برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

۱۶ کار ساده‌ای که مدیران موفق هر روز انجام می‌دهند – قسمت دوم

مدیران و افراد موفق عادت‌های متفاوتی هم دارند. عادت‌هایی که موجب ساختن روزهای متفاوت شده و در نتیجه نتایج بهتری هم بدست می‌آورند. در این میکرومقاله به ۱۶عادت از مدیران موفق می‌پردازیم که هر کدام از زبان یکی از آنها گفته شده است. در قسمت اول از ۷ عادت آنها گفتیم و حالا با قسمت دوم و ادامه این میکرومقاله با سبکتو همراه باشید:

۸. برنامه‌ریزی کنید

مارک اسکالز، موسس کلاور در مورد اهمیت برنامه‌ریزی می‌گوید: عادت کنید که در زندگی برای انجام هر کاری برنامه‌ریزی کنید. برنامه‌ریزی مثل یک گوی جادویی پیشرفت در کسب‌وکارتان را تضمین می‌کند. با این عادت، شما می‌توانید بهتر فکر کنید و در شرایط سخت واکنش سریعتری نشان دهید. افراد زیادی از من می‌پرسند: چه کار کنیم که تا ماه آینده کار‌ها به بهترین شکل ممکن پیش رود؟ و یا این که: این ماه خیلی پرمشغله‌ام. باید چه کار کنم تا به همه‌ کارهایم برسم؟ و تنها جواب من برنامه‌ریزی است.

۹. آینده‌نگری کنید

ریفات اُگوس ،موسس سینمیا در مورد آینده‌نگری می‌گوید: اهدافتان را ببینید، به اعضای گروه و مدیران اعتماد کنید، ولی هیچ وقت تسلیم نشده و آینده‌نگر باشید. در ابتدا که من سینمیا را تاسیس کرده بودم، کل تیم را ۲نفر تشکیل می‌داد، در آن زمان من هم برنامه‌نویس می‌کردم و هم بازاریابی. در کمتر از ۲سال سینمیا یک تیم از مدیران موفق و حرفه‌ای و بیش از ۴۵کارمند داخلی و ۲۰کارمند خارجی داشت، اما من هرگز دست از تلاش برنداشتم. چون دقیقا همان زمان که شما فکر می‌کنید کنترل همه جزییات را بدست گرفته‌اید، یک شکاف ایجاد می‌شود و همه چیز به هم می‌ریزد.

بیشتر بخوانید:   مدیریت چیست و یک مدیر عالی چه وظایفی دارد

بنابراین همه جزییات را مانند قطعات پازل ببینید که برای رسیدن به هدف بزرگ شما جمع‌آوری شده‌اند. برای حل جزییات از تصویر هدف بزرگتان استفاده کنید.

۱۰. وقتی مغزتان خیلی درگیر است، کارهایتان را اولویت‌بندی کنید

چه مواقعی سردرگم هستید؟ فیلیپ استاتس، یکی از مدیران موفق در مورد چنین شرایطی می‌گوید: سه سال پیش یکی از مدیران به من جمله‌ای گفت که باعث تغییر در زندگی من شد. آن نصیحت این بود: کار‌های روزانه‌ات را اولویت‌بندی کن. یک روز که دیر بیدار شده بودم متوجه شدم که نمی‌توانم تمام کارهای آن روز را کامل انجام دهم و به شدت سردرگم بودم تا این که کار‌هایم را اولویت‌بندی کردم. شگفت زده شده‌ بودم. از آن به بعد همیشه در ابتدا روز کارهایم را اولویت‌بندی می‌کنم، حتی کارهای کوچک و ساده  مثل مطالعه، حل مسائل کاری، چک کردن ایمیل‌ها یا تماس‌های ضروری. صبح‌ها را به فکر کردن روی مسائل کاری می‌پرداختم و ایده‌پردازی می‌کردم. در نهایت یک شرکت بزرگ با کارکنان فراوان تاسیس کردم.

۱۱. حواستان به تعادل بین خوردن کافئین و خواب‌تان باشد

یکی از مدیران موفق، کومش آروموگان از کافئین می‌گوید: من در طول روز قهوه می‌نوشم چون کافئین می‌تواند ساعت ۸ صبح مرا سرحال کند و من بهترین جلسات را در طول روز داشته باشم. البته در مصرف آن زیاده‌روی نباید کرد. من بعد از ساعت ۴عصر کافئین نمی‌خورم چون خواب شبم دچار مشکل می‌شود. من معمولا ۷ساعت کامل می‌خوابم و اگر کمتر از این مقدار بخوابم، دچار عدم تمرکز می‌شوم.

