برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

۱۴ نکته برای ساختن یک نسخه بهتر از خودتان و تجربه احساس بهتر

نسخه بهتر از خودمان می‌تواند تبدیل شدن به شخصیت ایده‌آل‌ یا حتی کمی پیشرفت و ایجاد تغییرات کوچک باشد. اما همین تغییرات کوچک هم تاثیرات مثبت و بزرگی روی ما خواهند داشت. دقیقا مثل بروزرسانی برنامه‌های موبایل‌مان، وقتی آنها را بروزرسانی می‌کنیم و یک نسخه بهتر از آنها را دریافت می‌کنیم، احساس بهتری هم نسبت به آن پیدا می‌کنیم. قطعا نزدیک شدن به خود ایده‌آل‌مان می‌تواند ما را به اهداف‌مان نزدیکتر کند.

در این میکرومقاله از سبکتو با ۱۵ نکته آشنا می‌شویم که در عین ساده بودن به شدت تاثیرگذار هستند:‌

استرس + استراحت = رشد

تحمل استرس زیاد، بدون داشتن استراحت، منجر به خستگی روحی و حتی بیماری و از پا افتادن می‌شود. از طرفی هم استراحت زیاد، بدون هیچ استرسی باعث ایجاد حس رضایت کاذب و رخوت می‌شود. پس به عنوان اولین نکته این دو مورد را در کنار هم نگه دارید. کمی استرس برای رسیدن به اهداف همیشه لازم است اما آن را کنترل کنید تا باعث ضرر نشود.

تلاش برای متعادل بودن را فراموش کنید

یکی از مهمترین نکته‌هایی که باید انجا دهید اولویت‌بندی است. برای هر کاری و هر روزتان کارها را اولویت‌بندی کنید. بهتر است زمان‌تان را تمام و کمال وقف کارهایی کنید که واقعا اهمیت دارند. در عین حال حواستان باشد که در مقابل از چه چیزی می‌گذرید و در طول زمان آنها را میزان کنید.

موقعیت‌های سخت، شما را بهتر، مهربان‌تر و عاقل‌تر می‌کنند

گذر از  موقعیت‌های سخت قطعا نمی‌تواند راحت و گاهی بدون تحمل دردهای جسمی یا روحی باشد. احتمالا هم چیزی به عنوان تسکین نمی‌تواند اثرگذار باشد. اما وقتی تحت فشارید این نکته را به یاد آورید که: باید تمام سعی خود را کنید تا صبور و امیدوار بمانید. چرا که بعد از رد شدن از این دوره، بهتر و قوی‌تر و باتجربه‌تر خواهید شد.

بیشتر بخوانید:   چطور با ارتقا شغلی به شغل رویایی‌مان برسیم؟

گاهی کار نکردن، خود کار است

نسخه بهتر از خودتان باید بتواند گاهی هیچ کاری انجام ندهد و البته مهمتر این است که دقیقا بداند کی و تا چه زمانی باید از این راه‌کار استفاده کند. گاهی صبر کردن تا اینکه چیزی «جا بیفتد» بسیار ارزش دارد. این موضوع هم درمورد ایده‌های خلاقانه صدق می‌کند و هم برای موضعات جسمانی مثل تقویت یک عضله در بدن.

قبل از اینکه شور و اشتیاقتان کنترل شما را به دست بگیرد، آن را کنترل کنید

«شور و اشتیاق برای چیزی» را با «اشتیاق برای تایید گرفتن از عاملی خارجی» اشتباه نگیرید. اولی شما را فعال می‌کند و انجام هر کاری را تبدیل به یک فعالیت لذت‌بخش خواهد کرد. اما دومی مخرب است و به ناراحتی و خشم می‌انجامد.

اگر بین بردشتن قدم بزرگی یا بیخیال شدن دودل باشید؛ معمولا بیخیال می‌شوید

ضرب‌المثل با یک دست نمی‌شه چندتا هندوانه برداشت را شنیده‌اید؟ این دقیقا مصداق گرفتن تصمیم‌های بزرگ و تبدیل به واقعیت نشدن آنهاست. قدم‌های آهسته و پیوسته در محموع و در گذر زمان، به دستاوردهای بزرگی می‌رسند. راهکار درست همیشه «قدم به قدم» است. مثلا به جای اینکه تصمیم به فتح یک قله بگیرید، با پیاده‌روی‌های منظم روزانه شروع کنید.

اطراف خود را به دقت بچینید

آدم‌ها و اشیای دور و بر شما، شما را شکل می‌دهند. هردو را به شدت جدی بگیرید.

۱۵ نکته برای ساختن یک نسخه بهتر از خودتان و تجربه احساس بهتر

حرفه‌ای کار کنید و حرفه‌ای عشق بورزید

هر چقدر بیشتر روی کارها و افرادی که برایتان ارزش دارند وقت بگذارید و خود را وقف آنها کنید، کیفیت شغل و روابطتان بالا می‌رود و در نتیجه کیفیت زندگی‌تان بالا می‌رود.

بیشتر بخوانید:   با این ۵ تمرین ذهن خود را تبدیل به ذهنی شاد کنید!

بهترین هدف، ساده‌ترین هدف است: بهتر و بهتر شوید

آنهایی که در مسیر شغلی خود حرفه‌ای‌ و بهترین‌اند، به نتایج اهمیت می‌دهند اما خود را محدود به نتایج نمی‌کنند. روی کار تمرکز کنید و اجازه دهید نتایج به خودی خود نمایان شوند.

خوابیدن از مفیدترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید

این تفکر که خواب نوعی هدر دادن زمان است را همین حالا از ذهن‌تان دور کنید. شما برای رسیدن به موفقیت و اهدافتان باید یک جسم سالم هم داشته باشید. پس از همین امروز به شکلی برنامه‌ریزی کنید که بین ۷تا۹ساعت بخوابید و سعی کنید این زمان در شب باشد.

تحرک داشته باشید

ورزش درمان بیشتر مشکلات جسمی و روحی ماست. ورزش فقط باشگاه رفتن، دونده ماراتن بودن و وزنه زدن نیست. رسیدن به باغچه‌تان هم تحرک است، یا از پله‌ها بالا رفتن، پیاده‌روی با دوستان و کارهایی از این قبیل. کافیست آهسته و پیوسته تحرک داشته باشید.

مصمم پیش روید

دور و بر ما پر از سر و صداست. شادی و موفقیت شما در گرو این است که سیگنال خودتان را پیدا کنید و بقیه صداها را فیلتر کنید.

متواضع باشید

متواضع بودن، لازمه رشد است.

مردم را درک کنید و به آنها فرصت ابراز وجود بدهید

آخرین نکته برای ساختن یک نسخه بهتر از خوتان حس «همدردی» است. شما نمی‌دانید هرکس چه از سر می‌گذراند. بیشتر افراد سعی می‌کنند بهترین و مناسب‌ترین برخورد و عملکرد را داشته باشند.