برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

۵ توصیه برای اینکه تبدیل به فردی شاد و موفق شوید

فردی شاد و موفق احتمالا ایده‌آل افراد زیادی است، ایده‌آلی که گاهی فکر می‌کنیم رسیدن به آن غیرممکن است. به خصوص در روزگار امروز که زندگی بیشتر از قبل سخت گرفته و همه ما درگیر روزمرگی‌های زندگی شدیم. متاسفانه افراد بسیاری فکر می‌کنند که شاد بودن سخت است و موفقیت اتفاقی دور از دسترس است. به همین خاطر در این میکرومقاله از سبکتو به ۵ توصیه برای اینکه به سادگی تبدیل به فردی شاد و موفق شوید می‌پردازیم:

برعکس روتین‌ها حرکت کنید

روتین‌ها رفتارهایی هستند که ما هر روز و گاهی بدون فکر و به یک روش ثابت آنها را انجام می‌دهیم. فردی شاد و موفق بودن گاهی به سادگی نه گفتن به روتین‌هاست. در کارهایی که هر روز به یک روش تکراری انجام می‌دادید خلاقیت ایجاد کنید یا حتی برعکس آنها رفتار کنید. مهم این است که تغییراتی در روزتان به وجود آورید خواهید دید که این تغییرات هر چند کوچک چقدر حال شما را بهتر خواهند کرد.

جسارت داشته باشید

ترس‌ها و نگرانی‌ها موانع جدی هستند که ما را از رسیدن به اهدافمان دور می‌کنند. همه ما تجربه لحظه‌هایی را داشتیم که به خاطر نداشتن جسارت کافی فرصت یا خواسته مورد نظرمان را از دست دادیم. فردی شاد و موفق برای رسیدن به خواسته‌هایش از همه نگرانی‌ها عبور می‌کند. اگر شما شغل مورد علاقه‌تان را داشته باشید، در کشور محبوبتان زندگی کنید یا رشته‌ای که دوست دارید را بخوانید، قطعا شاد و موفق خواهید بود. پس جسارت بدست آوردن آرزوهایتان را به خودتان بدهید.

۵ توصیه برای اینکه تبدیل به فردی شاد و موفق شوید

فعالیت داوطلبانه داشته باشید

می‌دانم که احتمالا با خودتان فکر می‌کنید که شما برای انجام کارهای خودتان هم وقت کافی ندارید چه رسد به انجام فعالیت‌های داوطلبانه. اما باید بگویم که شما بیش از اندازه هم وقت دارید فقط باید با یک برنامه‌ریزی مناسب بهره کافی را از آن ببرید. انجام فعالیت‌های عام‌المنفعه و داوطلبانه تاثیر شگفت‌انگیزی روی شادی درونی شما دارد.

بیشتر بخوانید:   بهترین مراجع برای استفاده از روانشناس آنلاین و توجه به سلامت روان

مهارت‌هایتان را شناسایی کنید و آنها را به موسسات و خیریه‌ها اعلام کنید. با این کار هم در مهارت‌هایتان پیشرفت می‌کنید و هم همیشه یک احساس شادی درونی دارید.

با همه وجود کار کنید

با همه وجود کار کردن یعنی شما با شور و اشتیاق کارهایتان را انجام دهید. حتی اگر کسب و کاری که داریذ را دوست نداشته نباشد. شاید در ابتدا سخت باشد اما در مقابل نیروهای درونی که از شما می‌خواهند بی‌خیال شوید مقاومت کنید. مثلا می‌توانید برای انجام کارهایی که دوست ندارید، روش‌های جدیدی از خودتان ابداع کنید و به وسیله آن کارها را جذابتر کنید. وقتی کاری را با علاقه انجام می‌دهید هم آن را به بهترین شکل انجام می‌دهید و به موفقیت نزدیک می‌شوید و هم احساس خوبتان باعث می‌شود یک شادی درونی داشته باشید.

خودتان را بشناسید

شاید به نظر عنوان عجیبی باشد اما حقیقت این است که اساسی‌ترین ویژگی برای تبدیل به فردی شاد و موفق شدن این است که شما خودتان را به خوبی بشناسید. چه چیزی شما را خوشحال می‌کند؟(لطفا واقع‌گرایانه به این سوال پاسخ دهید) چی چیزی باعث ناراحتی شما می‌شود؟ فردی جمع‌گرا هستید؟یا از تنهایی لذت می‌برید؟ وقتی خودتان را بشناسید با روش‌های خیلی ساده‌ای می‌توانید خودتان را خوشحال کنید و وقتی خوشحال باشید موفقیت فاصله‌ای از شما نخواهد داشت.