برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

اهداف کارآفرینان و استارت آپ های ایرانی در سال جدید ۱۳۹۶

ما هم خودمان را جزئی از خانواده بزرگ استارت آپ های ایرانی می‌دانیم. در روزهای پایانی سال داشتم سعی می‌کردم اهداف و برنامه های خودم را برای سال جدید مشخص کنم اینکه به کجا می‌خواهم برسم و چه چیزی در سبک زندگی‌ام باید اضافه یا حذف شود.

در همین افکارم بودم که به این نکته نظرم جلب شد که دیگر کارآفرینان و افراد فعال در اکوسیستم استارت آپی یا همان خانواده استارت آپ های ایرانی چه اهدافی برای سبک زندگی خود مشخص کرده اند؟ آنها هم برای خود هدف تعیین می‌کنند؟ افکارم این سوال ها را در ذهن می‌پروراند که گفتم تفکر بس است چرا از خودشان نپرسم؟ پس گوشی را برداشتم و به آنها زنگ زدم یا پیام دادم برخی هم که بیشتر اهل ایمیل بودند ایمیل زدم.

استقبال بسیار عالی بود بعضی از آنها همان شب جواب دادند و دیگران هم به خاطر مشغله با تاخیر جواب دادند اما نکته مهم این بود همه افرادی که به دنبال موفقیت هستند بی شک برنامه ریزی و هدف برایشان بسیار مهم بود. البته خیلی از دوستان هم پاسخی به سوال های بنده ندادند که امیدوارم از مشغله زیاد آنها باشه نه عدم برنامه ریزی و هدف گذاری!

در ادامه ابتدا به صحبت ها و پیام های استارت آپ ها می‌پردازیم و در قسمت دوم به اهداف افراد تاثر گذار در کارآفرینی و اکوسیستم استارت آپی:

محمدرضا نورشید از رده

محمدرضا نورشید از رده یکی از استارت آپ های ایرانی

رده یک وبسایت مرجع در مورد اطلاعات بانکی است از سود حساب های مختلف گرفته تا شرایط وام ها و خدمات جدید بانکی

سال جدید برای من و رده سال شکوفایی است برای همین نظم را برای خودم هدف تعیین کردم باید در سال جدید منظم تر باشم چون نظمی در کارم نمی‌بینم و البته الان بیشتر بهش احساس نیاز می کنم. همچنین رده به زمان رشد خود رسیده و زمان معرفی به سرمایه‌گذاران و بزرگتر کردن دفتر و جذب نیروی استخدامی جدید  است از طرفی باید مدل درآمدی خودمون را هم کمی اصلاح کنیم

محمد رشیدی از فرانش

محمد رشیدی از فرانش یکی از استارت آپ های ایرانی

فرانش یک پلتفرم آموزش ویدئویی است که امکان یادگیری آسان در زمینه های مختلف را فراهم می‌کند

با احترام و انرژی من امسال تصمیم دارم چند کار رو به خوبی انجام بدم:

بیشتر بخوانید:   ۵ درس مهم برای سرمایه گذاری با پول کم

۱. یادگیری بیشتر
۲. انتخاب درست کارهایی که میخوام انجام بدم (کارهایی رو برای انجام انتخاب کنم که بیشترین کمک رو به رشدم کنه)
۳. برنامه ریزی دقیق تر
۴. بیشتر به فکر سلامتیم باشم

وحید کریمانه از فول‌فکر

وحید کریمانه از فول‌فکر

فول فکر یک روش آسان برای دریافت مشاوره های روانشناسی آنلاین از بهترین مشاورین کشور است

برای سال جدید هدف های مشخصی تعیین کردم اول باید نقش ورزش را در برنامه هایم بیشتر کنم و صبح ها زودتر از خواب بیدار شوم. همچنین نیاز به نظم بیشتری در کارها و زندگی‌ام می‌بینم و تغییراتی هم در سبک زندگی و تغذیه‌ام باید انجام بدم. متاسفانه وقت کافی برای خودم ندارم اما حتما در سال جدید هر هفته یا هر دو هفته یک کتاب خواهم خواند.

