برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

۱۶ کار ساده‌ای که مدیران موفق هر روز انجام می‌دهند – قسمت اول

مدیران موفق سبک‌زندگی متفاوتی هم دارند. در واقع کارهایی که آنها در طول روز انجام می‌دهند باعث می‌شود تا یک روز متفاوت بسازند و این روزهای متفاوت آنها را از افراد معمولی متمایز کند. مدیران موفق کیفیت زندگی‌شان را در هر روز تعیین می‌کنند به خصوص مواردی که مربوط به شرایط فیزیکی، چشم‌اندازها و میزان بهره‌مندی آنهاست.

در این میکرومقاله از سبکتو با ۱۶کار ساده‌ای که مدیران موفق در طول روز انجام می‌دهند آشنا می‌شویم تا با استفاده از آنها به موفقیت و اهدافمان یک قدم نزدیک‌تر شویم. هر کدام از این کارها از زبان یکی از مدیران موفق گفته شده است.

۱.نصب افزونه‌های مرورگر‌ها که به صورت خوکار اجرا می‌شوند

آیتکین تانک، در مورد اهمیت برنامه‌هایی که کارهای ضروری را روزانه و در هر لحظه یادآوری می‌کنند می‌گوید: باید از افزونه‌های مرورگر کروم تشکر کنم که باعث شد بتوانم با نصب این افزونه‌ها که به صورت خودکار اجرا می‌شوند، کار‌های ضروری روزانه‌ام را مرور کنم. می‌توانیم هر روز وظایف خاص‌مان را به آن اضافه کنیم و آن را سازماندهی کنیم. این خصوصیت به ما اجازه می‌دهد روی وظایف روزانه‌مان‌ تمرکز کافی داشته باشیم و ما را از سردرگمی میان آن‌ها نجات می‌دهد.

۲. استفاده از کلمه” و ” به جای” اما “

فرد استیون-اسمیت در مورد انتخاب کلمات در طول روز می‌گوید: وقتی شما در یک مذاکره از کلمه” اما ” استفاده می‌کنید، نشان می‌دهد که تمام جمله‌هایی که قبل آن استفاده کردید، غیر ضروری هستند. انسان سریعا جمله‌های استفاده شده قبل از کلمه” اما ” را فراموش می‌کند. مثلا: اگر در یک ملاقات کسی بگوید من با تمام گفته‌های شما موافقم” اما ” من دید دیگری دارم ،ذهنمان آماده جنگ می‌شود. استفاده از کلمه” و ” به جای” اما ” می‌تواند ارتباطات‌مان را تغییر دهد. یکمدیر موفق از این جمله استفاده می‌کند: من با تمام گفته‌های شما موافقم” و ” دید دیگری نسبت به این موضوع دارم. این باعث می‌شود مردم بهتر درک و استقبال کنند و بحث به دور از احساسات اضافی ادامه پیدا کند.

بیشتر بخوانید:   تصور کردن رویاها; تجسم نتیجه یا مراحل رسیدن؟

۳. انجام کار‌های مشارکتی

جان استین یکی از مدیران موفق در مورد کارهای مشارکتی در طول روز می‌گوید: از نظر من موفقیت در شغل و ورزش باهم برابری می‌کنند. کارکنان شما نقش بازیکنان را دارند و شما تیم قهرمانی را گردآوری می‌کنید. از نظر من این که در کنار هم ببریم، در کنار هم ببازیم و در کنار هم قوی‌تر شویم، یک اتفاق بسیار عالی است. کار خود را تاسیس کنید، مربی بازیکنان خود باشید، گل بزنید و قهرمان شوید.

۱۶ کار ساده‌ای که مدیران موفق هر روز انجام می‌دهند

۴. در روز یکبار ایمیل‌تان را چک کنید

البته این مورد با نوع کار شما ارتباط مستقیم دارد. اگر شما تمام کارهایتان را با ایمیل انجام می‌دهید، این مورد خیلی برایتان کاربردی نیست اما می‌توانیم روی ایمیلتان تنظیماتی انجام دهید که در صورت رسیدن ایمیل جدید، به شما نوتیفیکیشن دهد تا نیاز دائم به سرزدن به ایمیل را نداشته باشید.

اما اگر جز افرادی هستید که اصل کارتان با ایمیل نیست، از بومرنگ استفاده کنید. نرم‌افزار بومرنگ مخصوص آن دسته از افرادی است که منضبط نیستند. چک کردن مدام و روزانه ایمیل‌ها باعث می‌شود تا بخش زیادی از زمان شما هدر رود و بخشی از ذهنتان دائم درگیر موضوعات بی‌اهمیت بماند. اما وقتی هر روز فقط یکبار یک زمان مشخص به آن اختصاص دهید، خواهید دید که چه تاثیرفوق‌العاده‌ای در زندگی شما خواهد داشت.

۵. روز‌های پرمشغله را در تقویم شخصی ثبت کنید

میچ وینر در مورد برنامه‌ریزی‌های شخصی مدیران موفق می‌گوید: ملاقات‌های بیش از حد در طول روز باعث می‌شود که پروژه‌ها به خوبی پیش نروند و نتیجه قابل قبولی حاصل نشود. شما نیاز به زمان‌های اختصاصی برای خودتان دارید تا صرفا به انجام کارهای شخصتی‌تان بپردازید.ما به این نتیجه رسیده‌ایم که باید زمان‌های خالی به اندازه ۱ تا ۳ ساعت در تقویم شخصی خود مشخص کنیم و ابتکار عمل به خرج دهیم. این روش‌ها را هنگام سردرگمی میان ملاقات‌های فراوان انجام دهید. شما مجبور نیستید که برای حضور در همه‌ جلسات جواب مثبت دهید. شما می‌توانید آنهایی که باعث ارتقاء ارتباطاتتان نمی‌شود را رد کنید.

بیشتر بخوانید:   خدمات صندوق کارآفرینی امید را بشناسید

۶. انجام حداقل یک فعالیت غیراجباری در طول روز

جان تامسون در مورد ارتباطاتش می‌گوید: هر موقع زمان کافی برای انجام کار‌هایی که احساس می‌کنید باید انجام شوند، وجود نداشت، بگذارید خودشان در طی زمان پیش روند. با وجود احساس فشار ناشی از انجام کار‌های دشوار، ما باید در طول روز کار‌های غیر‌ضروری و مفید برای پروژه هم انجام دهیم. مدیران موفق در طول روز مقاله‌های جدید را مطالعه می‌کنند یا بهتر از آن، با دیگر اعضای تیم به صرف قهوه یا ناهار بیرون می‌روند. ممکن است وقت انجام کار‌های ضروری را از دست بدهید اما در عوض ارتباطاتتان گسترده می‌شود و یا چیز‌های جالبی یاد می‌گیرید و کشف می‌کنید و در نهایت می‌توانید مسیر موفقیت خود را بسازید.

۷. احترام بگذارید

خوب رفتار کنید به طوری که قابل مشاهده برای همه باشد. متاسفانه امروزه برخی از مدیران این روزها تواضع و مهربانی به خرج نمی‌دهند. شاید به علت کمبود وقت باشد ولی باید این را در نظر بگیریم که مدیران موفق در کسب و کار و سیاست به داشتن روابط اجتماعی قوی خیلی اهمیت می‌دهند. مدیران باید محبت خود را چه در پیروزی و چه در شکست نشان دهند. شما باید تا حد مناسب از کارکنان خود تعریف کنید. رفتار مناسب می‌تواند مکالمات را راحت‌تر پیش ببرد و این بستگی به میزان ادب و احترام شما دارد.