۱۶ کار ساده‌ای که مدیران موفق هر روز انجام می‌دهند

۱۲. به بهره هوشی خودت احترام بگذارید و برای آن ارزش قائل شوید

دنیل سینت مدیرعامل شرکت جامعه سالم: من خیلی زود به میزان بهره هوشی خود پی بردم. مردم من را معمولا در شبکه‌‌های اجتماعی دنبال می‌کنند و از توصیه‌های من برای رسیدن به موفقیت کمک می‌گیرند. برای من کار در شرکت خیلی مهمتر از دادن این توصیه‌‌ها به بقیه بود. بنابراین تصمیم گرفتم زمان بیشتری را وقف کار کردن در شرکت کنم. تصمیم گرفتم بهره‌هوشیم را روی کارم سرمایه‌گذاری کنم و نگذارم چیزی من را از هدف واقعیم دور کند.

بیشتر بخوانید:   عادت‌های روزمره‌ که انرژی شما را هدر می‌دهند

۱۳. زمان‌هایی برای استراحت قرار دهید

ملیسا ویتیل: من یه زن ۲۵ ساله هستم. همیشه یکشنبه‌ها به انجام کار مورد علاقه‌ام می‌پردازم تا بتوانم در طول هفته بهتر عمل کنم و خوش فکر باشم. در طول روز هم یک زمان مشخص شده دارم که به هیچ‌ کس و هیچ‌چیز فکر نمی‌کنم بلکه فقط به خودم و توانایی‌هایم فکر می‌کنم. این اتفاق به من کمک ‌می‌کند که روی هدفم متمرکز شوم. وقتی تمام کار‌ها و پروژه‌ها روی هم انباشته ‌می‌شوند، طبیعی است که فشار عصبی انسان را از پا درآورد و نتواند کار‌ها را پیش ببرد، بنابراین یک استراحت کوتاه بین این همه دغدغه، تاثیر زیادی در از بین بردن این فشار عصبی دارد. شاید بدون این فعالیت‌ها نمی‌توانستم به ‌آرامش ذهنی الآن برسم و به احتمال زیاد در کارم موفق نبودم.

۱۴. مدیتیشن کنید

اُلیویر رزا معتقد است که همه مدیران موفق باید در طول روز مراقبه کنند. می‌گوید:‌ وقتی شما یکی از مدیران شرکت باشید، آشفتگی‌‌های ذهنی زیادی پیدا می‌کنید. مثلا: شما باید همه را درک کنید مثل مشتریان، کارکنان و مدیران. به همین دلیل فکر کردن به خود و توانایی‌هایتان و ارزیابی عملکرد روزانه‌تان جایی در بین کار‌های روزانه‌تان پیدا نمی‌کند. در حالی که یکی از مهمترین کارهایی که در طول روز باید انجام دهید همین است.

بهترین روش برای توجه به خودتان، مراقبه و مدیتیشن است. کمی به خودتان برگردید و ذهنتان را آرام کنید تا به اهداف شفاف و رشد دائمی برسید.

۱۵. صبح ها قبل از چک کردن گوشی دعا کنید

ملیندا امرسون یکی از مدیران و نویسندگان مطرح می‌گوید: من صبح‌ها قبل از هرکاری روی زمین می‌نشینم و عبادت می‌کنم و از خدا بابت تمام نعمت‌هایم شکرگذاری می‌کنم. بعد کمی ورزش می‌کنم و کار‌های روزانه را درذهنم مرور می‌کنم و بعد می‌توانم گوشیم را چک کنم. در واقع شب‌ها هم کنار گوشی نمی‌خوابم و آن را بیرون از اتاق می‌گذارم. این روش را به شما هم پیشنهاد می‌کنم تا نتایج شگفت‌انگیز آن را ببینید.

بیشتر بخوانید:   مهراز; ۷ قدم تا عادت‌های موفق از برایان تریسی

۱۶. مثبت فکر کنید و روابطتان را گسترش دهید

تاکی اسکوراس: من هر روز با این نگرش بیدار می‌شوم که می‌خواهم دنیا را تسخیر کنم. شاید افکار منفی راحت وارد ذهن شوند اما باید بدانیم که راحت هم می‌توان با مثبت‌اندیشی به موفقیت‌های بزرگ دست یابیم. از نظر من هر فکر مثبتی که ما را در رسیدن به موفقیت جلو می‌اندازد قابل احترام است. چه در زندگی شخصی و چه در کار، اگر مثبت فکر کنیم می‌توانیم تغییرات کوچک را در زندگی‌مان مشاهده کنیم و این یعنی قرار گرفتن در مسیر موفقیت. ما باید بدانیم که اهمیت ارتباطات در عصر تکنولوژی چه مقدار است و چه قدر در جریان زندگی‌مان تاثیر دارد. پس سعی کنیم چه در محل کار و چه در زندگی شخصی این ارتباطات را گسترش دهیم.