۵ کار روتینی که افراد موفق و ثروتمند هر روز صبح انجام می‌دهند

اسکرول کن

افراد موفق و ثروتمند سبک زندگی منحصر به فردی دارند که بسیار متفاوت از سبک زندگی افراد معمولی جامعه است. یکی از روتین‌های این افراد سحرخیزی است. آنها سحرخیزی را نه به خاطر نصیحت پدربزرگ‌ها که می‌گفتند سحیر خیز باش تا کامروا شوی بلکه به خاطر تحقیقات علمی که ثابت می‌کند افراد بعد از یک خواب با کیفیت شبانه انرژی و تمرکز بیشتری دارند و این اهرمی برای ساختن یک روز موفق است انجام می‌دهند.

در پروژه‌ای مشترک بین دانشگاه ناتینگهام و موسسه آموزش ملی سنگاپور پس از بررسی ۸۳ مورد متوجه شدند که انرژی اولیه صبحگاهی به سرعت محو می‌شود و خستگی و خواب‌آلودگی جای آن را می‌گیرد. اما افراد موفق و ثروتمند هر روز صبح چند کار روتین انجام می‌دهند تا علاوه بر استمرار حس پرانرژی صبحگاهی در طول روز بتوانند حداکثر استفاده را بکنند.

اگر شما هم در مسیر موفقیت و ثروت می‌خواهید باشید و انرژی صبحگاهی را یکی از با ارزش‌ترین عوامل آن می‌داند این ۵ کار رورتین افراد موفق و ثروتمند که هر روز صبح انجام می‌دهند را در سبکتو از دست ندهید:

۱. ورزش

شاید صحبت از ورزش صحبتی تکراری باشد اما محققین اثبات کردند کسانی که به صورت روتین هر روز صبح ورزش می‌کنند به خاطر هماهنگی بیشتر بین ذهن و جسم از انرژی بیشتر در طول روز برخوردار هستند. همچنین ورزش موجب ترشح اندورفین می‌شود که حس شادی و رضایت از زندگی را برای ما به ارمغان می‌آورد. ورزش استرس را هم به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد و ۲ عامل کاهش استرس و شادی می‌تواند روز بی نظیری برایمان بسازد. یادتان باشد داشتن انرژی بیشتر و ذهنی خلاق با یکی دوبار ورزش به وجود نمی‌آید بلکه باید آن را تبدیل به یکی از روتین های صبحگاهی خود بکنید.

بیشتر بخوانید:   تحقیقات ثابت کرده است; پول خوشبختی می آورد

مطلب مرتبط: ۶۰ دقیقه طلائی هر روز صبح مدیر اینستاگرام

۲. برنامه‌ریزی

افراد موفق و ثروتمند برای داشتن بیشترین راندمان و سرعت برای رسیدن به اهدافشان برنامه‌ریزی را با اهمیت می‌دانند. آنها ۱۵ دقیقه اولیه روز خود را به نوشتن ۳ کار مهمی که حتما باید در طول روز انجام شود می‌پردازند و یک دور نمایی از روز خود و وظایفشان ترسیم می‌کنند.

مطلب مرتبط: ۵ عادتی که شما را منظم تر می‌کند!

۳.سخت ترین کار روز را انجام می‌دهند

برایان تریسی در کتاب قورباغه‌ را قورت بده می‌گوید: اول روز، زشت‌ترین و بزرگ‌ترین قورباغه‌ تو بخور! یعنی صبح باید سخت‌ترین کاری که احتمالا علاقه‌ای هم به آن ندارید را انجام دهید. اینطوری هم خیالتان راحت می‌شود و هم به خاطر شکست سخت‌ترین کار انرژی بیشتر را در کنار شادی تجربه می‌کنید، که بر روی اعتماد به نفستان هم بسیار اثر گذار است.

مطلب مرتبط: ۸ روش افراد موفق برای مدیریت کارها

 

۵ کار روتینی که افراد موفق و ثروتمند هر روز صبح انجام می‌دهند

۴. انگیزه!

انگیزه همان موتور محرک افراد موفق و ثروتمند است که خودشان برای خود ایجاد می‌کنند. ما هم باید راه و روشی که موجب انگیزه بیشترمان می‌شود را پیدا کنیم مثلا استیو جابر مانند کتاب ۲۱ روز تا رسیدن به تحول هر روز جلوی آینه از خود می‌پرسید اگر امروز آخرین روز زندگی‌ام باشد آیا همین کار را می‌خواهم انجام دهم؟ اگر پاسخ منفی بود، می‌فهمید که یک جای کار مشکل دارد و باید تغییری ایجاد کند. انگیزه علاوه بر توانایی برای مواجه شدن با سختی‌های روزانه، به ما یک نمای کلی از آینده می‌دهد و شاخصی برای سنجش صحیح بودن راه است.

بیشتر بخوانید:   ۴ تغییر کوچک برای انرژی روزانه بیشتر

مطلب مرتبط: ۶ راه برای پیدا کردن انگیزه در زمان‌هایی که حوصله هیچ‌کاری ندارید

۵. افتخار به نفس داشته باشید

همه افراد موفق و ثروتمند برای خود یک hobby دارند که موجب افتخار به نفس آنها می‌شود بعضی دنبال ورزش می‌روند مانند مدیرعامل اینستاگرام که عاشق دوچرخه سواری است یا بعضی یک هنر را دنبال می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید یک فرد موفق و ثروتمند باشید باید از هم‌اکنون برای خود یک سرگرمی پیدا کنید و برای زمانی که برای خود صرف می‌کنید ارزش قائل شوید.

مطلب مرتبط: با دل مشغولی افتخار به نفس داشته باشید!

یادتان باشد همین تغییر های کوچک اگر جزو روتین‌های ما شوند همان طور که در کتاب اثرمرکب گفته شد موجب تغییر سبک زندگی ما هم می‌شوند و آن وقت است که در مسیر صحیح موفقت قرار می‌گیریم.

“۵ کار روتینی که افراد موفق و ثروتمند هر روز صبح انجام می‌دهند” را بشنوید (۵دقیقه):

برداشتی آزاد از INC

دانلود رایگان میکروکتاب استیو جابز

ثبت یک نظر