میلاد عزیز پور از کافه‌تدریس

میلاد عزیز پور از کافه‌تدریس

کافه تدریس یک پلتفرم آنلاین برای برگزاری کلاس خصوصی و مشاوره آموزشی است

سلام. یکی از تصمیماتی که دارم این است که زیاد کتاب و مقاله بخونم. کاری که تا حالا کم انجام دادم. اما الان با توجه به تغییری که در زندگیم رخ داده که این تغییر درواقع همون نقشی است که در کافه تدریس دارم، میخوام زیاد مطالعه کنم و همچنین بیشتر از قبل پیگیر تجربیات افراد موفق دنیای استارتاپ باشم. چیزی که روش تمرکز دارم اینه که “چی و کی وقتشه؟”  یعنی کلا در فرآیند استارتاپ، چه کاری را در چه زمانی اجراش کنم. که این نیاز به مطالعه و استفاده از تجربیات افراد موفق استارتاپی که بعضا در کتاب هاشون نوشتن، داره.

محمدحسن فرازمند از ناملیک

محمدحسن فرازمند از ناملیک

ناملیک بستری برای انتشار محتوای صوتی و پادکست ها برای فارسی زبانان است

هدف من برای سال جدید هماهنگی سبک زندگی‌ام با هدف های استارت‌آپ است. امسال می‌خواهیم ناملیک را به عنوان یک رسانه مدرن و در حال رشد برای فارسی زبانان معرفی کنیم و افراد را تشویق به تولید محتوا به صورت پادکست و انتشار آنها. پس سبک زندگی و اهداف فردی من هم باید در این راستا باشد تا در هماهنگی کامل به اهدافمان برسیم.

مجتبی سادات از وی‌کلیک

مجتبی سادات از وی‌کلیک

وی‌کلیک می‌خواهد نسخه ایرانی تبلیغات گوگل  باشد تا هدف‌مندی بیشتری در تبلیغات به وجود بیاورد.

سلام. من یک سال و نیم است که به ایران برگشتم. از زندگی چند ساله،تجربیات زیادی از افراد خارجی به دست آوردم که سعی کردم در ایران هم به این شکل زندگی کنم اما کمی سخت پیش رفت. بعضی جاها مجبور شدم رعایت حال دیگران انجام بدهم. همین موضوع در ادامه بیشتر مشکل ساز شد . انشالله تصمیم دارم در سال جدید روی صریح بودن جدیت بیشتری به خرج بدم. ناراحتی ابتدای کار خیلی بهتر از مشکلات آتی است و این بارها و بارها به من ثابت شده. ما ایرانی ها تعارفات خیلی نابجا داریم. دلسوزی های بیجا داریم. به قول معروف کاسه داغ تر از آش هستیم بعضی جاها. امیدوارم در این تصمیمی که گرفتم بتونم موفق عمل کنم.

بیشتر بخوانید:   چطور جف بزوس اولین شبکه اجتماعی دنیا را نابود کرد

گروه یونش

گروه یونش

یونش یک بستر برای به اشتراک گذاشتن محتوای آموزش و نیازمندی های دانشجویان کشور است.

محمدحسین امیری:

همیشه این جمله رو می شنویم که سال نو، یعنی حال نو… امسال به خودم قول دادم این جمله رو تو زندگی عملی کنم. سال جدید سال بسیار مهمیه، شاید مهم ترین سال زندگیِ من! سال ۹۶ رو سال تلاش زیاد برای خودم نامگذاری کردم، تلاش برای یادگیری، موفقیت و رشد…
یادگیری علوم جدید و هیجان انگیزی مثل اقتصاد، مدیریت و استراتژی رو برای خودم تو اولویت قرار دادم.

