برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

می‌خواهید درآمد بیشتر داشته باشید؟ این ۱۰ شغل دوم را از دست ندهید!

درآمد بیشتر اتفاقی است که همه به دنبال آن هستند. با توجه به شرایط اقتصادی امروز جامعه، داشتن شغل دوم پدیده‌ای غیرعادی نیست اما با پیشرفت تکنولوژی تعریف شغل دوم تغییر کرده است. در گذشته شغل دوم به معنی رفتن به محل کار دیگر و داشتن ساعت کاری خاص برای آن بود که باعث می‌شد افراد معمولا خیلی زود کارایی خود را از دست بدهند. اما امروزه شغل دوم به معنی استفاده از وقت‌های اضافه و درآمد بیشتر در هر زمان و هر مکانی است. شما می‌توانید بدون توجه به شغلی که دارید از روش‌های مختلفی برای افزایش درآمد استفاده کنید. با سبکتو همراه باشید تا برخی از مشاغلی که می‌تواند شغل دوم، یا حتی شغل اول شما باشند را بررسی کنیم:

۱. آموزش آنلاین

تدریس شاید برای برخی شغل دوم یا شغل اصلی باشد، اما یکی از مهمترین مشکلات تدریس خصوصی یا برگزاری کلاس‌های شخصی، عدم‌اعتماد متقابل افراد است، که باعث شده تا افراد با استعداد نتوانند از توانایی تدریس‌شان استفاده کنند. اما کلاس‌های آنلاین این امکان را به شما می‌دهند که در هر مکانی که باشید، بتوانید درآمد بیشتر کسب کنید. سایت‌هایی مثل کافه تدریس به شما این امکان را می‌دهند که کلاس‌های خودتان را آنلاین برگزار کنید یا حتی با توجه به توانایی‌تان کلاس های مختلف برای شما برگزار می‌کنند.

۲. نویسنده محتوا

اگر قلم خوبی دارید یا سابقه نوشتن دارید، پس از استعدادتان استفاده کنید و درآمد بیشتر کسب کنید. افراد بسیاری وجود دارند که برای بخش‌های مختلفی از سایت یا وبلاگشان نیاز به محتوا دارند و این بخش از کارشان را برون سپاری می‌کنند. سایت‌هایی مثل انجام میدم و پونیشا این امکان را در اختیار شما می‌گذارند که این فرصت‌ها را پیدا کنید و از استعداد و زمان خالی‌تان درآمد داشته باشید.

بیشتر بخوانید:   مدیریت چیست و یک مدیر عالی چه وظایفی دارد

۳. خرید و فروش سهام

سرمایه‌گذاری در بازار سهام، شغل دوم تقریبا تمام افراد موفق در دنیاست. البته ورود به این بازار باید با اطلاعات کافی باشد و لازم است برای آموزش آن زمان بگذارید اما پس از آشنایی کامل خواهید دید که با صرف ۲تا ۳ ساعت در روز می‌توانید درآمدی بیشتر از کسب و کار اصلی‌تان داشته باشید. بازار بورس و سهام این امکان را به شما می‌دهد تا با مبلغ کم بتوانید در صنایع مختلف سرمایه‌گذاری کنید و با تغییرات اقتصادی دچار بحران‌های مالی نشوید. برای شروع می‌توانید ار کارگزاری‌های معتبر بورس یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری استفاده کنید.

۴. تایپ کنید

در تایپ کردن مهارت دارید؟ به دنبال یک کار پاره‌وقت بدون دردسر هستید؟ چه کاری بهتر از تایپ. موسسات زیادی هستند که براساس پروژه یا مدت زمان با شما قرارداد می‌بندند و کارهای مختلف تایپی را به شما واگذار می‌کنند. اگر به دنبال شغل دوم هستید و می‌خواهید خیلی سریع به درآمد برسید، در مدت کوتاهی تایپ ده انگشتی را یاد بگیرید و شروع به دریافت سفارش کنید.

۵. مترجمی

اگر به یک یا چند زبان دیگر، علاوه‌بر زبان مادری مسلط هستید، می‌توانید با پذیرفتن پروژه‌های مختلف ترجمه از این استعدادتان درآمد بیشتر کسب کنید. برای شروع هم می‌توانید به عنوان کارمند پاره‌وقت در دارالترجمه یا موسسات مترجمی استخدام شوید و هم می‌توانید به صورت دور کاری پروژه قبول کنید.

