برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

بهین; چرا باید کسب‌وکار اینترنتی خودمان را شروع کنیم؟

دسترسی گسترده به اینترنت، کسب ‌و کار اینترنتی و عادت به خرید اینترنتی باعث شده تا اهمیت راه‌اندازی کسب‌وکارهای اینترنتی هر روز بیشتر از قبل شود. بسیاری از ما توانایی و استعدادهایی داریم که می‌توانیم در دنیای اینترنت از آنها درآمدهای خوبی کسب کنیم، اما شاید مثل هر کار دیگری شروع آن برایمان سخت باشد و همین باعث شده باشد تا آن را به فراموشی بسپاریم یا دائم به ماه بعد موکول کنیم.

ما در سبکتو دوست داریم تا شما از لوپ تکراری زندگی‌ خارج شوید و سبک زندگی خودتان را بسازید. به همین خاطر در این سری مطالب با همکاری بیدک در مورد کسب‌وکارهای اینترنتی از صفر تا صد صحبت می‌کنید. با این سری میکرومقاله‌ها همراه ما باشید:
قبل از هر چیز باور کنید که هیچ وقت برای تحقق و رسیدن به رویاهایتان دیر نیست. تجربه نشان داده که در هر سن و هر موقعیتی می‌توان کارآفرین بود و کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرد. با ورود و نفوذ حوزه دیجیتال به دنیای مدرن امروز، تحقق این موضوع ساده‌تر از قبل شده است و یکی از بروزترین و محبوب‌ترین راه‌ها، ایجاد یک کسب‌وکار اینترنتی است.
افراد زیادی هستند که به دنیای کسب‌وکار اینترنتی از دریچه کوچکی نگاه می‌کنند و بخصوص فکر می‌کنند در ایران غول‌های این حوزه مانند دیجیکالا تمام این فضا را اشغال کردند و هیچ وقت برای آنها فرصتی وجود نخواهد داشت. اما واقعیت این است که روش‌ها و راه‌های متنوعی وجود دارد که شما می‌توانید کسب‌وکار اینترنتی خود را راه بیندازید و آن را وارد زندگی خود کنید.

بیشتر بخوانید:   ۵ چالشی که با شروع کسب و کار خودتان با آنها روبرو خواهید شد

می‌توانید تولیدکننده باشید و محصولات خودتان را بفروشید. مانند زنان خانه‌داری که کالاهای دست‌ساز تولید می‌کنند و آنلاین می‌فروشند. یا می‌توانید واسطه باشید و محصولاتی که تمایل آن‌ها در بازار زیاد است را از طریق اینترنت بفروشید. و حتی کسب‌وکارهایی که سال‌ها در فضای فروش فیزیکی فعالیت داشته‌اند و حالا با توجه به نیاز بازار به فروش اینترنتی نیز روی آورده‌اند ه می‌توانند به کسب‌وکار اینترنتی روی آورند.
اما اغلب افکار منفی مانند هزینه‌های بسیار زیاد راه‌اندازی کسب‌وکار اینترنتی یا نداشتن دانش فنی باعث عقب کشیدن افراد از این حوزه پرسود می‌شود. اما در اینجا از دلایلی می‌گوییم که می‌تواند دیدگاه جدیدی ایجاد کند و بیان‌کننده این باشد که چرا باید کسب‌وکار اینترنتی داشت.

چرا باید کسب‌وکار اینترنتی خودمان را شروع کنیم؟

۱. وقتی سرمایه کمی دارید ایجاد یک کسب‌وکار اینترنتی می‌تواند بهترین گزینه باشد

نه قرار است پول اجاره مغازه بدهید نه برق و گاز! با هزینه‌های بسیار کمتر نیازهای اولیه برای یک فروشگاه اینترنتی تأمین می‌شود. حتی برای بازاریابی و تبلیغ در حوزه دیجیتال هم هزینه‌های کمتری می‌پردازید. این موضوع باعث می‌شود حتی اگر شکست هم خوردید ضرری به مراتب کمتری متحمل شوید.

۲.  محدودیت زمان و مکان وجود ندارد!

در کانال فروشی مانند وب‌سایت یا شبکه‌های اجتماعی علاوه بر اینکه امکان ثبت سفارش به صورت ۲۴ ساعته برای همه مشتریان وجود دارد. همچنین هر کسی از هر شهری می‌تواند کالاهای شما را ببیند و خرید کند. و این به معنی پتانسیل بالای جذب مشتری در این حوزه است.

۳. به‌راحتی علایق و حتی حوزه تخصصی خود را وارد کسب‌وکار خود کنید

مثال ملموس این موضوع گیمرهای (gamer) حرفه‌ای هستند که با وجود هرگونه تخصص یا زمینه کاری به دلیل علاقه زیادی که به بازیی دارند، توانستند فروشنده‌های بازی خیلی خوبی، حتی با وجود سن کم باشند. چیزی که آنها را از دیگران متفاوت کرده علاقه آنهاست که باعث شده تا دانش بیشتری هم نسبت به سایرین در این حوزه داشته باشند.
بیدُک، بستری ابری برای ساخت و مدیریت فروشگاه اینترنتی بدون دانش فنی، با ارائه‌ مجموعه‌ای از ابزارها، کانال‌های فروش و راهکارهای حمل و پرداخت، راه را برای کسانی که محصولی برای فروش دارند هموار کرده است و داشتن یک کسب‌وکار اینترنتی را به مراتب آسان کرده است.
هیچ وقت برای شروع کارآفرینی در زمینه‌ فروش اینترنتی دیر نیست و شما هر زمانی که بخواهید می‌توانید شروع کنید فقط نیاز به اراده دارد تا سبک زندگی‌تان را بروز کنید.

بیشتر بخوانید:   ۵ چیزی که به عنوان مدیر جدید در گوگل به دست آوردم