برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

به دنبال هدف زندگی در ۱۳ سال سخت! مصاحبه با احسان طریقت در مورد سبک زندگی

مصاحبه با احسان طریقت

خیلی وقت‌ها برای ما پیش آمده که حس رضایت از زندگی را از دست می‌دهیم و تبدیل می‌شویم به یک ربات! رباتی که صبح از خواب بیدار می‌شود به سرکار می‌رود نهار می‌خورد و پس از پایان ساعت اداری به خانه برمی‌گردد و روز بعد دوباره تکرار این لوپ. انگار گرمایی که انرژی و شادی زندگی ما را می‌سازد از بین رفته است. اما مشکل از چیست؟ چرا این اتفاق می‌افتد؟ آیا این مشکل فقط برای ماست یا دیگران هم دچار آن می‌شوند؟

برای پاسخ به این سوال های رفتیم سراغ آقای احسان طریقت. کسی که خود ۱۳ سال این شرایط سخت را گذرانده و به خوبی این حس را درک می‌کند. او که در اکوسیستم استارتاپی شناخته شده است تجربیات زیادی در شرکت‌هایی مانند سرآوا، دیجیکالا، بایکس و کاله دارد و در این مصاحبه که در باشگاه کارآفرینی تیوان انجام شده است به آنها و سبک زندگی‌اش خواهیم پرداخت. پس با سبکتو همراه باشید و این گفتگو را بشنوید.

احسان طریقت متولد ۵ مرداد ۱۳۵۹ است و فرزند سوم از یک خانواده پرجمعیت است. پدر خانواده یک مدیر مالی با تجربه و مادر خانواده یک خانه‌دار مهربان است. او دوران کودکی خود را در کنار خواهر و برادر بزرگتر که مشغول تحصیل بودند به یاد می‌آورد. او عاشق کتاب خواندن بود و با دیدن کمودور ۶۴ برادر به سمت دنیای کامپیوتر کشیده شد.

به دنبال هدف زندگی در ۱۳ سال سخت! مصاحبه با احسان طریقت در مورد سبک زندگی

او در رشته کامپیوتر در دانشگاه مشغول به تحصیل شد و بعد از آن مدیریت بازرگانی خواند. احسان بعد از پایان دانشگاه فعالیت‌های متعددی را تجربه کرد به قول خودش هر یک سال یا یک‌سال و نیم شغل عوض کرده است. تجربیات او از دیجیکالا بوده تا کاله.

بیشتر بخوانید:   دپرس هستید؟ با این ۵ روش‌ در ۵ دقیقه شاد شوید

اما یک اتفاق در جشنواره چهارم وب ایران مسیر زندگی‌اش را تغییر داد. درباره این تغییر در مصاحبه بیشتر با او گفتگو می‌کنیم.