برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

سبک زندگی مارک زاکربرگ; موسس فیسبوک

سبک زندگی مارک زاکربرگ، این مدیرعامل میلیاردر چه شکلی است؟

در مورد مارک زاکربرگ مطالب زیادی خوانده و نوشته شده. این مدیر ۳۶ساله فیسبوک، بزرگترین شبکه اجتماعی دنیا با بیش از ۲.۵میلیارد کاربر را می‌توان یکی از مدیران موفق دنیا دانست که خیلی هم از حاشیه بدش نمی‌آید. در آخرین سخنرانی اش در دانشگاه هاروارد با کت وشلوار و تیپ رسمی ظاهر شد و با صحبت از سیاست و گرمایش زمین شایعه‌هایی برای ورودش به دنیای سیاست، به عنوان رئیس‌جمهور بعدی آمریکا را قوت بخشید.

اما در این مطلب خارج از زندگی حرفه‌ای و مدیریت او می‌خواهیم سبک زندگی مارک زاکربرگ را بررسی کنیم و ببینیم مدیرعامل فیسبوک در طول یک روز معمولی چه کارهایی انجام می‌دهد، پس با سبکتو همراه باشید:

یک روز مارک زاکربرگ

یکی از نکاتی که سبک زندگی مارک زاکربرگ را با سایر مدیران موفق متفاوت کرده، تعادل زمانی او بین کار و خانواده است. زاکربرگ در یک روز معمولی حتما برای همسر و دخترش وقت کافی می‌گذارد و به طور کلی می‌توان او را مدیرعاملی خانواده دوست دانست.

یک روز از سبک زنگی مارک زاکربرگ راس ساعت ۸ صبح شروع می‌شود. او بلافاصله بعد از بازکردن چشمانش، فیسبوک، فیسبوک‌ مسنجر و واتس‌اپ را با تلفن همراهش چک می‌کند. او در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که هر روز این سه برنامه را به طور کامل چک و بررسی می‌کند و اگر کوچکترین ایرادی پیدا کند سریعا تمام تیم را احضار می‌کند.

صبح

بعد از اینکه برنامه‌هایش را چک کرد، نوبت ورزش است. در سبک زندگی مارک زاکربرگ ورزش نقش مهم و اساسی دارد. او در مصاحبه‌ای که به صورت زنده از صفحه شخصی خودش در فیسبوک بخش شد گفت که هفته‌ای ۳بار حتما ورزش می‌کند.

بیشتر بخوانید:   اگر واقع‌گرا نباشید، هرگز رشد نخواهید کرد

زاکربرگ در پیاده‌روی‌های روزانه‌اش گاهی سگ عجیبش را هم همراه خودش می‌برد. سگ او که Beast نام دارد در فیسبوک بیش از ۱.۵ میلیون نفر طرفدار دارد. زاکربرگ می‌گوید دیدن سگش در حال دویدن برای او و دیگران خنده‌دار است چون انگار یک چوب گردگیری در خیابان می‌دود.

Beast سگ مارک زاکربرگ

یک روز معمولی باشد یا غیرمعمولی، روز مارک زاکربرگ بدون صبحانه نمی‌شود. او بعد از ورزش و قبل از شروع کار صبحانه می‌خورد، اما خودش می‌گوید در مورد صبحانه‌اش حساسیت نشان نمی‌دهد و معمولا بدون برنامه‌ریزی و هر چه هوس داشته باشد را می‌خورد.

تصمیم‌گیری

یکی از خصوصیات افراد موفق دنیا این است که آنها برای تصمیمات کوچک و بی‌اهمیت زمانی اختصاص نمی‌دهند، سبک زندگی مارک زاکربرگ هم از این قاعده مستثنا نیست. او هم دقیقا مانند استیو جابز، همیشه یک لباس تکراری می‌پوشد. شلوار جین آبی تیره، تیشرت خاکستری و یک کفش کتانی. در مصاحبه‌ای از او در مورد کمد لباس‌هایش پرسیدند و او گفت:

“واقعا می‌خواهم زندگی‌ام را به چرخه خودش بسپارم تا مجبور نباشم که زیاد تصمیم بگیرم،  در عوض می‌خواهم به این فکر کنم که چطور می‌توانم بهتر به جامعه خدمت کنم.”

