برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

با دل مشغولی افتخار به نفس داشته باشید!

با دل مشغولی افتخار به نفس داشته باشید! شما هم صبح ها که از خواب بلند می شوید حس می کنید انگار نه انگار خوابیده بودید؟ حس می کنید در طول روز برای انجام کارهای روزمره انرژی ندارید؟متاسفانه امروزه زندگی ما را به این سمت برده و زیاد می شنوم که افراد بی دلیل دل شوره می‌گیرند یا چند ساعت خوشحال هستند و بعد یک دفعه انگار دلشان خالی می شود و دلشوره و استرس عجیبی می گیرند. علت این مشکلات زندگی پر تنش امروزه است راحت تر بگوییم ما در حال گذر از دنیای سنتی به دنیای جدید هستیم اگر به سبک زندگی امروزمان نگاه کنیم با تغییرات روبرو می شویم که دوران گذر آن را به وجود آورده است به طور مثال در طول روز بی حال و خواب آلود هستیم اما شب کلی انرژی داریم و خوابمان نمی برد و باز صبح را که باید با انرژی آغاز کنیم به زور از خواب بلند می شویم و خسته هستیم یا همین دلشوره ها همه مدیون این دوران گذر هستند.

نگاه به زندگی افراد موفق

ایده این مقاله از بررسی زندگی افراد موفق به ذهنم رسید. البته اگر نگاهی به دور و اطرافمان بیندازیم به راحتی می توانیم ببینیم برخی عادت ها به نسل ما که در حال گذر هستیم منتقل نشده اما این ویژگی ها به راحتی در پدر و مادرهایمان نمایان است.افراد در گذشته در کنار کسب و کار خود دل مشعولی هایی(hobby) داشتند.

دل مشغولی داشته باشید

این دل مشغولی ها می تواند اتفاقات ساده ای باشد آنها به دنبال نویسندگی و شاعری برای دل خود رفته اند یا به دنبال موسیقی و آواز رفتند و عده دیگر به دنبال ورزش. جالب است که همه افراد در گذشته دل مشغولی هایی داشتند اما الان خیر! به نظر شما رابطه ای بین معضلات روحی فعلی و این دل مشغولی ها می شود پیدا کرد؟

سعی کنید برای خودتان دل مشغولی پیدا کنید و به آن پایبند باشید همه افراد موفق در کنار تخصص خود دل مشغولی های هم دارند.

افتخار به نفس!

این دل مشغولی ها کمک می کند که ما به مرور وقتی درآن زمینه پیشرفت می کنیم حس افتخار به خودمان پیدا کنیم و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم می توان گفت دل مشغولی ها انگیزه ای برای ادامه به ما می دهند و قدم به قدم که در دل مشغولی مورد علاقه مان تبحر پیدا می کند حس مفید بودن و حرفه ای بودن را درک می کنیم.

بیشتر بخوانید:   ۶ قدم برای برنامه ریزی مالی با اولین حقوق

زندگی بدون استرس

دل مشغولی ها اثر غیر قابل باوری بر روی مشکلات روحی دنیای امروز ما دارند و پس از مدتی حس می کنید که استرس و دلشوره کمتری در زندگی داریم و انگیزه ای که به دست می آوریم به تقویت روحیه ما برای مبارزه در مقابل شوک ها و مشکلات زندگی کمک می کند.

بر زندگی ما اثر می گذارد

این فعالیت ها به بهبود عملکرد مغز و طرز فکر ما اثر می گذارد این اثرات را در مقاله درس هایی از استیو جابز دیدیم که تجربه کلاس های خوش نویسی بر روی زیبایی فونت های مکنتاش اثر داشت یا سخنران های انگیزشی بزرگ دنیا نویسندگی خود را مدیون همین دل مشغولی هایشان هستند پس بدون شک این دل مشغولی ها علاوه بر افتخار به نفس و انگیزه ای که به ما می دهند ما را از بیماری های امروزی دور نگاه می دارد و بر روند موفقیت ما نیز اثر مستقیم دارند.

حرفه ای دنبال کنید

همان طور که گفتیم بیشتر افراد در گذشته دارای فعالیت های جانبی بودند اما تفاوت بین مردم معمولی و افراد موفق، حرفه ای دنبال کردن آنها بود. قشر موفق دل مشغولی های خود را با رفتن کلاس و دوره های مربوطه حرفه ای پیگیری می کردند و به خاطر دانشی که به دست می آوردند علاوه بر اینکه در مسیر زندگی بهتر از آنها بهره می جستند، بر کیفیت زندگی شان اثر بیشتری داشت
پس بعد از پیدا کردن دل مشغولی سعی کنید حتما آن را حرفه ای دنبال کنید.

بیشتر بخوانید:   هنگام خستگی از انجام این ۵ کار خودداری کنید