برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

۷ عادت بزرگ افراد موفق از مقاله مهم برایان تریسی

تعریف هر کسی از موفقیت متفاوت است بعضی ثروت را موفقیت می‌دانند، بعضی رسیدن به درجات بالای علمی یا کسب یک مقام ورزشی، اما هر تعریفی که داشته باشیم می‌پذیریم که موفقیت، یعنی فرد به بزرگترین هدف خود برسد. در این میکرومقاله از سبکتو می‌خواهیم سراغ مقاله برایان تریسی برویم که ۷ عادت بزرگ و اساسی افراد فوق موفق را بررسی کرده و معتقد است که اگر شما هم این عادت‌ها را داشته باشید، موفق می‌شوید.

بسیاری از افرادی که به دنبال موفقیت هستند، فراموش کردند هر آنچه برای رسیدن به اهدافشان نیاز دارند، در خودشان وجود دارد. موفقیت از سبک زندگی و عادت‌های ما به وجود می‌آید چون ۹۵درصد رفتار ما از عادت‌های روتین زندگی‌مان شکل گرفته است.

برایان تریسی می‌گوید شرایط فعلی و آینده‌ ما، به عادت‌های مثبت و منفی و سبک زندگی‌مان وابسته است و برای هزاران سال افراد موفق ۷ عادت مشترک داشتند که به پویایی آنها کمک کرده است. این ۷عادت را با هم بررسی می‌کنیم:

۱. برای خود هدف دارند

اولین و شاید مهمترین عادت، داشتن هدف است. ما روزمان را باید برای رسیدن به اهدافی که از قبل واضح و مشخص نوشته‌ایم شروع کنیم. افراد موفق اهداف خود را به جزئیات نوشته‌ و برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اند. آنها می‌دانند دقیقا هر روز کجای نقشه راه‌شان هستند و چه کارهایی باید انجام دهند. هدف آنقدر مهم است که برایان تریسی یک کتاب به نام «اهداف» نوشته و در آن توضیح داده که هدف باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد. شما می‌توانید میکروکتاب آن را در سبکتو بخوانید یا گوش کنید.

بیشتر بخوانید:   مهراز: چطور هوشمندانه زندگی کنیم؟ از کتاب هوشمند باش اثر برایان تریسی

۲. براساس نتایج جلو می‌روند

برای کسب این توانایی باید همیشه ۲ تمرین را انجام دهیم:

۱. باید همیشه از نتایج و کارهایمان درس بگیریم و به دنبال افزایش دانش خود باشیم.

۲. برای کارهایمان اولویت تعیین کنیم و آنها را براساس اولویت‌ها انجام دهید.

این دو تمرین کمک می‌کنند به مرور یاد بگیریم چطور براساس نتایج پیش برویم و از بروز اشتباهاتی که قابل پیش‌بینی بودند جلوگیری کنیم.

۳. عمل‌گرا هستند

سومین عادت مهم افراد موفق از نظر برایان تریسی عمل‌گرا بودن است. افراد زیادی هستند که برای انجام هر کاری، بیش از حد سبک سنگین کرده و وقت تلف می‌کنند یا جمله معروف از شنبه شروع می‌کنم را می‌گویند. بنابراین برای اینکه یکی از ویژگی‌های افراد موفق را داشته باشیم باید هر وقت در مورد انجام کاری تصمصم گرفتیم،بلند شده و مثل یک عمل‌گرا با ۱۰۰درصد توان‌مان شروع به انجام آن کنیم. چون وقتی کاری که می‌خواستیم را به اتمام می‌رسانیم، انرژی بسیاری دریافت می‌کنیم که به کمک می‌کند تا رسیدن به بزرگترین خواسته‌مان انرژی داشته باشیم و مسیر را ادامه دهیم. برای اینکه بیشتر با این مفهوم آشنا شوید و بتوانید واقعا توانایی عمل‌گرا بودن را کسب کنید، میکروکتاب «شنبه بی‌شنبه» را در سبکتو بخوانید یا بشوید.

۴. مردم‌دار هستند

به گفته برایان تریسی افراد موفق مردم‌دار و مردم دوست هستند. آنها موفقیت خود را وابسته به توسعه روابط خود با دیگران می‌دانند. ما می‌توانیم با داشتن عادت‌های ساده‌ای مانند صبور بودن، مهربانی با دیگران، هم‌دل و دلسوز جامعه باشیم و صد البته نسبت به برخورد دیگران دید روشنی داشته باشیم. یادمان باشد که شادی زندگی وابسته به روابط اجتماعی ما با دیگران است. باید سعی کنیم با تمرین، مردم‌دار بودن را تبدیل به یکی از عادت‌های روتین خود کنیم.

بیشتر بخوانید:   مهارت‌های اجتماعی خودتان را با این ۱۰ عادت ساده افزایش دهید- قسمت دوم

۷ عادت بزرگ افراد موفق از مقاله مهم برایان تریسی

۵. سلامتی

برایان تریسی می‌گوید افراد موفق برخلاف افراد عادی، برای سلامتی خود ارزش بسیاری قائل هستند چون بین سلامتی و موفقیت رابطه مستقیمی می‌بینند. آنها با رعایت رژیم غذایی مناسب و سالم، در کنار ورزش روزانه به دنبال تناسب اندام و سلامتی خود هستند. استراحت کافی در کنار تغذیه مناسب و ورزش می‌تواند توانایی‌های فکری ما را افزایش دهد.

۶. راستگو هستند

افراد موفق تلاش می‌کنند تا تصویری صادق و مورد اعتماد از خودشان در جامعه بسازند و در تمامی کارهای خود نه تنها حقیقت را از دیگران پنهان نمی‌کنند، بلکه با خودشان هم صادق هستند. آنها برای خود ملاک‌هایی تعیین می‌کنند و در تمامی فرایند‌ها به آن پایبند می‌مانند. هیچ‌گاه آرامشی که به خاطر صادق بودن به وجود می‌آید را با چیزی عوض نکنید. این آرامش موجب می‌شود که از دیگر عادات خود لذت بیشتری ببرید.

۷. منظم هستند

برایان تریسی می‌گوید منظم بودن یکی از ویژگی‌های اساسی افراد موفق است. برای رسیدن به هر آنچه در ذهن خود دارید و اهدافتان، نیاز دارید که منظم باشید تا بتوانید از این فرایند سربلند بیرون بیایید.

یادتان باشد که تمامی این عادت‌ها قابل یادگیری هستند و شما با تمرین و ممارست می‌توانید آنها را جزو روتین‌های زندگی خود کنید. حال و آینده ما به این عادت‌ها وابسته است. پس برای رسیدن به موفقیت از همین امروز شروع کنیم.

برداشتی آزاد از [stag_button url=”https://www.entrepreneur.com/article/282964″ style=”black” size=”small” type=”normal” target=”_self” icon=”” icon_order=”before”]entrepreneur[/stag_button]