برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

معرفی میکروکتاب آی‌کیو مالی؛ تنها چیزی که شما را ثروتمند می‌کند!

شرایط اقتصادی امروز باعث شده تا تقریبا همه ما به شکل جدی‌تری به مسائل مالی و درآمدی‌مان فکر کنیم. برخی به تغییر شغل با درآمدی بیشتر فکر می‌کنند و برخی به شغل دوم. همه به هر شکل تلاش می‌کنیم تا زندگی خوبی برای خود و خانوادمان بسازیم و بخش زیادی از این زندگی خوب به میزان درآمدمان وابسته است.

اما اگر زندگی و کار افراد ثروتمند را به طور دقیق بررسی کنیم متوجه این می‌شویم که آنها با کار بیشتر درآمد بیشتر ندارند. در واقع گاهی بدون اینکه کار خاصی انجام دهند درآمدهای چند میلیونی بدست می‌آورند. اما چطور ممکن است؟ درواقع آنها از یک توانایی به نام آی‌کیو مالی یا هوش مالی استفاده می‌کنند.

به همین خاطر در این میکرومقاله از سبکتو به بهترین و معروف‌ترین کتابی که در این زمینه نوشته شده است می‌پردازیم:

اگر می‌خواهید به جایی برسید، بهتر است اول سراغ کسی بروید که خودش به آنجا رسیده است.

این جمله از زبان کسی است که علاوه بر نویسندگی یکی از ثروتمندترین افراد امریکا و فعال در حوزه سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات است. کتاب‌های او در زمینه‌های اقتصاد عمومی طرفدارن زیادی در دنیا دارد و افراد بسیاری با استفاده از آموزش‌های او به رویاهایشان رسیده‌اند. در این میکرومقاله در مورد کتاب آی‌کیو مالی او صحبت می‌کنیم.

درباره نویسنده

داستان پدر پولدار و پدر فقیر

پدر پولدار و پدر فقیر اولین و مشهورترین کتاب نویسنده، یعنی رابرت کیوساکی است. ماجرای نام این کتاب به دوران کودکی او باز می‌گردد که از تجربه دو پدر بهرمند شده است! یکی پدر واقعی او که فردی تحصیل کرده با شغل دولتی و عالی بود اما زندگی متوسطی داشت و رابرت در کتاب‌هایش او را پدر فقیر معرفی می‌کند و دیگری پدر دوستِ صمیمی‌اش بود که فردی بدون تحصیلات دانشگاهی بود اما توانسته بود یک میلیونر خودساخته شود و رابرت نام او را پدر پولدار گذاشته بود.

بیشتر بخوانید:   ۴۰ قاعده شمس تبریزی برای زندگی بهتر از کتاب ملت عشق (قسمت اول)

ادامه مسیر با پدر پولدار

با شهرت کتاب پدر پولدار و پدر فقیر، کیوساکی پدر پولدار را به تبدیل به نشان تجاری خود می‌کند و به صورت تخصصی به بیان نظرهای پدر پولدار و ارایه راهکارهای هوشمندانه و ملموس برای رسیدن به ثروت می‌پردازد. کیوساکی در این باره می‌گوید:

ما درس می‌خوانیم تا در ادامه برای پول درآوردن سخت کار کنیم. من کتاب‌هایی می‌نویسم و محصولاتی تولید می‌کنم که به مردم یاد بدهم کاری کنند که پول سخت برای آنها کار کند.

مشخص است که کیوساکی حرف‌های زیادی در مورد هوش مالی و موفقیت مالی دارد. اجازه دهید در ادامه نگاهی به خود میکروکتاب آی‌کیو مالی بیندازیم:

درباره کتاب

کیوساکی در این کتاب از ۵ آی‌کیو مالی صحبت می‌کند که ثروتمندان به واسطه آنها به ثروت رسیده‌اند. از نظر او تنها راه نجات از بحران و موفقیت مالی پرورش ۵ آی‌کیو مالی است.

کیوساکی در این کتاب به صورت ملموس و به دور از شعار آی‌کیوهای مالی معرفی شده را شرح می‌دهد.

۵ آی‌کیو مالی از نظر او:

  • افزایش درآمد مالی
  • نگهداری از آن
  • برنامه‌ریزی مالی
  • افزایش دانش مالی
  • استفاده از اهرم مالی

در فصل‌های پایانی، شرح این ۵ آی‌کیو مالی با مثال‌هایی عملی از وارن بافت تکمیل می‌شوند.

کتاب «پدر پولدار پدر فقیر» به عنوان بهترین کتاب مدیریت مالی شخصی شناخته می‌شود و از پرفروش‌ترین کتاب‌های جهان است. اگر کتاب «پدر پولدار پدر فقیر» رابرت کیوساکی را نخوانده‌اید نگران نباشید چون او نظرات آن کتاب را با قالبی دقیق‌تر و جدیدتر در این میکروکتاب به شما معرفی می‌کند.

در ادامه سراغ مقدمه کتاب می‌رویم تا از زبان خود کیوساکی در مورد این میکروکتاب بدانیم:

بیشتر بخوانید:   بررسی کتاب انسان در جست و جوی معنا

مقدمه

خیلی‌ها به غلط فکر می‌کنند که کسب درآمد فقط با صرف هزینه امکان پذیر است. سیستم مالی دنیا تغییر کرده و دیگر طلا پشتوانه انواع پول‌های مختلف (دلار، یورو، و…) نیست. پول فقط یک برگه کاغذی برای نقل و انتقال است. در روزگار فعلی اگر روی طلا هم که تنها پول واقعی است سرمایه‌گذاری نمایید باز هم امکان از دست دادن پول وجود دارد.

پس مسلما هیچ سرمایه‌گذاری بدون خطر نیست و دیگر نمی‌توان با کار سخت و تلاش شبانه روزی ثروتمند شد. تنها چیزی که افراد را ثروتمند می‌کند دانش است. دانشی که پول را درک کنیم و معنی گردش آن را بدانیم و در نهایت این دانش همان آی‌کیو مالی است که می‌تواند شما را پولدار کند. پس مطالعه کنید یاد بگیرید و با افزایش دانش ثروتمند شوید.

برای مطالعه ادامه کتاب، می‌توانید هم‌اکنون میکروکتاب صوتی و نوشتاری آی‌کیو مالی را دریافت کنید. نسخه صوتی این میکروکتاب را با صدای کاوه یزدی‌فرد، مربی کارآفرینی در فروشگاه میکروکتاب سبکتو موجود است.