برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

۳ عادت ساده برای تغییر زندگی و افزایش خلاقیت

در این مطلب می‌خواهیم درمورد ۳ عادت ساده‌ای که برای تغییر زندگی به آنها نیاز داریم، صحبت کنیم. در نگاه اول شاید بگویید این عادت‌ها چیه؟ اینها که خیلی ساده هستند و نمی‌توانند تغییری در زندگی من ایجاد کنند. اما چه باور داشته باشید چه نه، همین ۳ کار ساده برای بسیاری از کارآفرین‌ها نقش معجزه را برای تغییر زندگی داشته است. خلاقیت، کلید واژه موفقیت است چون اگر خلاق باشید روند موفقیت ادامه‌دار خواهد بود و پایانی برایش وجود ندارد. اما بسیاری از افرادی که از سطوح بالای موفقیت سقوط کردند، به گفته خودشان یکی از دلایل شکست‌شان حذف عادت‌های زیر از زندگی‌شان بوده. پس آنها را دست کم نگیرید. با سبکتو همراه باشید تا این ۳ عادت ساده که به تغییر زندگی منجر می‌شود را معرفی کنیم.

مطالعه روزانه

آخرین کتابی که خواندیم چه بوده؟ آیا بیشتر وقت خودمان را صرف گشت‌وگذار در شبکه‌های اجتماعی می‌کنیم و فکر می‌کنیم با خواندن پست‌های مختلف به افزایش دانش خودمان کمک می‌کنیم؟ متاسفانه نه! واقعیت این است که مطالعه روزانه یکی از کلید‌های مهم در تغییر زندگی و رسیدن به موفقیت است. مغز انسان مثل کارخانه‌ای است که مواد اولیه آن اطلاعات دریافتی روزانه است و محصولی که ارائه می‌دهد همان خلاقیت است! چطور کیفیت محصول‌مان را می‌توانیم افزایش بدهیم؟ وقتی کیفیت اطلاعات دریافتی بالاتر برود، مسلما کیفیت محصول ما که همان خلاقیت است هم افزایش چشمگیری پیدا می‌کند. پس مطالب تلگرام و شبکه‌های اجتماعی را کنار بگذارید و همان طور که در میکرپمقاله ۴ تغییر کوچک برای انرژی روزانه بیشتر گفتیم، برای تغییر زندگی مطالعه و گوش ‌دادن پادکست‌ها و کتاب‌های صوتی آموزشی را در برنامه صبح و شب خود بگنجانید. استیو جابز یک جمله معروف دارد که می‌گوید:

“خلاقیت فقط ایجاد ارتباط بین چیز(محرک) هاست”

نوشتن‌های روزانه

در مطالب یک روز پربار برای شما ‌گفتیم که همیشه موقع خواب، یک دفترچه و خودکار بالای سرتان قرار دهید و وقتی صبح چشم‌ خود را باز کردید اولین کاری که باید انجام دهید نوشتن در آن دفترچه ‌است! حتما می‌پرسید چه چیزی باید بنویسیم؟ هرچی. ذهن خود را آزاد نگه دارید و بگذارید مغزتان قلم را به دست بگیرد. روزانه کلی محرک خلاقیت، ورودی اطلاعات مغز ما می‌شوند اما همانطور که استیو جابز گفته باید آنها را به هم ارتباط داد. روزانه حداقل ۱۵دقیقه در جایی ساکت بنشینید و به روزی که گذراندید فکر کنید و آنها را در دفترچه خود یادداشت کنید. اینطوری مغز شما علاوه‌بر آرامش، شروع می‌کند به نظم بخشی و ایجاد ارتباط بین محرک‌ها. مطمئن باشید این عادت ساده در تغییر زندگی نقش مهمی ایفا می‌کند.

بیشتر بخوانید:   ویژن برد چیست و چطور آن را درست کنیم؟

۳ عادت ساده برای تغییر زندگی

پیاده‌روی روزانه

پیاده‌روی دیگر چه اهمیتی دارد؟ تا الان فهمیدیم برای تغییر زندگی و افزایش خلاقیت‌مان باید روی اطلاعات ورودی مغز به وسیله مطالعه کنترل داشته باشیم و با نوشتن‌های روزانه، بین محرک‌ها ارتباط ایجاد کنیم. پس از پایان ساعت کاری برای رفتن به خانه سریع سراغ خودرو خود نرویم یا اگر با مترو به خانه می‌رویم یک یا دو ایستگاه بعد سوار شویم. پیاده‌روی‌های روزانه علاوه‌بر ایجاد نشاط و سلامتی جسمی-روحی یک کارایی دیگر هم دارد: تولید محرک‌های خلاقیت که برای فراید خلاقیت‌مان به آنها نیاز داریم. در پیاده‌روی‌های روزانه مغز شروع می‌کند به تحلیل اطراف خود و محرک‌های مفید را برای خود ضبط می‌کند.

نظر شما چیست؟ آیا این ۳ فعالیت ساده برای تغییر زندگی و افزایش خلاقیت مفید هستد؟ نظر خودتان را با ما و دیگران درمیان بگذارید.

برداشتی آزاد از [stag_button url=”https://www.inc.com/todd-henry/3-daily-habits-that-will-change-your-life.html” style=”black” size=”small” type=”normal” target=”_self” icon=”” icon_order=”before”]inc[/stag_button]