برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

یک روز خوب با یک صبح عالی شروع می‌شود

یک روز خوب با یک صبح عالی شروع می‌شود. حتما شما هم تجربه روزهایی را داشتید که صبح با یک انرژی فوق‌العاده روزتان را شروع کردید و در طول روز کلی اتفاق‌های مثبت  و خوب را تجربه کردید. اما معمولا صبح‌های ما با سخت بیدار شدن شروع می‌شود٬ تجربه داشتن چندین آلارم با فاصله ۵ دقیقه از هم و اسنوز کردن های متوالی برای همه ما تجربه آشنایی است. معمولا سعی می کنیم تا آخرین لحظه بخوابیم و نهایتا هم با احساس کوفتگی بیدار می شویم. و همان احساس را به کل روزمان منتقل می کنیم دانشجو باشیم یا کارمند فرقی نمی کند روزهای تکراری و کسل کننده ای را می گذرانیم.

اما باید به این روزها پایان داد چرا که احساس کلافگی و بی حوصلگی به کار و زندگیمان هم منتقل شده و همه چیز را خراب می کند. در این مطلب با هم روش‌هایی که می تواند یک صبح عالی و به طبع آن یک روز خوب را بسازد مرور می کنیم تا روزهایی متفاوت و سرشار از زندگی داشته باشیم.پس با سبکتو همراه باشید:

آب بنوشید

اینکه باید روزی ۸ لیوان آب خورد حرف تازه ای نیست اما واقعا چقدر به آن عمل می‌کنیم؟برای اینکه این حرف همیشه آویزه گوشتان باشد اجازه بدهید مزایای نوشیدن آب را توضیح بدهیم، نوشیدن آب در ابتدای صبح با شکم خالی به پاک کردن روده بزرگ کمک می‌کند که این مسئله به هضم بهتر غذاهایی که در طول روز می‌خورید منجر شده و توانایی جذب مواد مغذی را نیز بالا می‌برد. همچنین آب به تولید سلول های خونی کمک کرده که دقیقا باعث می شود احساس سرزندگی کنید. مصرف آب در صبح زود باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و کمک می‌کند تا راحت تر وزن کم کنید. آب در جوان سازی پوست بسیار موثر بوده و در درمان و جلوگیری از آنفولانزا، سنگ کلیه، بیماری های قلبی، سرطان روده بزرگ و سردرد کمک خواهد کرد پس هر روز صبح برای داشتن یک روز خوب یک لیوان H2O بنوشید!

بیشتر بخوانید:   ایجاد انگیزه شروع به درس خواندن و راهکارهای آن

نرمش صبحگاهی

لازم نیست حتما یک ساعت یوگا کنید(هرچند که خیلی مفید است).در عوض با تعداد انگشت شماری حرکات کششی از چرت صبحگاهی خارج می‌شوید. نرمش  صبحگاهی جریان خون به ماهیچه و مغز را بهبود داده که با از بین بردن احساس ضعف و بیحالی قدرت تمرکز را بالا می‌برد. نرمش منظم هم چنین از گرفتگی عضلانی جلوگیری کرده و با نرم‌تر کردن ستون فقرات مانع از دردهای کمر می‌شود. ۱۰ دقیقه نرمش برای همه این تاثیرات و البته یک روز خوب کافیست.

زودتر از خواب بیدار شوید

اگر به اندازه کافی زود از خواب بیدار نشوید نمی توانید همه این کارها را انجام دهید و فقط مجبورید بعد از بلند شدن سریعا از خانه خارج شده یا مشغول به کار شوید. مطمئن باشید این یک دستورالعمل معجزه آسا برای کاهش استرس شماست. با زودتر از خواب بلند شدن از استرس ترافیک به دور بوده و می توانید صبحانه خود را با لذت میل کنید، برای روز خود برنامه ریزی کرده و حتی به جای بحث هر روزه با رئیس‌تان به خاطر دیر رسیدن٬ می‌توانید ریلکس کنید.

