برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

۷ روش برای سحرخیزی ; چطور سحرخیز باشیم؟

در مقالات زیادی در مورد سحرخیزی صحبت کردیم و متوجه شدیم که سحرخیزی جزئی از سبک زندگی افراد موفق و ثروتمند است. چون فرصت‌های بکری از نظر جسمی و فکری در صبح‌ به دست می‌آورند که در زمان‌های دیگر ممکن نیست. اما واقعا سحرخیزی کار سختی است و اگر یادتان باشد در مقاله چرا سحرخیز باشیم از ساعت درونی انسان یا کرونوتایپ صحبت کردیم که می‌گفت ۵۰درصد سحرخیزی افراد ارثی است و ۵۰درصد اکتسابی است. در این میکرومقاله از سبکتو می‌خواهیم با ۷ روش آسان که به قسمت اکتسابی سحرخیزی کمک می‌کند آشنا شویم.

۱. آب بنوشید

دو لیوان آب بالای تخت بگذارید، یکی را در طول شب و دیگری را صبح وقتی چشم خود را باز کردید بنوشید. با این کار بیدار شدن آسان‌تر شده و هوشیاری بیشتری را تجربه می‌کنید.

۲. گوشی را کنار بگذارید

نور صفحه موبایل موجب ترشح هورمون کورتیزول می‌شود که علاوه‌بر ایجاد استرس کاذب، کیفیت خواب را هم به شدت کاهش می‌دهد. پس حداقل یک‌ساعت قبل خواب گوشی خود را کنار بگذارید تا از کیفیت بهتری در خواب شبانه بهره ببرید.

۳. با طلوع خورشید از خواب برخیزید

از قدیم گفتن سحرخیز باش تا کامروا شوی. وقتی شما با طلوع خورشید از خواب بیدار شوید، با حلقه خواب و بیداری طبیعت که همان صبح و شب است هماهنگ خواهید بود و این کمک زیادی به سحرخیزی می‌کند. پس موقع خواب پرده را کنار بزنید تا با طلوع خورشید نور آن به شما بتابد.

۴. سیب بخورید

در کنار تخت خود یک سیب بگذارید تا وقتی بیدار شدید، نوش جان کنید. سیب ۱۳ گرم شکر طبیعی یا همان گلوکز و ساکارز دارد که مانند کافئین باعث سرحالی شما خواهد شد و البته خیلی سالم‌تر از کافئین است!

بیشتر بخوانید:   ۷ راهکار مدیریت مالی برای جوانان

۷ روش برای سحرخیزی ! چطور سحرخیز باشیم؟

۵. هماهنگ با چرخه خواب بیدار شوید

موقع خواب ما چندین چرخه که شامل خواب سبک و سنگین می‌شود را تجربه می‌کنیم. اگر بتوانیم براساس این چرخه‌ها و موقع خواب سبک برخیزیم، سرحالی بیشتری را تجربه می‌کنیم و سنگین نیستم. اپ موبایل sleep time می‌تواند به پیدا کردن چرخه‌های خواب کمک کند.

۶. ورزش کوتاه صبحگاهی

چند ساعت قبل از بیداری، دمای بدن به حداقل می‌رسد و باید یک نرمش یا پیاده‌روی سریع قبل صبحانه داشته باشید، تا در طول روز شادابی بیشتری را تجربه کنید. انجام این کار به صورت روتین و در طی مدت کوتاهی تاثیر فوق‌العاده‌ای روی سحرخیزی می‌گذارد.

۷. دکمه اسنوز را بزنیم، باختیم

با زدن دکمه اسنوز موبایل، دوباره بدن به چرخه خواب می‌رود و این یعنی باخت! بهتر است موبایل را آن طرف اتاق بگذاریم تا برای قطع کردن زنگ مجبور باشیم از تخت بلند شویم.

امیدوارم با این ۷ راهکار ساده سحرخیزی بتوانید صبح‌ها زودتر از خواب بلند شوید و یک روز پرانرژی و موفق را تجربه کنید.

برداشتی آزاد از [stag_button url=”https://www.cashnetusa.com/blog/wake-early-backed-science/” style=”black” size=”small” type=”normal” target=”_self” icon=”” icon_order=”before”]cashnetusa[/stag_button]