برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

چرا مایکروسافت از تنبلی به عنوان یک استراتژی بهره وری استفاده می‌کند؟

جولی لارسون گرین که مدیریت بخش تجربه کاربری مایکروسافت (CXO) جایی که سعی می‌کنند مشتریان و خود کارمندان از تجربه بهتری در استفاده از محصولات برخوردار بشوند را به عهده دارد. او یک استراتژی بی نظیر برای پیشبرد بخش خود به کار گرفته! تنبلی! بله تنبلی همیشه بد نیست. افراد تنبل معمولا برای اینکه حس راحتی‌شان از بین نرود به دنبال راحت ترین و سریع ترین راه می‌روند. من خودم دوستی دارم که واقعا در زمان تصمیم گیری روش هایی به خاطر تنبلی به ذهن‌اش می‌آید که فقط از یک فرد بسیار باهوش چنین انتظاری می‌رود! حتی وقتی می‌خواهد به آشپزخانه برای کاری برود سعی مي‌کند چند کار جمع شود بعد برود که دوباره کاری نشود!

جولی لارسون گرین کیست و چه می‌کند؟

اول بگذارید خانم لارسون را بیشتر معرفی کنیم و بگوییم دقیقا واحد آن چه کاری می‌کند. واحد تجربه کاربری جایی هست که به دنبال ساختن بهترین تجربه برای مصرف کننده است. وقتی شما می‌گویید من با آیفون راحتتر هستم، اندروید حس بهتری به من می‌دهد، این ماشین چقدر خوش دست است یا راهروهای این مجتمع تجاری چه‌قدر آسان است. همه از چیزی به نام تجربه کاربری (User Experience یا UX) می‌آید. خانم لارسون هم در مایگروسافت به همراه هم تیمی‌هایش سعی در ایجاد بهترین تجربه برای مصرف کنندگان دارند از نوار مدیریت آفیس گرفته تا کاربری Xbox همه از واحد او نشات می‌گیرد.

راهبردی از جنس تنبلی

جولی می‌گوید: ما می‌خواهیم به افراد کمک کنیم تا از زمان بسیار کم خود بهترین استفاده را بکنند. او که با تجربه ۲۲ ساله خود اثر زیادی بر محصولات مایکروسافت از نرم افزار ها تا کنسول های بازی و… کذاشته در ادامه می‌گوید: من خودم آدم تنبلی هستم و می‌دانم که این تنبلی موجب افزایش کارایی من شده چون همیشه به دنبال بهترین روش در کمترین زمان هستم. از طرفی مانند دیگر افراد تنبل نیاز به یک چماق بالا سر یا یک نیرو برای نحت فشار قرار گرفتن دارم.

بیشتر بخوانید:   چه کنیم که تنبل نباشیم یا حداقل کمتر تنبلی کنیم

مدیریت زمان

من حافظه خوبی دارم و کلی اطلاعات در آن ذخیره می‌کنم. از افرادی که با آنها هم صحبت شدم و پروژهایی که به عهده‌ام است تا لیست بلند بالا و تمام نشدنی کارهایی که روی سرم ریخته! اما تکنولوژی و تنبلی به کارم آماده من به راحتی کارها و اطلاعات لازمم را در اپ های todo list و یا Outlook خود مایکروسافت تعریف می‌کنم همچنین آن به مدیریت ایمیل ها هم کمک بسیاری به من می‌کند! می‌بینید تنبلی همیشه بد نیست مجبورتان می‌کند هوشمندانه ترین راه ها را پیدا و انتخاب کنید.

در رختخواب

همیشه می‌گویند که صبح ها بهترین زمان است و نباید آن را با کارهای بیهوده مانند چرخیدن در تلگرام و اینستاگرام هدر داد. اما جولی می‌گوید که صبح ها در رختخواب گوشی به دست می‌گیرد و مثل همه افراد تنبل شروع به چک کردن فیسبوک و توییتر می‌کند اما نکته مهم اینجاست که او از این عادت تنبلی استفاده هوشمندانه‌ای می‌کند او مقالات و توییت های مربوط به محصولات مایکروسافت را می‌خواند و سعی می‌کند ایراد ها پیدا و راه حلی برای بهبود آنها پیدا کند.

شروعی آرام

همه ما در ذهنمان افراد کارآفرین را افرادی فعال که از همان دقایق اولیه صبح شروع به فعالیت می‌کنند می‌شناسیم اما جولی یکی دو ساعت اول صبح را به تفکر و ریلکس کردن و مراقبه می‌پردازد. او با این کار برای متمرکز شدن بر روی کارهایش آماده می‌شود.

توصیه مهم از جولی لارسون گرین

پدرو و مادرم همیشه برایشان به پایان رساندن کاری که شروع شده از اهمیت زیادی برخوردار بود برای همین من و خواهرم همیشه بیشتر از دیگران کارهای شروع شده را به پایان می‌رساندیم و کار نیمه تمام نداشتیم. می‌دانم که دلیل این اخلاق نصیحت های پدر و مادرمان بوده.

بیشتر بخوانید:   چطور مانع پشت‌گوش انداختن کارها در طول روز شویم؟

خوب این هم روش مدیریت کارهای جولی در مایکروسافت.اما یک نکته یادتان باشد همان طور که از صحبت های او و نصیحت آخرش متوجه شدیم تنبلی خوب است به شرطی که در راستای هدف و کنترل شده باشد. می‌توان تنبلی را به تنبلی خوب و تنبلی بد تقسیم کرد. همه ما می‌دانیم تنبلی بدی که فقط به دنبال یک گوشه نشستن و رخوت باشد هیچ کمکی به انسان نمی‌کند اما استفاده از روش های آن در راستای هدف و مسیرمان شاید مثل جولی خیلی هم مفید باشد!

برداشتی آزاد از: [stag_button url=”https://www.fastcompany.com/3051583/is-laziness-a-good-productivity-strategy” style=”black” size=”small” type=”normal” target=”_self” icon=”” icon_order=”before”]fastcompany[/stag_button]