برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

بهین؛ پنج راهکار ساده برای کاهش استرس های روزانه

بهین یکی از بخش‌های جدید در کنار مهراز و خانومانه در سبکتو است که به انتشار مجدد مقاله‌های مفید و شاید کمی تخصصی از رسانه‌های اینترنتی دیگر می‌پردازد. در قسمت جدید بهین سراغ مقاله “ پنج راهکار ساده برای کاهش استرس های روزانه  ” از نوپانا رفته‌ایم:

استرس‌های روزانه یکی از دغدغه‌هایی است که معمولا همه ما با آن درگیر هستیم و باعث از بین رفتن بخش زیادی از انرژی روزانه ما می‌شود. حجم کارهای انجام نشده، دیر رسیدن، عدم تمرکز و… هر کدام می‌تواند دلیل استرس باشند اما حقیقت این است که برای داشتن زندگی موفق و رسیدن به اهدافمان باید بتوانیم راهکاری برای مقابله با این مشکل مدرن پیدا کنیم، در این مطلب ۵ راهکار ساده برای کاهش استرس های روزانه که برگرفته از یک مدل نظری به نام ای‌سی‌تی (ACT) است را با هم بررسی می‌کنیم:

در لحظه زندگی کنید

قدرت شما تنها در لحظه حال است. نمی‌توانید در گذشته باشید و تصمیمات موثری برای حال بگیرید. باید تمرکز خود را روی کاری که در همین لحظه انجام می‌دهید بگذارید. این کار نه تنها استرس شما را کاهش می‌دهد بلکه باعث می‌شود آینده خوبی برای خود بسازید.

به افکار غیر مفید خود اهمیت ندهید

اکثر افراد به هر فکری که در ذهنشان می‌آید بیش از اندازه اهمیت می‌دهند. با این کار، افکار آنها بیش از اندازه‌ قدرت پیدا می‌کنند و همین موضوع باعث افزایش استرس آنها می‌شود. نباید اجازه دهید این افکار موقت و زودگذر ذهن شما را کنترل کنند. به جای آنکه در آنها غرق شوید یا با آنها بجنگید، به آنها اجازه دهید از ذهنتان عبور کنند. درگیر این افکار نشوید و تمرکزتان را در جای دیگری صرف کنید.

بیشتر بخوانید:   بهین ; پنج دلیل عدم موفقیت تیم شما

آنچه برایتان رخ می‌دهد را بپذیرید

هر اتفاقی که رخ می‌دهد را بپذیرید، و سعی نکنید آن را تغییر دهید. این کار استرس و ناراحتی شما را افزایش می‌دهد. هر چه بیشتر با اتفاقی که افتاده بجنگید، بیشتر احساس ناراحتی و اضطراب می‌کنید. به جای جنگیدن آنها را بپذیرید و روی تصویر بزرگتری تمرکز کنید تا بتوانید اتفاق افتاده را جبران کنید.

پنج راهکار ساده برای کاهش استرس های روزانه

خودتان را بشناسید؛ ارزش‌ها و چیزهایی که برایتان مهم است را مشخص کنید

ارزش‌های زندگی هر شخص، مواردی است که در زندگی برای او معنادار و مهم است. دقت کنید که ارزش‌‌ها با اهداف تفاوت دارند؛ اهداف دست‌ یافتنی هستند اما ارزش‌ها ما را به یک مقصد مشخص و مفید در زندگی می‌رسانند. تعریف ارزش‌ها در زمینه‌های مختلف مانند رشد شخصی، اشتغال، تفریح، روابط و سلامت فیزیکی ؛ زمانی که نیاز به تصمیم‌گیری دارید شما را در جهت درست قرار می‌دهند.

رفتارهای خود را با ارزش‌هایتان هماهنگ کنید

اگر یکی از ارزش‌های شما در زندگی، وقت گذاشتن برای افراد خانواده‌ و اهمیت دادن به آنهاست؛ پس نباید زمانی که در کار به مشکلی برمی‌خورید یا دچار استرس می‌شوید با اعضای خانواده رفتار بدی داشته باشید یا زمان کمی را به آنها اختصاص دهید. برای پردازش احساساتی مانند استرس و اضطراب، زمان مشخصی تنظیم کنید، با اینکار می‌توانید از ارزش‌هایتان هم حمایت کنید.

نداشتن استرس در زندگی امروز ضروری است. خودتان را بشناسید و روی چیزهایی که برایتان مهم است تمرکز کنید. بهترین راه برای داشتن زندگی شاد و مفید، انجام اقدامات بر اساس ارزش‌های زندگی‌تان است.

منبع: [stag_button url=”http://nopana.ir/” style=”black” size=”small” type=”normal” target=”_self” icon=”” icon_order=”before”]نوپانا[/stag_button]

بیشتر بخوانید:   کاهش استرس های روزانه با رعایت ۸ نکته ساده