معتقدم هر چقدر با تلاش و کار سخت توانایی هام رو افزایش بدم، خودم و استارتاپی که روش کار میکنم (یونش) بیشتر رشد میکنه و به موفقیت نزدیک میشه.
تغییر سبک زندگی یکی دیگه از برنامه های هیجان انگیز سال جدیده، کارآفرینی سبک زندگی جدیدیه که قراره بهش پایبند باشم، کار و تلاش برای موفقیت کسب و کارمون دیگه زمان و مکان نمیشناسه و با علاقه و اشتیاق تو هر زمان و مکانی برای موفقیت این کسب و کار تلاش میکنم و جلوی تمام سختی ها با استقامت کار میکنم
بهم ثابت شده مهم ترین اصل برای موفقیت چیزی جز تلاش سخت و استقامت جلوی سختی ها نیست.

مهسا جنتی:

 امسال برای من سال یادگیریه. میخوام بیشتر مطالعه کنم و بیشتر دنبال یادگیری موضوعات جدید برم. بزرگ شدن تو جامعه ی استارتاپی کار خیلی سختیه ولی سعی میکنم با کمک هم تیمی های خوبم بهش برسم و توانایی های بچه های پر انرژی یونش -یعنی خودمون سه نفر- رو به همه نشون بدم.
دوست دارم امسال بهتر از سال گذشته باشم. تو همه ی زمینه ها.. بیشتر هوای اطرافیانمو داشته باشم، بیشتر درکشون کنم، بیشتر کمک کنم، بیشتر تلاش کنم، و بیشتر شاد باشم:)

بیشتر بخوانید:   رازهای موفقیت کارآفرینان از نظر ریچارد برانسون

فرشاد حسن‌زاده:

قطعا سال جدید یکی از مهمترین سال‌های زندگیم خواهد بود و قصد دارم به همراه هم تیمی‌هایم، با بهره گیری از تجاربی که در سال پیش کسب کردیم، با سرعت و دقت بیشتری کسب کار نوپای خودمان (یونش) را گسترش بدیم و تحول جدیدی را در ارائه خدمات به دانشجویان ایجاد کنیم. این مهمترین برنامه من برای سال پیش رو خواهد بود.

ورود به فضای استارتاپی و صاحب یک کسب و کار نوپا بودن قطعا تاثیر مستقیمی روی سبک زندگی من داشته.
در اولین قدم برای تشکیل تیم و تمرکز بیشتر روی استارتاپمان یونش، از کار در شرکت با حقوق ثابت صرف نظر کردم و این یعنی تغییر در سبک زندگی من. زندگی ای که دیگه کارمند نیستی، کارمندی که تو زمان مشخصی بری سرکار و برگردی و با خیال آسوده سر ماه حقوقت رو دریافت کنی. تو این فضای جدیدی که در اون هستم، تک تک روز‌هام برام مهم هستند چون وقتی به کاری علاقه داری و درگیر اون هستی، زمان به سرعت می گذره و در همه حال به اینکه چه کاری باید کرد تا کسب و کاری موفق داشته باشی فکر می کنی.

قطعا برای نتیجه گرفتن، باید خیلی بیشتر از آنچه که قبلا بودم از مهارت ها و توانایی های خودم بهره ببرم و چیزهای بیشتری چه در بحث پیاده سازی محصول و چه در بحث توسعه کسب و کار اون یاد بگیرم. به جد می تونم بگم این سبک زندگی جدید، اونقدر برام جذابه که هیچوقت از انتخاب این مسیر پشیمون نیستم چون دارم در فضای پر از یادگیری کارآفرینی در حوزه ‌ای که بهش علاقه دارم فعالیت می کنم.

نظر شما چیست؟کدام یک از بچه های استارت آپی هدف بهتری برای خود تعیین کردند؟ هدف های شما برای سال جدید چیست حتما آن را با ما و جامعه استارت‌ آپ های ایرانی درمیان بگذارید

در مطلب بعدی هم به صحبت های افراد تاثیر گذار در اکوسیستم استارت آپ های ایرانی می‌پردازیم