برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

مهراز; داستان موفقیت با نگاهی متفاوت در میکروکتاب « استثنایی‌ها » اثری از مالکوم گلدول

«چه چیزی افراد موفق را متفاوت می‌کند؟» این سوالی است که نویسنده کتاب «استثنایی‌ها»، مالکوم گلدول، در این میکروکتاب از خود می‌پرسد و در قالب مثال‌ها و بررسی زندگی افراد واقعی به دنبال جواب آن می‌رود.

در این میکروکتاب از سبکتو سفری به دنیای «استثنایی‌ها» خواهیم داشت، همان بهترین‌ها و باهوش‌ترین‌ها، یا موفق‌ترین‌ها و مشهورترین‌ها. به نظر گلدول ما بیش از حد به ویژگی‌های افراد موفق اهمیت می‌دهیم و در مقابل، پیش زمینه و گذشته آنها را در نظر نمی‌گیریم. یعنی همان فرهنگ، خانواده، نسل‌شان و تجاربی که تا رسیدن به آن نقطه از سر گذرانده‌اند.

او در این مسیر ما را با سوالات جالبی درگیر می‌کند:

  • راز موفقیت میلیاردرهای عرصه فناوری چیست؟
  • چطور یک فوتبالیست بی‌اندازه موفق می‌شود؟
  • چرا آسیایی‌ها در زمینه ریاضی قوی هستند؟
  • چه چیزی باعث شد بیتلز بزرگ‌ترین گروه راک دنیا شود؟

«استثنایی‌ها» کتابی درخشان و در عین حال سرگرم‌کننده است.

گاردین

در ادامه در مورد کتاب بیشتر می‌خوانیم:

مهراز; داستان موفقیت با نگاهی متفاوت در میکروکتاب « استثنایی‌ها » اثری از مالکم گلدول

درباره میکروکتاب

استثنایی‌ یعنی چه؟

این واژه ابداعی نیست، اما در مکالمات روزمره هم زیاد رایج نیست. در فرهنگ لغت آمده است که استثنایی یعنی چیزی که بسیار دورتر یا خارج از بدنه اصلی قرار گرفته است. اما گلدول این کلمه را با مفهوم استعاری خاص‌تری به کار می‌برد. از نظر او استثنایی یعنی شخصی کاملا خارج از چارچوب که در در زمینه تخصص خودش، مفهوم جدیدی از موفقیت را ارائه کرده است. بیل گیتس یک استثنایی است و استیو جابز هم و تمام افرادی که گلدول در راستای درک عمیق‌تری از موفقیت با آنها سروکار داشته است.

روزنامه گاردین

در این کتاب با دیدگاهی کاملا متفاوت به موفقیت و فرصت‌هایی که زندگی در اختیار ما قرار می‌دهد نگاه می‌کنیم. در استثنایی‌ها، در مورد این صحبت می‌کنیم که چرا برخی از افراد موفق هستند و برخی نه. در واقع این کتاب به شما می‌گوید که بودن در جای مناسب و در زمان مناسب تاثیر زیادی روی موفقیت شما خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:   کتاب صوتی چه اهمیتی دارد و چطور روی زندگی‌مان تاثیر می‌گذارد

مثال‌هایی که در این کتاب گفته می‌شود دید شما را به موفقیت تغییر می‌دهد. استثنایی‌ها به شما می‌گوید که چطور فرهنگ و تلاش زیاد می‌تواند شما را از یک فرد معمولی به نابغه تغییر دهد و آی‌کیوی بالا می‌تواند بی‌اهمیت‌ترین عامل موفقیت باشد.

از قانون ۱۰،۰۰۰ ساعت برای موفقیت می‌گوید و اینکه چرا نوابغ امروز تکنولوژی از جمله ایلان ماسک و جابز و بیل‌گیتس توانستند به موفقیت برسند و اینکه چرا همه آنها متولد ۱۹۵۴ یا ۱۹۵۵ هستند. با استثنایی‌ها همراه باشید.

درباره نویسنده

مالکوم گلدول نویسنده‌ای متفکر و سرزنده است. او استعداد تحسین‌برانگیزی در ساده کردن مسائل و تبدیل کردن رمز و رازها، اتفاقات و مشکلات روزمره به مفاهیمی منطقی و قابل فهم دارد.

گاردین

مالکوم گلدول نویسنده، روزنامه‌نگار و جامعه شناس است. در سال ۲۰۰۵ مجله تایم او را یکی از صد نفر با نفوذ نامید و در سال ۲۰۰۷ جایزه جامعه‌شناسی و یک دکترای افتخاری ادبی دریافت کرد.

گلدول مطالب زیادی نوشته و تحقیقات زیادی کرده است و معمولا به واسطه نگاهی که به جامعه دارد مورد انتقادهای زیادی قرار می‌گیرد اما نکته جالب اینجاست که تا امروز تمام منتقدانش را قانع کرده است.

کتاب استثنایی‌ها یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های اوست که با زبانی ساده از تمام آنچه که در طی چندین سال تحقیق کرده است، می‌گوید. نظریه ۱۰،۰۰۰ ساعت او از تجربه خودش برای پیدا کردن کار شروع شد و امروز در تمام دنیا پذیرفته شده است.

مقدمه استثنایی‌ها

روزتو شهری کوچک و فقیر در ایتالیا بود که بیشتر شهروندان آن با کشاورزی یا کار در معدن به سختی زندگی می‌کردند. در سال ۱۸۸۲، ۱۱نفر از آنها به آمریکا مهاجرت کردند. آنها پس از رسیدن به آمریکا به دلیل اینکه تنها مهارتشان کار در معدن بود، به پنسیلوانیا رفتند و در آنجا شهر دیگری به نام «ایتالیای جدید» ایجاد کردند و در معدن سنگ آهن نزدیک آنجا مشغول به کار شدند…

بیشتر بخوانید:   چه کنیم که تنبل نباشیم یا حداقل کمتر تنبلی کنیم

این میکروکتاب می‌توانید همین الان در سبکتو بشنوید یا بخوانید.