برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

۵ توصیه برای موفقیت از چاک دیویس برنده جایزه کارآفرین ۲۰۱۴

چاک دیویس کارآفرینی موفق است که تصمیم گرفته بعد از ۱۳سال رموز موفقیتش را با ما در میان بگذارد. او باور دارد تمام آنچه به دست آورده به خاطر باور به یک جمله بوده است: علایقش در زندگی را دنبال کرده است. دیویس وقتی یک نوجوان ۱۳ ساله بود به خاطر علاقه زیادش به ورزش، یک روزنامه کوچک ورزشی راه‌اندازی کرد و به طور مستمر و جدی در آن فعالیت می‌کرد. او خودش و علایقش را باور داشت و کاری کرد که همه مردم او را باور کنند.

با سبکتو همراه باشید تا ۵ توصیه از او برای موفقیت را بررسی کنیم. او می‌گوید: توصیه‌ها را امتحان کنید شاید شما را تبدیل به میلیونر بعدی کرد.

چاک دیویس پس از راه‌اندازی روزنامه‌اش توانست مصاحبه‌ای با پیت رازال، سرپرست لیگ فوتبال آمریکا داشته باشد، و این اولین قدم بزرگ در موفقیت او بود. چاک در این مصاحبه توانست میزان علاقه‌اش را به ورزش به رازال ثابت کند، به همین خاطر در پایان مصاحبه رازال به او گفت که می‌تواند در جلسه انتخاب بازیکنان لیگ همراه او باشد.  این همراهی بیش از ۱۰ سال ادامه داشت.

چاک با همکاری فرهاد محیط، یک کارافرین موفق ایرانی، استارتاپ کوچک شاپزیلا را  تبدیل به یک شرکت بزرگ کرد و آن را به قیمت ۲۲۵میلیون دلار فروخت، سپس استارتاپ بعدی‌اش را به نام فاندانگو ایجاد کرد و با استراتژی‌های مدیریت خود توانست آن را به یک شرکت بزرگ تبدیل کرده و با قراردادی نه رقمی آن را به کامکست بفروشد. در نتیجه همه این فعالیت‌ها چاک دیویس در سال ۲۰۱۴ جایزه کارآفرین جوان را از آن خود کرد و امروز به عنوان یکی اساتید دانشکده کسب و کار هاروارد مشغول به تدریس است.

بیشتر بخوانید:   چطور از موفقیت‌های خودمان تعریف کنیم و دیگران فکر نکنند ما خودشیفته هستیم!

او در یکی از مصاحبه‌هایش تمام تجربیات خود را در قالب ۵ توصیه مهم اعلام کرد:

۱. فردی خوب و مثبت‌نگر باشید

چاک دیویس می‌گوید: شاید در باور مردم افراد زیرک و فریبکار زرگ‌تر به نظر برسند و احساس کنند که آنها موفق‌ترند، اما در دنیای موفقیت چنین نیست. اگر در مسیر درستی پیش بروید، سودی بیشتر از آنچه فکر می‌کنید خواهید داشت. نگاه مثبت باعث می شود تا همیشه برای ادامه راه انگیزه داشته باشید و خوش قلبی آسودگی خاطر به شما می‌دهد. همچنین افراد در ارتباط با فردی خوش قلب و مثبت، زودتر به او اعتماد کرده و راه‌‌های موفقیت را زودتر می‌پیمایید. او باور دارد که تنها راه موفق شدن، داشتن پشتکار و ثبات قدم در راهی است که به هدف ختم می‌شود.

۲. دوست پیدا کنید و از آنها حمایت کنید

دیویس باور دارد که یک تیم خوب می‌تواند هر کسب و کاری را به موفقیت برساند. او می‌گوید: من چهار دوست و هم تیمی دارم که در هر ۳ کسب و کارم همراه من بودند. گره زدن روابط دوستانه با کار، محیطی مطلوب به وجود می‌آورد که همه در آن احساس برابری و قدرت می‌کنند و همینطور محیط خشک کاری را از بین می‌برد.