۶. فروش دست دوم‌ها

برای داشتن درآمد بیشتر حتما لازم نیست که استعداد خاصی داشته باشید. کافی است کمی دقیق‌تر به اطرافتان نگاه کنید، وسایل زیادی وجود دارند که مدت زمان ریادی است از آنها استفاده نکرده‌اید، گاهی وسایل نویی هستند که برایتان کاربردی نبوده‌اند. پس دست به کار شوید و لیستی از آنها تهیه کنید و قیمت منصفانه‌ای برای هر کدام تعیین کنید و در سایت‌های مختلف فروش لوازم دست دوم مثل دیوار، شیپور و…. قرار دهید.

بیشتر بخوانید:   معرفی ۵ کار نیمه وقت که جای شغل اصلی را می‌گیرند

۷. راننده آنلاین

کسی نیست که با اسنپ و تپسی و برنامه‌های این چنینی آشنا نباشد و تبلیغات آن را ندیده باشد. اگر ماشین دارید و درآمد بیشتر را دوست دارید، دست به کار شوید. به یکی از این شرکت‌ها مراجعه کنید و به عنوان راننده ثبت نام کنید، یکی از محاسن این کار این است که هر زمان که فرصت داشتید می‌توانید کار کنید و مجبور به پر کردن ساعت کاری یا حضور مداوم در یکجا نیست. بنابراین حتی از رفت‌وآمدهای ساده مثل منزل به محل‌کارتان هم می‌توانید پول درآورید و چی بهتر از این.

می‌خواهید درآمد بیشتر داشته باشید؟ این ۱۰ شغل دوم را از دست ندهید!

۸. انتشار ویدئوهای آموزشی

همانطور که از برگزاری کلاس‌های آنلاین می‌توانید درآمد داشته باشید، بسته به حرفه‌ای که در آن متخصص هستید هم می‌توانید با تولید ویدئو‌های آموزشی درآمد کسب کنید. سایت‌هایی مثل فرانش این امکان را در اختیار شما می‌گذارند که آموزش‌های ویدئویی خود را به هزاران نفر بفروشید و علاوه‌بر درآمد بیشتر، اعتبار بیشتری برای خودتان به عنوان یک استاد پیدا کنید.

۹. فروش کیک و دسر

دست پخت خوبی دارید؟ یا کارتان به شکلی است که در طول روز زمان خالی زیادی دارید و به درآمد بیشتر فکر می‌کنید؟ چه چیزی لذیذتر از خوراکی؟ رستوران‌ها و کافه‌های زیادی هستند که از کیک و دسرهای خانگی استقبال می‌کنند. خوبی این کار این است که براساس سفارشی که گرفته‌اید تولید می‌کنید و با تولید اضافه مواجه نیستید. کافی است از آشپزی لذت ببرید و کمی خلاقیت را چاشنی کارتان کنید.

۱۰.  کارهای هنری

فروش کارهای هنری یکی از متداول‌ترین شغل‌های دنیاست. کمی استعداد، خلاقیت و پشت کار می‌تواند منجر به ساخت دست‌سازهای هنری شود که به درآمد بیشتر شما کمک کند. اگر هنر خاصی دارید می‌توانید چند نمونه از آن را تولید کنید و عکس‌های جداب و واقعی از آنها تهیه کنید و در سایت‌های مختلف مثل انجام می‌دم و.. قرار دهید. پس از دریافت سفارش می‌توانید یک بازه زمانی برای تحویل آن مشخص کنید و در طول ۱تا ۲ روز آن را بدست مشتری برسانید.

بیشتر بخوانید:   ۶کاری که برای افزایش درآمد در سال جدید باید به سبک زندگیتان اضافه شود

شاید هرکدام از موارد بالا شغل اصلی شما باشند و به صورت حرفه‌ای‌تر روی آن متمرکز باشید. همچنین اگر تا به امروز به شغل دوم فکر نکرده‌اید یکی از این موارد که با رفتار و خصوصیات شما بیشتر همسو است را انتخاب و شروع کنید. به نظر شما بهترین مشاغل دوم کدام‌ها هستند؟

برداشتی آزاد از [stag_button url=”http://www.lifehack.org/294929/8-work-from-home-jobs-that-earn-you-serious-money” style=”black” size=”small” type=”normal” target=”_self” icon=”” icon_order=”before”]lifehack[/stag_button]