برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

اگر می‌خواهید موفق شوید این ۱۳ کار را کنار بگذارید

همه ما موفقیت و رسیدن به آن را دوست داریم و با فعالیت‌های روزانه‌مان می‌خواهیم به آن برسیم، اما گاهی برای موفقیت نه تنها لازم نیست کارها و عادت‌های جدید به خودتان اضافه کنید، بلکه باید برخی از عادت‌ها و رفتارها را کنار بگذارید .

در این مطلب از سبکتو ۱۳کاری که برای موفقیت باید آنها را کنار بگذارید را بررسی می‌کنیم. رسیدن به فرد ایده‌آلی که از خودتان در ذهن دارید سخت نیست، کافی است فقط شروع کنید:

زندگی ناسالم را کنار بگذارید

به هرچیزی که در زندگی می‌خواهید برسید، سرآغازش همین‌جاست. ابتدا باید به فکر سلامتی خود باشید. تیم بین در میکروکتاب از رختخواب تا میز مدیریت به خوبی به این نکته اشاره می‌کند که افراد موفق، به این دلیل موفق هستند که زندگی و جسم سالمی دارند در این میکروکتاب در مورد مواردی صحبت می‌کند که شما با رعایت آن می‌توانید یک زندگی سالم داشته باشید و در نتیجه به یک فرد موفق در زندگی تبدیل شوید. از جمله عوامل تاثیرگذار در سلامتی می‌توان به سه عامل اشاره کرد:

خواب کافی

رژیم سالم

فعالیت بدنی

ذهنیت کوتاه مدت را کنار بگذارید

افراد موفق اهداف بلندمدت دارند و خوب می‌دانند که رسیدن به این اهداف در گرو عادت‌های روزانه است. نباید صرفا این عادت‌های روزانه را به اجبار انجام دهید، بلکه این رفتار و عادت‌های باید تبدیل به بخشی از زندگی و شخصیت شما شوند به طوری که برای انجام آنها نیاز به فکر کردن و تصمیم گرفتن نداشته باشید و ناخودآگاه آنها را انجام دهید.

ناچیز بودن را کنار بگذارید

اگر سعی نکنید فرصت‌های فوق‌العاده برای خود بسازید و رویاهایتان را عملی کنید، توانایی‌های شما هرگز نمایان نخواهد شد و دنیا از آنچه شما می‌توانستید باشید بهره‌مند نخواهد شد.

بیشتر بخوانید:   ۷ عادت بزرگ افراد موفق از مقاله مهم برایان تریسی

پس ایده‌هایتان را بیدار کنید، از شکست نترسید، از موفقیت هم نترسید.

بهانه‌هایتان را کنار بگذارید

افراد موفق با وجود نقطه شروع‌ خود، مقصر ضعف‌ها و شکست‌های خود را زندگی خود می‌دانند. همانطور که دارن هاردی در میکروکتاب اثر مرکب گفت: تنها کسی که مسئول زندگی است خود شما هستید، حتی در زندگی مشترک هم تنها شما مسيول کل زندگی و تمام اتفاقات آن هستید. شاید در ابتدا به نظر غیر عادلانه و حتی ترسناک باشد اما حقیقت این است وقتی این تفکر را باور کنید، لذت موفقیت‌هایتان چندین برابر می‌شود و حتی بیشتر تلاش می‌کنید چون می‌دانید همه چیز دست شماست.

ذهنیت محدود را کنار بگذارید

ذهنیت محدود یعنی باور داشته باشید توانایی شما وابسته به هوش و استعداد ذاتی‌تان بوده و قابل پیشرفت نیست. اما افراد موفق می‌دانند که موفقیت، استعداد بدون سخت کوشی نیست. آنان روزانه وقت زیادی را صرف یاد گرفتن و رشد می‌کنند. پس فراموش نکنید که قرار نیست شمای امروز با شمای فردا یکسان باشد.

فکر معجزه را کنار بگذارید

موفقیت یک شبه، فریبی بیش نیست. افراد موفق می‌دانند که پیشرفت‌های جزئی و مداوم روزانه است که در نهایت به نتایج مطلوب‌شان می‌انجامد.

