‌دانند؟

امروز در سبکتو می خواهیم فوتبال را به گونه‌ای دیگر نگاه کنیم. باور می کنید که استراتژی‌های فوتبال نشان دهنده بخشی از زندگی باشد؟ شاید خنده دار باشد اما حقیقت این است که آدم های بزرگ از هر رویدادی درس های بزرگ می گیرند و در زندگی اجرا می کنند و فوتبال می تواند یک کلاس عالی باشد. پس با هر عقیده‌ی فوتبالی همراه ما باشید:

هدف

در مقاله چطور هدف و آرزو بسازیم و آن را دست یافتنی کنیم، اشاره کردیم که زندگی‌ که بدون هدف باشد نه تنها به جایی نخواهد رسید بلکه هیچ لحظه جذابی هم برای شما نخواهد ساخت. روزهای تکراری و کارهای تکراری اتفاقی است که اگر هدف نداشته باشید آن را تجربه می کنید. اما وقتی هدف دارید زندگی رنگ دیگری به خود می گیرد. مانند فوتبال، وقتی بازیکنان می‌دانند که برای چه هدفی وارد زمین شده‌اند، می‌دوند و تلاش می‌کنند. آنها می‌دانند که باید یک بازی را با اختلاف دو گل ببرند، پس تمام تلاششان را کرده و از همه استعدادهایشان استفاده می کنند تا به آنچه می خواهند برسند. شما چقدر برای اهدافتان تلاش می کنید؟ فرصت زندگی مانند ۹۰ دقیقه بازی محدود است، آیا به قدر کافی برای رسیدن به هدفتان می‌دوید؟

هم تیمی خوب در فوتبال

بازی‌های جمعی درست مانند جامعه‌اند، اگر در فوتبال یک تیم خوب چیده شود و از بازیکنان بااستعداد استفاده شود، قطعا قهرمانی آنها امکان‌پذیر خواهد شد. هم‌تیمی خوب مثل دوست خوب است. اگر شما یک دوست خوب و موفق کنارتان داشته باشید به کمک او می توانید خیلی سریعتر پیشرفت کنید و نقایصتان را بر طرف کنید. می‌توانید روی او حساب کنید و بازی خودتان را برای زندگی داشته باشید.

بیشتر بخوانید:   ۵ رفتار اشتباه که با خودمان داریم و باید از آنها اجتناب کنیم

روش های خودت را داشته باش

با کرنل در فوتبال که آشنا هستید؟ به شرایطی گفته می‌شود که توپ به وسیله حریف از خط کشی دور زمین خارج شده و شما باید دقیقا از همان نقطه بازی را شروع کنید. این موقعیت می تواند برای تیم مقابل بسیار خطرناک باشد. چون پای خلاقیت شما در میان است و به همین خاطر هم است که کرنل های دونفره به شدت موفق بوده‌اند. زندگی هم دقیقا همین طور است. گاهی می خواهید راه جدیدی را شروع کنید و قدم های بزرگ بردارید، خلاقیت می‌تواند برایتان معجزه کند. کافی است کاری که همه به یک شکل انجام می دهند را شما به روش خودتان انجام دهید و با کمی خلاقیت بهترین نتیجه را بدست آورید.

موقعیت های کوچیک رو جشن بگیر

معمولا هدف هایی که برای خودمان تعیین می کنیم میان مدت یا بلند مدت است، مثل قبول شدن در فلان رشته خاص در دانشگاه، اما وقتی شما برای رسیدن به اهدافتان تلاش می کنید گاهی از نفس می افتید و نیاز به انرژی مضاعف دارید. پس جشن گرفتن موفقیت های کوچک می تواند یک حرکت عالی باشد تا به شما یک جان تازه برای حرکت دهد. در فوتبال هم دقیقا شادی پس از گل همین نقش را دارد. شاید یک تیم ۳ گل عقب باشد اما وقتی یک گل می زند، همه خوشحالی می کنند. قطعا آنها می دانند هنوز ۲ گل دیگر عقب هستند اما این شادی می توان انگیزه ای بیشتر برای بردن به آنها دهد.

۷ درس از فوتبال برای زندگی موفق

مواظب وقت اضافه باش

معمولا وقت اضافه از بخش های خطرناک یک بازی است، چون تیم بازنده احساس می کند که این تنها زمان جبران است و باید کاری انجام دهد، البته فشار و استرس آنقدر بالاست که معمولا تصمیمات خوبی گرفته نمی شود. اگر در زندگی برنامه ریزی نداشته باشی و بدون اولویت بندی کار کنی، گاهی به خودت می‌آیی و می‌بینی که نه تنها برنده بازی نبودی بلکه زمانی هم برای جبران نداری.

بیشتر بخوانید:   انگیزه برای موفقیت چطور ایجاد می‌شود؟ همراه با ۴ راهکار

مواظب ضد حمله باش

ضد حمله از طرف مشکلات زندگی هر روز برای آدم ها اتفاق می‌افتد، گاهی در شرایطی که اصلا انتظار نداری درگیر مسائل می‌شوید و نیروی زیادی برای مقابله با آن مصرف می کنید. در این شرایط بهترین راه استفاده از دوستان یا کسانی است که می توانند به تو کمک کنند. اگر هم تیمی های خوبی داشته باشی آنها به سرعت خودشان را به تو می رسانند و از باخت تیم جلوگیری می کنند. اولین چیزی که در ضد حمله باید دقت کنی این است که هوای همه قسمت های زندگی را داشته باشید.

تمرین و تمرین

بهترین فوتبالیست های جهان علاوه بر شروع از زمین های خاکی! هر روز تمرین کرده‌اند. آنها هر لحظه خودشان را در موقعیت های مختلف زمین تصور، و برای هر کدام راه حل پیدا کرده اند. دقیقا مانند زندگی! شما باید دانشتان را در مورد کار یا حرفه تان بالا ببرید باید هر روز بیشتر آماده باشید. یادتان باشد که افراد موفق هرگز دست از تلاش بر نداشتند.