برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

راز یادگیری سریع ایلان ماسک چیست؟

یادگیری سریع یکی از ویژگی‌هایی است که می‌توان آن را رمز موفقیت در هر کاری دانست. افراد معدودی هستند که می‌توانند در زمینه‌های مختلف و با مهارت بالا روی هر کدام، فعالیت کنند. یکی از این افراد ایلان ماسک است. چندی پیش به او لقب استیو جابز داده بودند و امروز برخی به این نتیجه رسیده‌اند که او از باهوش‌ترین افراد دنیاست.

اما این هوش سرشار از کجا آمده است؟ قطعا استعداد ذاتی را نمی‌توان انکار کرد و نقش مهمی در موفقیت‌های او داشته است. اما همه نبوغ او منحصر به هوش ذاتی‌اش نیست. ایلان هم مانند همه افراد دیگر، بخش بیشتری از موفقیت‌هایش را از یادگیری به دست آورده است. دوستان او می‌گویند که  از کودکی علاقه زیادی به کتاب‌ خواندن داشته است. ایلان ماسک می‌داند که چه‌طور چیزی را بخواند و آن را یاد بگیرید.

با سبکتو همراه باشید تا راز یادگیری سریع او را بیاموزیم و در زندگی برای کسب موفقیت‌های بیشتر استفاده کنیم:

علم مثل یک درخت است

در یکی از جلسات ایلان ماسک با دانشجویان که به AMA معروف است و طی آن دانشجویان می‌توانند هر سوالی که می‌خواهند از ماسک بپرسند، یکی از طرفداران او پرسید: من می‌دانم که شما کتاب‌های زیادی می‌خوانید و در هر دو شرکتتان تنها افراد باهوش را استخدام می‌کنید، اما راز یادگیری سریع شما چیست؟ آیا راه حل جدیدی پیدا کرده‌اید؟

ایلان ماسک گفت که برخلاف تصور عموم مردم، گاهی فکر می‌کند که مغزش دیگر ظرفیتی برای یادگیری بیشتر ندارد. او از مردم خواست تا همیشه فراتر از توانایی‌هایشان فکر کنند و خودشان را از نقطه آسایش زندگی خارج کنند. او گفت: من فکر می‌کنم که اکثریت مردم بیشتر از آنچه که فکر می‌کنند، توانایی یادگیری دارند، اما خودشان این موضوع را باور نمی‌کنند و برای اثبات آن هیچ کاری انجام نمی‌دهند.

بیشتر بخوانید:   چطور شب امتحانی درس بخوانیم

او در ادامه یک نکته مهم را به شکل نصیحت به عموم مردم گفت:

به دانش مانند درخت منطق نگاه کنید. ابتدا با اصول بنیادی تنه و ریشه‌های محکمی بسازید تا تحمل شاخه‌های زیاد را داشته باشد.

منظور ایلان ماسک از درخت منطق، همان مفهوم تعریف شده در علوم کامپیوتر است و در کل به این معنیست که ابتدا محتوای اصلی و پایه یک دانش را بیاموزید و سپس وارد جزییات آن شوید.

راز یادگیری سریع ایلان ماسک چیست؟

تا موضوعی را متوجه نشوید آن را به یاد نمی‌سپارید

یادگیری سریع مانند هر نوع یادگیری دیگری نیازمند فهمیدن موضوع است. محققان ثابت کرده‌اند که بهترین راه برای یادگیری سریع استفاده از موضوعاتی است که در حال حاضر با آنها آشناییم. اگر بدون هیچ پیش زمینه‌ای اطلاعات جدیدی وارد مغزمان کنیم، به سرعت آن را فراموش می‌کنیم. به همین خاطر هم است که معلمان توصیه می‌کنند که دروس را شب قبل مرور کنید تا ذهن آماده دریافت مطالب جدید در مورد آن موضوع باشد.

یادگیری اصول اولیه و بنیادی یک موضوع درست مانند پایه‌های یک ساختمان است. وقتی ما با اصل آنچه می‌خواهیم یاد بگیریم آشنا شویم و مفهوم آن را درک کنیم مانند این است که پایه‌های ساختمان را اصولی و محکم ساخته باشیم، بنابراین یادگیری سریع برایمان مفهوم پیدا می‌کند و در مواجه با جزییات به سرعت آنها را فرا می‌گیریم.

شاید در مواجه با علوم جدید، یادگرفتن جزییات برایمان جذاب‌تر از اصل موضوع باشد، اما طبق آنچه ایلان ماسک راز یادگیری سریع خود می‌داند، باید ابتدا مفهوم بنیادی آن را به طور کامل بشناسیم و درک کنیم. این کار به ما کمک می‌کند تا آن را برای همیشه به یاد بسپاریم و فراموش نکنیم، همینطور وقتی به طور کامل با موضوع آشنا باشیم، یاد گرفتن جزییات سریعتر و ساده‌تر خواهد بود.

بیشتر بخوانید:   چطور دانش‌آموز یا دانشجو بهتر و موفق‌تری باشیم

پس از همین امروز تصمیم به یادگیری مهارت جدید بگیرید و با راه یادگیری سریع از ایلان ماسک آن را توسعه دهید.

برداشتی آزاد از [stag_button url=”https://www.inc.com/jessica-stillman/heres-elon-musks-secret-for-learning-anything-fast.html” style=”black” size=”small” type=”normal” target=”_self” icon=”” icon_order=”before”]INC[/stag_button]