به همین دلیل است که باید به فکر آینده باشید اما روی امروز تمرکز کنید. حتی یک درصد پیشرفت هم برای امروز کافیست.

اگر می‌خواهید موفق شوید این 13 کار را کنار بگذارید

کمال گرایی را کنار بگذارید

هیج چیز کامل و بی‌نقص نیست. ترس از شکست و حتی گاهی ترس از موفقیت، جلوی اقدام کردن شما را می‌گیرد. اگر منتظر فرصت مناسب باشید، فرصت‌های زیادی از دست خواهند رفت.

بیشتر بخوانید:   ۱۰ کاری که باعث هدر رفتن زمان می‌شود

انجام همزمان چند کار را کنار بگذارید

شما فکر می‌کنید با همزمان کار کردن در وقت صرفه‌جویی می‌کنید اما در عمل در حال وقت تلف کردن هستید. افراد موفق متوجه این موضوع هستند. آنان یک کار را انتخاب می‌کنند و آن را به انتها می‌رسانند. تعهد و تمرکز کامل روی یک کار یک الزام است.

کنترل طلبی خود را کنار بگذارید

بعضی اتفافات در اختیار ما هستند و بعضی نه.

یک فیلسوف یونانی

باید متوجه تفاوت این دو باشید. چیزهایی که از کنترل شما خارجند را کنار بگذارید و آنهایی که می‌توانید عوض کنید را به دست بگیرید. و فراموش نکنید گاهی تنها چیزی که در کنترل شماست، برخوردی هست که با اتفاقات دارید.

قبول کردن کارهایی که برخلاف هدفتان است را کنار بگذارید

افراد موفق می‌دانند که برای رسیدن به اهدافشان باید کارها، فعالیت‌ها و خواسته‌های مشخصی را رد کنند. حتی اگر این خواسته‌ها از طرف خانواده، دوستان و همکارانشان باشد.

شاید مجبور شوید از خیر مزایا و لذت‌های کوتاه مدتی بگذرید، اما وقتی اهدافتان عملی شدند، ارزشش درک خواهید کرد.

افراد مخرب را کنار بگذارید

از افراد منفی دوری کنید. آنان برای هر راه‌حلی، مشکلی دارند.

آلبرت انیشتین

همان افرادی که بیشترین وقت را با آنها می‌گذرانید، بیشترین تاثیر را روی شخصیت شما در آینده دارند. اگر با افرادی که به دنبال بالا بردن کیفیت زندگی‌شان و رشد شخصی و حرفه‌ای‌شان هستند همراه باشید، شما هم با آنان رشد خواهید کرد.

محبوبیت‌طلبی را کنار بگذارید

محصولی جدید در بازاری دست نخورده را تصور کنید. افراد زیادی این محصول خاص را دوست خواهند داشت و عده‌ای نه. هر کاری کنید نمی‌توانید کل جمعیت را مجاب به دوست داشتن آن کنید.

بیشتر بخوانید:   خوش شانسی از رویا تا واقعیت; چطور شانس را به زندگی‌مان بیاوریم

این حالت کاملا طبیعی است. فقط کافیست خودتان بمانید و هر روز به ارزش خود بیفزایید و درگیر تایید گرفتن از همه نباشید.

وقت تلف کردن را کنار بگذارید

همین یک زندگی باارزش و محدود را دارید. به خودتان بدهکارید ببینید تا کجا می‌توانید پیش روید و چه کسی می‌توانید باشید. اما برای این کار لازم است عوامل وقت تلف‌کننده بی‌معنی را کنار بگذارید و اجازه ندهید اینها بهانه شما برای کنار گذاشتن اهدافتان باشند.

برداشتی آزاد از [stag_button url=”https://medium.com/personal-growth/13-things-you-should-give-up-if-you-want-to-be-successful-1ecb7d62e558″ style=”black” size=”small” type=”normal” target=”_self” icon=”” icon_order=”before”]Medium[/stag_button]