برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

۴ تغییر کوچک برای انرژی روزانه بیشتر

برای داشتن انرژی روزانه بیشتر و حس و حال بهتر نیازی نیست که همیشه خودتان را به ردبول و انرژی زا ببندید. اگر نگاهی به سبک زندگی افراد موفق مثل استیو جابز و آنتونی رابینز بیندازیم می‌بینیم که آنها انسان های عادی مثل ما بودند و تنها با تغییرات کوچکی در کارهای روزمره توانسته‌اند به انرژی روزانه بیشتر دست پیدا کنند و این انرژی ارتباط مستقیمی با موفقیت آنها داشته است. در این مطلب سبکتو می‌خواهیم به ۴ تغییر کوچک اما مهم در سبک زندگی روزمره که به انرژی روزانه بیشتر منجر می‌شود اشاره کنیم:

۱. تا چشم‌ باز می‌کنیم سراغ موبایل و تبلت نرویم.

افراد معمولا بعد از بیدار شدن از خواب، نیاز به زمانی برای رسیدن به وضعیت پایدار دارند دقیقا مثل روشن کردن یک کامپیوتر که تا ویندوز آن بالا بیاید باید کمی به آن وقت داد. این زمان برای انسان‌ها معمولا ۳۰ دقیقه است. پس اگر همان اول صبح سراغ موبایل و تبلت بروید با ۲ مشکل بزرگ روبرو می‌شوید.یکی اینکه هنگام جواب دادن به ایمیل‌ها و پیام‌های تلگرام چون هنوز حالت پایدار ندارید و روی پاسخ‌ها فکر نکرده‌اید، شاید پاسخ‌هایی دهید که بعدا برایتان دردسر ساز شود، و دیگر اینکه تحقیقات نشان داده چک کردن شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام در اول صبح علاوه بر کاهش شدید سرزندگی و انرژی، شما را به سوی ناامیدی و دپرسی سوق می‌دهد. بهتر است این کارها را جایگزین کنید تا به انرژی روزانه بیشتر تان کمک زیادی کنند:

 • سه دقیقه به شکرگزاری برای مواردی که در زندگی بابت آن خوشحال هستید اختصاص دهید.
 • یوگا و مدیتیشن کنید ( در این مقاله یک نوع مدیتیشن آسان را آموزش دادیم) یا اگر حوصله ندارید چند دقیقه تمرکز خود را به نوبت بر روی اندام‌های خود بگذارید و علاوه بر حس سپاسگزاری آن عضو را به آرامی تکان دهید.
 • دوش آب سرد در سرزندگی اول صبح معجزه می‌کند اما اگر تحمل آب سرد را ندارید چند درجه دمای آب را کاهش دهید.
 • صبحانه کامل و مغذی بخورید.
 • یک آهنگ پرانرژی می‌تواند روز شما را تغییر دهد.
بیشتر بخوانید:   ۵ کار روتینی که افراد موفق و ثروتمند هر روز صبح انجام می‌دهند

۲. حواستان به غذایی که می‌خورید باشد

خیلی از ما‌ به خاطر کمبود زمان، وقت نهار یکی از سایت‌های سفارش آنلاین غذا را باز می‌کنیم و غذایی سفارش می‌دهیم یا بعد از ساعت کاری سری به کافه می‌زنیم و یک پاستای پر سس سفارش می‌دهیم! کار آنجا بدتر می‌شود که شرکت‌های امروزی مخصوصا آنهایی که فضای استارتاپی دارند با تمام تلاش‌شان برای تغذیه مناسب کارمند‌ها بازهم به خاطر وجود کافه‌ای در محل کار، افراد مصرف قند،نمک و چربی زیادی دارند. به جای این سبک زندگی تغییرات زیر را در برنامه غذایی‌تان ایجاد کنید تا انرژی روزانه بیشتر را تجربه کنید:

 • یک رژیم سالم و مغذی برای خود تهیه کنید. اپلیکیشن‌های زیادی هستند که می‌توانند به روند سلامتی شما کمک کنند.
 • زمان‌های مشخصی در روز برای غذا خوردن تعیین کنید و به آن پایبند باشید.
 • وعده‌های غذایی کوچک در خانه برای خود درست کنید و به محل کار بیاورید.
 • با همکارانتان غذا میل کنید تا هم سرحال شوید هم به خاطر آهسته غذا خوردن لذت بیشتری ببرید.
 • در زمان استراحت و نهار چشم از صفحه موبایل و کامپیوتر بردارید و به جای آن آهنگی گوش کنید، کتابی بخوانید یا به یک دوست زنگ بزنید.

۳.ورزش‌های کوتاه را فراموش کنید.

 پست‌های تلگرامی زیادی می‌بینیم که برنامه‌های ورزش کوتاه ۲ دقیقه‌ای برای محل کار یاد می‌دهد اما می‌خواهم خیالتان را راحت کنم که هیج فایده‌ای ندارند و فکر نکنید با انجام آنها به سلامتی خود کمک کردید! به جای آن بهتر است یک برنامه ورزشی منظم و قوی حداقل ۱۰ دقیقه‌ای برای خودتان برای بعد یا قبل کار بچینید اگر وقت یا توانایی رفتن به باشگاه را ندارید می‌توانید سراغ ورزش های هوازی بروید که ضربان قلب شما را بالا ببرد و عرق کنید. این راهکار به افزایش انرژی روزانه و سلامتی‌تان کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید:   ۶ روش آسان برای پر انرژی بودن در طول روز

انرژی روزانه بیشتر

۴. شب را دست کم نگیرید.

وقتی با خستگی شب به خانه می‌رسیم یک شام مفصل جلوی تلوزیون می‌خوریم و بعد سنگین روی مبل می‌افتیم و غرق در گوشی و شبکه‌های اجتماعی می‌شویم! این سبک زندگی تمامی تلاش شما را برای افزایش انرژی روزانه نقش برآب می‌کند. به جای آن کارهای زیر را امتحان کنید:

 • حجم بیشتر غذای روزانه خود را به صبحانه و نهار موکول کنید و در وعده شام غذایی سبک مانند میوه‌جات یا یک تکه مرغ میل کنید.
 • سقف کالری دریافتی در وعده شام را ۲۰۰ کالری تعیین کنید و بیشتر نخورید.
 • کتاب و روزنامه بخوانید یا به آهنگ و پادکست‌های دلخواه گوش دهید.
 • بر خلاف صبح دوش آب گرم بگیرید تا آرامش بیشتری برای خواب تجربه کنید.
 • حتما و حتما برای فردا برنامه‌ریزی کنید و لیست کارها را آماده کنید.

تغییر سبک زندگی حتی با کارهای کوچک هم شاید ترسناک و نشدنی به نظر بیاد اما برای موفقیت باید علاوه بر دانش، سبک زندگی متفاوتی را تجربه کنید. سعی کنید با مطالعه آن را یاد بگیرید.

برداشتی آزاد از INC

دانلود رایگان میکروکتاب استیو جابز