۵ توصیه برای موفقیت از چاک دیویس برنده جایزه کارآفرین ۲۰۱۴

۳. جایی که فکرتان به بهترین شکل کار می‌کند را پیدا کنید

امروزه محیط‌های کاری برای کارمندان منعطف‌تر شده اند. چاک دیویس باور دارد که کارکنان باید از این فرصت‌ها برای لذت بردن از محیط کارشان بهره‌مند شوند تا بتوانند افرادی مثبت و خلاق‌تر باشند. او می‌گوید: ببینید کجا و در چه شرایطی فکرتان بیشترین بهره‌وری را دارد، هنگام دویدن روی تردمیل؟ یا هنگام گوش کردن به یک آهنگ؟ یا هنگام نگاه کردن به آسمان؟ شرایط ایده‌آل‌تان را پیدا کنید و بهترین استفاده را از فکرتان در راه رسیدن به اهدافتان ببرید. من وقتی اسکی می‌کنم یا در طبیعت و به دور از هر وسیله ارتباطی هستم بهترین ایده‌ها به ذهنم می‌رسد.

بیشتر بخوانید:   داستان کوتاه جالب آش سنگ و نکته مدیریتی آن

۴. با خودتان روراست باشید

برای همه ما پیش آمده است که با اینکه می‌دانیم کاری یا شخصی باعث استرس مان می‌شود و انرژی‌مان را می‌گیرد اما بازهم به آن چسبیده‌ایم و رهایش نمی‌کنیم. این احساس شاید ناشی از یک ترس باشد، اما باید با خودمان روراست باشیم و تمام جوانب آن را به درستی ببینیم. به قول معروف جلوی ضرر را از هرجا بگیری منفعت است. پس برای رسیدن به موفقیت و اهدافمان یک تصمیم قاطع بگیریم و همه آنچه که انرژی‌مان را می‌گیرد حذف کنیم.

دیویس می‌گوید: در یک تیم زمانی که کسی کارش را به درستی انجام نمی‌دهد، به سرعت باید از تیم حذف شود، و بعد از آن همه با خودشان فکر می‌کنند که کاش از اول این اتفاق افتاده بود.

۵. علاقه‌تان را تبدیل به کسب و کارتان کنید

چاک دیویس این توصیه را در زندگی شخصی‌اش اجرا کرد و طعم موفقیت را  چشید. او به ورزش و رویدادهای ورزشی علاقه زیادی داشت و از آن لذت می‌برد، بنابراین اولین کاری که می‌توانست را در این حوزه برای خودش راه‌اندازی کرد، یک روزنامه ورزشی کوچک.

دیویس در این باره می‌گوید: من افق کاری‌ام را مانند مسابقات ورزشی به ۴ دسته تقسیم می‌کنم: سه ماهه اول، ساخت تیم و استخدام‌ها کارکنان جدید، و تعیین اهداف مدیریتی است. سه ماهه دوم زمانی است که جریان درآمدی ایجاد شده و ما در حال تست بازار هستیم و باید روی مسیر اصلی و هدف کسب و کارمان متمرکز باشم. در سه ماهه سوم خودمان را با کسب و کارهای بهتر مقایسه می‌کنیم و با توجه به میزان رشد و درآمدمان برای پیشی گرفتن از آنها برنامه ریزی می‌کنیم. در سه ماهه چهارم من در همایش‌ها و کنفرانس‌ها شرکت می‌کنم و داستان سه دوره قبل را بازگو می‌کنم و برای افراد سخنرانی می‌کنم.

بیشتر بخوانید:   رازهای موفقیت از جف بزوس ثروتمندترین مرد جهان

علاقه دیویس به ورزش باعث شهرت و موفقیت او شد. شما ممکن است در زمینه‌های دیگری مثل هنر، ریاضیات، علوم یا… علاقه داشته باشید. مهم این است که خودتان را باور کنید و علاقه‌تان را وارد کسب و کارتان کنید. با این کار درگیری همیشگی بین کاری که دوست داشتید انجام دهید و چیزی که امروز مجبود به انجام آن هستید را برای همیشه از بین می‌برید و از هر لحظه کاریتان نهایت لذت را می‌برید.

برداشتی آزاد از [stag_button url=”https://www.inc.com/kevin-daum/7-critical-success-lessons-from-the-guy-who-sold-shopzilla-and-fandango.html” style=”black” size=”small” type=”normal” target=”_self” icon=”” icon_order=”before”]INC[/stag_button]