برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

افراد موفق اولین کاری که در ابتدای روز انجام می‌دهند چیست؟

انرژی ابتدای روز بسیار با ارزش است اما مثل یک چاقوی دولبه است، می‌تواند به موفقیت و پیشروی ما کمک کند و از طرفی هم اگر از آن اشتباه استفاده کنیم یک روز کسل کننده و بی‌فایده خواهیم داشت. اما بهترین فعالیت برای ابتدای روز چیست؟ هر فردی می‌تواند بر اساس تجربه‌ای که دارد با سعی و خطا بهترین روش را پیدا کند اما همیشه یک راه بهتر، بررسی نظرات و تجربیات افراد موفق و مشهور است. با سبکتو همراه باشید تا در ادامه به توصیه ۶ فرد موفق بپردازیم:

کریگ نیومارک

او یک کارآفرین جوان است که در امریکا وبسایتی برای رفع نیاز‌های افراد از طریق آگهی‌های مرتبط دارد. تقریبا مثل کاری که اپلیکیشن دیوار در ایران انجام می‌دهد. او در ۱۳ سالگی پدر خود را از دست داد و بحران‌های مالی زیادی را تجربه کرده است. او می‌گوید مهمترین کار برای ابتدای روز گوش دادن به بازخورد‌های مشتریان است. کریگ معمولا ۶ ساعت از روز را به گوش دادن به صحبت‌های مشتریان و بررسی بازخورد‌های آنها می‌گذراند و مهمترین اصل یک تجارت را ساخت شرکتی حول مشتری می‌داند برای همین ۹۰ درصد تغییرات سایت او بر اساس بازخورد‌های مشتریان انجام شده است.

دیوید کارپ

او موسس و مدیر شبکه اجتماعی تامبلر است. او می‌گوید اول روز به جای درگیر کردن انرژی و ذهنتان بر روی مسائل فرعی، روی کار تمرکز کنید و فقط کار کنید. او می‌گوید سبک زندگی کارآفرینی یعنی کار بیشتر و خرج کمتر چون باور دارد که رفتار افراد کارآفرینی که با افزایش درآمد سریع سبک زندگی مجلل پیدا می‌کنند اشتباه است و معتقد است همین ولخرجی‌ها موجب سقوط آنها می‌شود.

بیشتر بخوانید:   مصاحبه با مملیکا ; جوان ۳۰ ساله‌ای که با کوله پشتی دنیا را می گردد

افراد موفق اولین کاری که در ابتدای روز انجام می‌دهند چیست؟

تونی رابینسون

او که یکی از هنرمند و بازیگران مشهور انگلیس است در ابتدای روز برای خود قهوه می‌ریزد و فکر می‌کند که چطور می‌خواهد روز خود را شکل دهد و برای خود اهداف روزانه مشخص می‌کند. او که امسال ۷۱ ساله می‌شود می‌گوید که هر روز زمانی را برای تفکر در مورد ساختن روز خودم اختصاص می‌دهم و اهدافی تعیین می‌کنم که در پایان روز باید به آنها رسیده باشم.

باراک اوباما

اوباما چهل و چهارمین رئیس‌جمهور امریکا بود و در دوران ریاست خود اعتقاد داشت که در ابتدای روز باید به ورزش پرداخت چون علاوه بر آرام و باز کردن ذهن برای تصمیمات مهم، استرس را به شدت کاهش می‌دهد و امکان تفکر چندجانبه را به وجود می‌آورد.

استیو جابز

اگر زندگی نامه استیو جابز موسس اپل را مطالعه کرده باشید به یک قسمت جالب برخوردید. استیو می‌گفت در ابتدای روز زمانی جلوی آینه می‌ایستم و به چهره خودم نگاه می‌کنم. از خودم می‌پرسم اگر امروز آخرین روز زندگی‌ام باشد آیا باز همین کارهایی که قرار است امروز انجام دهم را انجام می‌دهم؟ اگر جوابم مثبت که بود که عالی  است اما اگر منفی بود باید به طور جدی روی کار فکر کنم و تغییرات لازم را در مسیر زندگی‌ام به وجود آورم.

برایان تریسی

برایان تریسی در کتاب مشهور مدیریت زمانش، به نام قورباغه خودت را قورت بده! اقتباسی داشته از نویسنده و کمدین معروف به نام مارک تویین. او در این کتاب می‌گوید در ابتدای روز فکر کنید کارهایتان قورباغه هستند و بر اساس سختی و طاقت فرسا بودن کارها، این قورباغه‌ها هم بزرگ‌تر و زشت‌ترند. بنابراین زشت ترین و بدشکل‌ترین قورباغه روزتان را پیدا کنید و در همان ابتدای روز آن را بخورید( آن کار را انجام دهید) اینطوری علاوه براینکه سخت‌ترین کار روز را انجام داده‌اید و دیگر کارها برایتان طاقت فرسا نیست انرژی زیادی هم می‌گرید چون همان ابتدا توانستید قله روز را فتح کنید.

بیشتر بخوانید:   مهراز; داستان موفقیت با نگاهی متفاوت در میکروکتاب « استثنایی‌ها » اثری از مالکوم گلدول