برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

لیستی از بهترین کتاب داستان های دنیا که به رشد ذهن کودک کمک می‌کنند

کتاب داستان همواره برای همه جذاب بوده است، حتی افرادی که علاقه‌ای به کتاب خواندن ندارند هم جذب کتاب داستان می‌شوند. اما همیشه داستان‌ها برای سرگرم کردن و گذران زمان نیست، بلکه درون همه آنها درس‌هایی وجود دارد که می‌تواند به بهتر شدن زندگی یا بهتر تصمیم‌گرفتن کمک کنند. این موضوع در دوره کودکی و نوجوانی اهمیت بیشتری هم پیدا می‌کند. به خصوص کودکان در سنین پایین معمولا داستان‌ها را باور می‌کنند و می‌پذیرند که آنچه داستان به آنها می‌گوید را باید انجام دهند. به همین خاطر هم کتاب‌هایی که برای کودکان خوانده می‌شود باید با دقت انتخاب شود تا به آنها مطالب مهمی که گاهی از پدر و مادر خود قبول نمی‌کنند را آموزش دهند. با این میکرومقاله از سبکتو همراه باشید تا بخشی از بهترین کتاب داستان های کودک را با هم بررسی کنیم.

همه ما دوست داریم که کودکان و نوجوان‌های بسیار خلاق و موفقی تربیت کنیم که در آینده به آن‌ها افتخار کنیم و کتاب داستان و رمان می‌تواند به کودک شما کمک کند که بسیاری از تجربه‌ها، پندها و داستان‌ها را قبل از تجربه آن‌ها به شکلی نادرست، فرابگیرد. کتاب داستان کودک به شما کمک می‌کند که به فرزندانتان، تجربه، علم و دانش بیاموزید! استفاده از کتاب در دوران کودکی بیشتر توصیه می‌شود چرا که شخصیت انسان معمولا در این سن رشد پیدا می‌کند، اما هیچ وقت برای یادگیری دیر نیست. در ادامه سعی کرده‌ایم با تهیه یک لیست از بی‌نظیرترین کتاب داستان‌های کودک که به رشد ذهن فرزندتان کمک می‌کند به شما ایده‌هایی برای پروش و تربیت کودک‌تان ارائه کنیم:

بیشتر بخوانید:   کتاب خانه درختی مجموعه داستانی موفق برای کودک و نوجوان

کتاب قصه‌های شب، اثر بی‌نظیر و ماندگار برادران گریم!

یکی از بهترین کتاب داستان‌های کودک که از گذشته تاکنون همیشه در لیست پرفروش‌ترین‌ها و بهترین‌ها حضور داشته ‌است، کتاب قصه‌های شب برادران گریم است که در ۵ جلد، سعی شده ‌که داستان‌ها با پندهای بی‌نظیری برای فرزند شما ارائه شود. کودک شما می‌تواند با خواندن این داستان‌ها، چیزهای بسیاری جدیدی یاد بگیرد و ذهن بازتری را داشته باشد.

کتاب داستان آقا گاوه اثر زیبای زوزا ورباوا

اگر کودک‌تان هنوز به سن ۷ سال نرسیده ‌است و می‌خواهید که با خواندن کتاب داستان قبل از خواب، برای فرزندتان یک خواب راحت را تضمین کنید، کتاب داستان کودک آقا گاوه، می‌تواند انتخاب بی‌نظیری باشد! این کتاب با نقاشی‌های گوناگون، ساده و رنگارنگ خود برای کودک خردسال شما مملو از جذابیت است و کمک می‌کند که از همان خردسالی با انواع حیوانات گوناگون به درستی آشنا شود و ویژگی‌های آن‌ها را بشناسد!

کتاب داستان ۴۴ قصه از نویسنده معروف هانس کریستین اندرسن

کودکان اگر قصه‌های جذابی بشنوند، عاشق داستان می‌شوند، اما چطور باید قصه‌های جذاب کوتاه و بلندی برای فرزند خود پیدا کنیم؟ کتاب داستان ۴۴ قصه از نویسنده معروف و مشهور هانس کریستین اندرسن، کتابی است که برای سنین کودکان و نوجوانان نوشته شده ‌است. این کتاب داستان سعی کرده در هر قصه خود، یک پند، تجربه یا مسئله مهم را به کودک بیاموزد. این کتاب می‌تواند در رشد ذهن و تربیت فرزند شما به شکل صحیح و اصولی برای زندگی، بسیار مناسب باشد.

کتاب تصویری دنیای معرکه نوشته لیز پیشتون

لیز پیشتون به عنوان یک نویسنده ماهر با تصویرگری در این کتاب جذاب و خواندنی، سعی کرده که کودکان را سرگرم کند. این کتاب با بیان داستان‌هایی برای کودکان و نوجوانان، توانست در سال ۲۰۱۱، جایزه طنز رولد دال، که یکی از مهم‌ترین جوایز دنیا در زمینه نویسندگی است را از آن خود کند.
شما با خواندن این کتاب داستان برای فرزندتان می‌توانید، شادی و خنده‌های کودکانه او را مشاهده کنید. پیشتون که یک نویسنده انگلیسی متولد در شهر لندن است از کودکی علاقه خود را به کشیدن نقاشی‌های مختلف نشان داد که همین موضوع باعث شد در بزرگی بتواند، اثر بی‌نظیر و جذابی مثل دنیای معرکه را خلق کند.

بیشتر بخوانید:   چطور یک کتاب خوب برای مطالعه انتخاب کنیم؟

لیستی از بهترین کتاب داستان های دنیا که به رشد ذهن کودک کمک می‌کنند

کتاب خانه درختی اثر اندی گریفیتس

کودکان عاشق تصویرها می‌شوند و در کنار آن یاد می‌گیرند که متن‌ها را هم بخوانند. اگر کودکی دارید که زیاد اهل مطالعه نیست و این موضوع شما را نگران می‌کند، توصیه می‌کنیم که کتاب خانه درختی را برای فرزند خود تهیه کنید. این کتاب که با تصویرگری‌های جذاب‌تری دنتون، همراه شده ‌است، چالش‌ها و داستان‌هایی را مطرح می‌کند که باعث می‌شود، فرزند شما در رابطه با آینده خود، چشم‌انداز زیبایی داشته باشد و برای ساعت‌ها در دنیای این کتاب غرق شود!

کتاب قصه‌های من و بابام اثر اریش ازر

کتاب داستان قصه‌های من و بابام یکی از پرفروش‌ترین داستان‌های دنیاست که در ایران هم با استقبال بسیار خوبی از سمت کودکان مواجه شد. شاید اگر متولد دهه ۶۰ باشید این کتاب داستان برایتان نوستالژی و یادآور خاطرات خوبی باشد اما لازم است بدانید که هنوز هم کودکان زیادی به این کتاب علاقه‌مند می‌شوند. قصه‌های من و بابام در ابتدا فقط تصاویری بود که اریش ازر برای پسرش کریستین نقاشی می‌کرد و هیچ نوشته‌ای نداشت. اما زمانی که همسر ایرج جهانشاهی این کتاب را از آلمان خرید و به ایران آورد، او فکر کرد که می‌تواند این تصاویر را با داستان‌هایی همراه و آن را در ایران منتشر کند. همین کار باعث شد تا پدر تپل سیبیلو و پسر ریزه میزه شیطانش از شخصیت‌های محبوب آن زمان تا امروز شوند. این کتاب داستان جایزه شورای کتاب کودک را هم دارد.