یک روز خوب بایک صبح عالی شروع می‌شود

حمام کنید

شب هنگام برای اینکه ۱۰ دقیقه صبح ها بیشتر بخوابید دوش می گیرید ولی هنگامیکه از خواب بلند می شوید اوضاع با موهایی بهم ریخته بدتر می‌شود .علاوه بر این با افزایش تقویت گردش خون باعث تولید خلط توسط ریه در شب شده که این مسئله برای سلامتی خوب نیست. با دوش گرفتن در صبح کاملا احساس سرزندگی کنید. اگر احساس می کنید انسان شجاعی هستید ، صبح دوش آب سرد بگیرید که باعث افزایش این مزیت شود.

بیشتر بخوانید:   ۵ راه برای تقویت سیستم ایمنی بدن

آماده کردن صبحانه

حتما شما هم شنیده‌اید که می‌گویند صبحانه را تنها بخور، ناهار را با دوستت و شام را با دشمنت شریک شو. که در واقع میزان اهمیت صبحانه را نشان می‌دهد. یکی از مهم ترین مسئولیت های شما در روز خوردن صبحانه محسوب می شود که البته یک فنجان چای و یک تکه کیک صبحانه محسوب نمی شود! تحقیقات برای چندین دهه نشان داده است که صبحانه خوردن ،باعث افزایش متابولیسم بدن شده و در طول روز احساس گرسنگی کمتری خواهید نمود.صبحانه باعث کاهش کلسترول ،بهبود غلظت خون می شود . اگر می خواهید تبدیل به یک انسان موفق شوید و روزهای فوق‌العاده‌ای را بگذرانید خوردن صبحانه را جدی بگیرید.

مطالعه کنید

۱۰ تا ۲۰ دقیقه هر روز صبح روزنامه بخوانید. دانستن این که چه در جهان می گذرد شما را از یک انسان گوشه گیر خارج می‌کند، چون یکی از راه‌های ایجاد روابط اجتماعی صحبت در مورد اتفاقات روز است. بعلاوه خواندن و کسب اطلاعات بیشتر، شما را از افرادی که تنها اطلاعاتشان محدود به وقایعی است که در روز مشاهده کرده‌اند و یا شب قبل خواب در تلویزیون دیده‌اند، جدا می‌کند . همچنین خواندن باعث ورزش مغز شده و درک کلی از اتفاق هایی که در اطراف شما می افتد را به شما می بخشد.

برنامه‌ریزی کنید

موفق‌ترین افراد دنیا عادت دارند که قبل از انجام هر کاری برای همان‌روزشان برنامه‌ریزی می‌کنند و اهداف روزشان را تعیین می‌کنند. در واقع بسیاری از استرس‌ها و نگرانی‌های روزانه‌ ما به دلیل بی‌برنامگی است. یک برنامه‌ریزی شاید ۱۰دقیقه از زمان شما را صرف کند اما عمل کردن به آن می‌تواند بیشتر از چند ساعت از زمانی که در طول روز هدر می‌رفت و به بطالت می‌گذشت را ذخیره کرده و آن را صرف خودتان و توسعه فردی کنید.

بیشتر بخوانید:   چرا باید برای سال ۹۸ برنامه بریزید، نه ۹۷؟ قسمت دوم

سراغ موبایل‌تان نروید

اکثر ما عادت کردیم که به محض باز کردن چشم‌مان، موبایل خود را برداشته و سراغ شبکه‌های اجتماعی رفته یا مشغول چک کردن ایمیل‌مان می‌شویم. در حالی که این کار باعث از بین رفتن انرژی شما در ابتدای صبح می‌شود. مطابق با تحقیق دانشمندان از زمانی که شما چشم‌هایتان را باز می‌کنید و در اصطلاح بیدار می‌شوید تا حدودا ۵ دقیقه بعد از آن انرژی و انگیزه‌ی زیادی در بدن موجود است که بالاترین میزان خلاقیت را برای شما به وجود می‌آورد.

با چند راهکار ساده می‌توانید این انرژی را برای کل روز حفظ کنید و یک روز خوب یا حتی عالی بسازید. اما اگر سراغ شبکه‌های اجتماعی یا ایمیلتان بروید، آن را انرژی را سرکوب کرده و یک روز کسل کننده را شروع می‌کنید.

[stag_button url=”http://www.askmen.com/top_10/fitness/10-morning-rituals-to-change-your-life.html” style=”black” size=”small” type=”normal” target=”_self” icon=”” icon_order=”before”]منبع[/stag_button]