یک روز برای زاکربرگ بدون کار معنایی ندارد. او ۵۰ تا ۶۰ساعت در هفته را در دفتر فیسبوک می‌گذراند. البته تمام این زمان به فیسبوک اختصاص ندارد و او غالبا روی سایر پلتفرم‌های شبکه های اجتماعی فکر می‌کند. او در این باره می‌گوید:

“من بیشتر زمانم را صرف فکر کردن در این باره می‌کنم که چه طور می‌توانم جهان را به هم متصل کنم و بهتر به جامعه و مردم خدمت کنم. به همین خاطر بیشتر زمان کاری‌ام را در دفتر کارم نیستم و باید با افراد مختلف جلسه داشته باشم و صحبت کنم.”

در اوایل امسال یکی از رسانه‌ها اعلام کرد که زاکربرگ برای مدیریت صفحه‌هایش در شبکه‌های اجتماعی ۱۲نفر را استخدام کرده است. این رسانه اعلام کرد این افراد در پست گذاشتن و حذف نظرات نامناسب به او کمک خواهند کرد. البته با توجه به حجم کاری او، این موضوع به نظر خیلی عجیب نیست.

بیشتر بخوانید:   با دل مشغولی افتخار به نفس داشته باشید!

یادگیری در سبک زندگی مارک زاکربرگ

در سبک زندگی مارک زاکربرگ یادگیری حرف اول را می‌زند. او سعی می‌کند تا ذهنش را گسترش دهد و همیشه در حال یادگیری است. او حتی در روزی که کار نمی‌کند، زبان ماندارین چینی می‌آموزد و سعی می‌کند از هر فرصتی برای یاد گرفتن استفاده کند. او کتاب زیاد می‌خواند به شکلی که سال ۲۰۱۵ چالشی برای خودش طراحی کرد تا هر دو هفته یک کتاب جدید بخواند.

برخلاف آنچه در فیلم شبکه اجتماعی نشان داده می‌شود، زاکربرگ فردی به شدت اجتماعی و خوش برخورد است. او رابطه خوبی با هنرمندان و سیاستمداران دارد و تا به حال دیدارهای نزدیکی با پاپ و باراک اوباما (رئیس جمهور سابق آمریکا) داشته است.

روز معمولی یا یک روز کاری شلوغ برای زاکربرگ فرقی ندارد، او در هر شرایطی برای خانواده‌اش وقت می‌گذارد. او برخی از سفرهای کاری‌اش را با همسرش پریسیلا و دخترش مکس می‌رود تا زمان زیادی از آنها دور نباشد. وقتی دخترش در سال ۲۰۱۵ به دنیا آمد او اعلام که ۲ماه به فیسبوک نخواهد رفت و تمام مدت در کنار خانواده‌اش خواهد بود.

خانواده مارک زاکربرگ

رسمیت بخشیدن به شخصیت و ظاهر زاکربرگ و سخنرانی‌های پرمحتوایش این سوال را ایجاد کرده است که آیا او رئیس‌جمهور بعدی آمریکا خواهد بود؟ زاکربرگ این موضوع را تایید یا رد نکرده است اما دیدارهای اخیر او با خانواده‌های مختلف در سراسر آمریکا این شایعه را بیش از پیش قوت بخشیده است.

نظر شما در مورد سبک زندگی مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک چیست؟ سبک زندگی شما چه طور است؟

برداشتی آزاد از [stag_button url=”http://www.thisisinsider.com/mark-zuckerberg-daily-schedule-2017-6″ style=”black” size=”small” type=”normal” target=”_self” icon=”” icon_order=”before”]insider[/stag_button]

بیشتر بخوانید:   خانومانه ; یاسمین مقبلی دختر فضانورد ایرانی که ثابت کرد هیچ کاری فقط مردانه نیست