۷ عادت بزرگ افراد موفق از مقاله مهم برایان تریسی

اسکرول کن

تعریف هر کسی از موفقیت متفاوت است بعضی ثروت را موفقیت می‌داند بعضی رسیدن به درجات بالای علمی یا کسب یک مقام ورزشی، اما هر تعریفی که داشته باشیم می‌پذیریم که موفقیت یعنی فرد به بزرگ‌ترین هدف خود برسد. در این مطلب سبکتو می‌خواهیم سراغ مقاله برایان تریسی که به ۷ عادت بزرگ و اساسی افراد فوق موفق پرداخت است برویم.

خیلی از افرادی که به دنبال موفقیت هستند فراموش کردند هر آنچا برای رسیدن به اهدافشان نیاز دارند در خود آنها وجود دارد. موفقیت از سبک زندگی و عادت‌های ما به وجود می‌آید چون ۹۵ درصد رفتار و سلوک ما از عادت‌های روتین شکل گرفته است.

برایان تریسی می‌گوید شرایط فعلی و آینده‌مان به عادت‌های مثبت و منفی و سبک زندگیمان وابسته است و برای هزاران سال افراد موفق ۷ عادت مشترک داشتند که به پویایی آنها کمک کرده است.

۱.برای خود هدف دارند

اولین و شاید مهمترین عادت، داشتن هدف است. ما روزمان را باید برای رسیدن به اهدافی که از قبل واضح و مشخص نوشته‌ایم شروع کنیم. افراد موفق اهداف خود را به جزئیات نوشته‌ و برای آن برنامه‌ریزی کرده‌اند. آنها می‌دانند دقیقا هر روز کجای نقشه راهشان هستند.

مطلب مرتبط: مهراز: چطور هوشمندانه زندگی کنیم؟ از کتاب هوشمند باش اثر برایان

۲.بر اساس نتایج جلو می‌روند

برای کسب این توانایی باید ۲ تمرین را همیشه انجام دهیم

یک. باید همیشه از نتایج و کارهایمان درس بگیریم و به دنبال افزایش دانش خود باشیم.

دو. برای کارهایمان الویت تعیین کنیم و بر اساس الویت‌ها، آنها را انجام دهید.

بیشتر بخوانید:   ۷ عادت افراد موفق از استیون کاوی [به‌روز رسانی شد]

این دو تمرین کمک می‌کنند به مرور فرا بگیریم چطور بر اساس نتایج پیش برویم و از بروز اشتباهاتی که قابل پیش‌بینی بودند خودداری کنیم.

مطلب مرتبط: ۸ روش افراد موفق برای مدیریت کارها

۳.عمل‌گرا هستند

سومین عادت مهم افراد موفق از نظر برایان تریسی عمل‌گرا بودن است. افراد زیادی هستند که برای انجام هر کاری کلی سبک سنگین می‌کنند و وقت تلف می‌کنند یا جمله معروف از شنبه شروع می‌کنم را می‌گویند. بهتر است وقتی تصمیمی گرفتیم بلند شویم و مثل یک عمل‌گرا با ۱۰۰ درصد توانمان شروع به انجام کار کنیم و با پایان آن کلی انرژی برای ادامه مسیر دریافت کنیم.

مطلب مرتبط: ۵ کار روتینی که افراد موفق و ثروتمند هر روز صبح انجام می‌دهند

۴.مردم دار هستند

به گفته برایان تریسی افراد موفق مردم‌دار و مردم دوست هستند آنها موفقیت خود را وابسته به توسعه روابط خود با دیگران می‌دانند. ما می‌توانیم با داشتن عادت‌های ساده‌ای مانند صبور بودن، مهربانی با دیگران، هم‌دل و دلسوز جامعه باشیم و صد البته نسبت به برخورد دیگران دید روشنی داشته باشیم. یادمان باشد که شادی زندگی  وابسته به روابط اجتماعی ما با دیگران است. باید سعی کنیم با تمرین مردم‌دار بودن را تبدیل به یکی از عادت‌های روتین خودمان کنیم.

مطلب مرتبط: ۴ خصوصیت مشترک موفق ترین افراد دنیا

۷ عادت بزرگ افراد موفق از مقاله مهم برایان تریسی

۵.سلامتی

برایان تریسی می‌گوید افراد موفق بر خلاف افراد عادی برای سلامتی خود بسیار ارزش قائل هستند چون بین سلامتی و موفقیت رابطه مستقیمی می‌بینند. آنها با رعایت رژیم غذایی مناسب و سالم در کنار ورزش روزانه به دنبال تناسب اندام و سلامتی خود هستند. استراحت کافی در کنار تغذیه مناسب و ورزش می‌تواند توانایی‌های فکری ما را افزایش دهد.

بیشتر بخوانید:   " نه گفتن " از مهمترین خصوصیات افراد موفق

مطلب مرتبط: عادت‌های افراد ثروتمند ; خاص و متفاوت

۶.راستگو هستند

افراد موفق تلاش می‌کنند تا تصویری صادق و مورد اعتماد از خودشان در جامعه بسازند و در تمامی کارهای خود علاوه بر اینکه حقیقت را از دیگران پنهان نمی‌کنند با خودشان هم صادق هستند. آنها برای خود ملاک‌هایی تعیین می‌کنند و در تمامی فرایند‌ها به آن پایبند می‌مانند. هیچ‌گاه آرامشی که از پی صادق بودن به وجود می‌آید را با چیزی عوض نکنید. این آرامش موجب می‌شود که از دیگر عادات خود لذت بیشتری ببرید.

مطلب مرتیط: ” نه گفتن ” از مهمترین خصوصیات افراد موفق

۷.منظم هستند

برایان تریسی می‌گوید منظم بودن یکی از ویژگی‌های اساسی افراد موفق است. برای رسیدن به هرآنچه در ذهن خود دارید و اهدافتان، نیاز دارید که منظم باشید تا بتوانید از این فرایند سربلند بیرون بیایید.

مطلب مرتبط: ۵ عادتی که شما را منظم تر می‌کند!

یادتان باشد که تمامی این عادات اکتسابی هستند و شما با تمرین و ممارست می‌توانید آنها را جزو روتین‌های خود کنید. حال و آینده ما به این عادت‌ها وابسته است. پس برای رسیدن به موفقیت از همین امروز شروع کنیم.

“۷ عادت بزرگ افراد موفق از مقاله مهم برایان تریسی” را بشنوید (۵دقیقه):

برداشتی آزاد از entrepreneur

دانلود رایگان میکروکتاب استیو جابز

ثبت یک نظر