برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

۴ پیشنهاد آسان برای افزایش اعتماد به نفس از اساتید هاروارد

همه ما به دنبال افزایش اعتماد به نفس هستیم و برای آن سراغ کارهای جورواجور رفتیم اما اساتید روانشناسی دانشگاه هاروارد توصیه‌های ساده‌ای دارند که انجام آنها به افزایش اعتماد به نفس مان کمک زیادی می‌کند. امی کادی یکی از این اساتید در کتاب خود به نام “در مقابل مشکلات جسور باش!” می‌گوید:

وقتی ما رنجور و در خود جمع شده می‌نشینیم شاید حواسمان نباشد که این یک پالس منفی برای بدن است و به مرور به عدم اعتماد به نفس ما منجر می‌شود.

.

در ادامه همراه سبکتو باشید تا با ۴ روش آسان برای افزایش اعتماد به نفس آشنا شویم:

۱.صاف بشین و قوز نکن

کادی می‌گوید باورم نمی‌شد صاف نشستن در افزایش اعتماد به نفس اثر دارد! او می‌گوید باید مثل یک سوپرمن صاف بشنیم به طوری که می خواهیم نشان دهیم نیرومند و قوی هستیم زیرا وقتی بی حال پشت میز خود لم می‌دهیم این سیگنال به مغز مخابره می‌شود که “هی حواست باشه ما خیلی ضعیف هستیم.”

پس یادمان باشد که برای افزایش اعتماد به نفس صاف و مستقیم بشینیم، سینه را جلو داده و به مغزمان نشانه های قدرت مخابره کنیم.

۲. وسایل را دور از دسترس قرار دهیم

یک روش بامزه و خوب برای افزایش اعتماد به نفس دور گذاشتن وسایلی مانند تلفن، خودکار یا سررسید است وقتی ما این کار را می‌کنیم برای برداشتن آنها مجبوریم دستمان را دراز کنیم و کش می‌آیم. وقتی همه چیز دم دست باشد ما به راحتی آنها را برمی‌داریم و این موجب این می‌شه ناخداگاه در خودمان جمع شویم و تحرکی نداشته باشیم

۳. قاب عکس‌ها را بالاتر نصب کنید

اگر در محل کارتان اتاق جداگانه‌ای دارید کادی پیشنهاد می‌کند قاب عکس هایی در بالای دیوار‌ها نصب کنید اینطوری برای نگاه کردن به آنها مجبورید که سر و بدنتان را کمی به بالا بکشید. این کار موجب ایجاد حس خوب در بدن و افزایش اعتماد به نفس می‌شود.

بیشتر بخوانید:   تعهد به یادگیری کلید موفقیت و توسعه فردی

۴. برای افزایش اعتماد به نفس راه بروید راه بروید راه بروید

راه رفتن باعث تنظیم هورمون های بدن می شود و روی اعتماد به نفس به شدت موثر است. کادی می‌گوید به جای نشستن سعی کنید ایستاده کار کردن را امتحان کنید و یا هر از گاهی از پشت میز بلند شوید و قدمی بزنید چون طبق تحقیقات پمپاژ خون به مغز افزایش می‌یابد و شما حس بهتری را تجربه می‌کنید. اگر دقت کنید کسانی که در جلسات به جای نشستن راه می‌روند و صحبت می‌کنند از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار هستند.

نظر شما چیست؟ آیا جلوگیری از قوز کردن و قدم زدن می‌تواند به افزایش اعتماد به نفس کمک کند؟ پیشنهاد می‌کنم امتحان کنید و نتیجه آن را با ما درمیان بگذارید.

برداشتی آزاد از [stag_button url=”http://www.businessinsider.com/amy-cuddys-life-hacks-for-confidence-at-work-2016-3″ style=”black” size=”small” type=”normal” target=”_self” icon=”” icon_order=”before”]businessinsider[/stag_button]