برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

لیستی از سایت‌های کاریابی که می‌توانید شغل مورد نظرتان را پیدا کنید

کاریابی و پیدا کردن شغل بسیار مهم است. کاری که شما پیدا می‌کنید، نه فقط میزان درآمد آن، بلکه نوع فعالیتی که دارید و اینکه چقدر در راستای اهداف‌تان است اهمیت زیادی دارد. شاید با خودتان فکر کنید که در شرایط امروز همین که کاری داشته باشی کافی است اما حقیقت این است که این طرز فکر باعث می‌شود شما همیشه یک قدم عقب‌تر از زندگی باشید. در این میکرومقاله از سبکتو به به معرفی لیستی از برترین سایت‌های کاریابی ایرانی می‌پردازیم که می‌توانند شما را به شغل مورد نظرتان برسانند.

کاریابی یا کار پیدا کردن، همواره قسمت مهمی و گاهی زمان‌بر از زندگی همه ما بوده است. افراد بسیاری بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه یا همان در ابتدای ورود به دانشگاه، دنبال کاریابی می‌گردند و می‌خواهد که در کنار درآمد مناسب، سابقه کاری هم برای خود بسازند. اما متاسفانه بسیاری از افراد در کاری فعالیت می‌کنند که علاقه‌ای به آن ندارند و معمولا همه جنبه مالی آن را نگاه می‌کنند و معتقدند که اگر پول خوبی می‌دهند، پس این کار را قبول می‌کنم. آنها همیشه نگران درآمد خود هستند. خب شاید فکر کنید که حق با آنهاست و امروزه این پول است که اولویت‌ها را تعیین می‌کند.

اما بسیاری از افراد موفق براین باورند که اگر شما یک کار را صرفا به دلیل شرایط مالی قبول کنید، احتمال کمی دارد که در آن بتوانید پیشرفت کنید و چند سال بعد مجدد نگرانی‌های مالی خواهید داشت و مهمتر اینکه همواره منتظر هستید تا تعطیلات برسد و سرکار رفتن برایتان سخت است.

اما وقتی کاری در زمینه مورد علاقه‌تان شروع کنید، حتی اگر در ابتدا درآمد کمی داشته باشید، بعد از مدتی به خاطر انرژی و علاقه ای که به کار دارید، به درآمد مورد قبولی می‌رسید و مهمتر اینکه به سرعت هم پیشرفت می‌کنید. اگر شما هم تصمیم گرفتید که کاری در زمینه‌ای که دوست دارید انجام دهید یا به دنبال کار هستید، سایت‌های کاریابی می‌توانند این کار را برای شما ساده کنند.

بیشتر بخوانید:   نگاهی به دارا خسروشاهی مدیرعامل جدید ایرانی اوبر

چند سال پیش اگر فردی به دنبال کار می‌گشت، علاوه‌بر اعلام آن به دوست و آشنا، یک نیازمندی‌های همشهری می‌گرفت و مدام با آگهی‌های مختلف تماس می‌گرفت تا با شرایط کاری آنها آشنا شود. این فرآیند شاید تا ۱هفته زمان می‌برد تا به مرحله دعوت برای مصاحبه برسد، که البته آن هم به این بستگی داشت که همیشه در خانه بودید و هیچ تماس تلفنی را از دست نمی‌دادید. اما با گسترش اینترنت، این موضوع هم مانند بسیاری از موارد دیگر در زندگی تغییر کرد و آنلاین شد. امروزه سایت‌های کاریابی همه چیز را شسته و رفته و آماده در اختیار شما می‌گذارند و شما می‌توانید با چند کلیک شغل مورد علاقه‌تان را پیدا کنید. در ادامه برخی از سایت‌های کاریابی ایرانی که می‌توانند به شما کمک کنند را معرفی می‌کنیم:

لیستی از سایت‌های کاریابی که می‌توانید شغل مورد نظرتان را پیدا کنید

سایت کاریابی جابینجا

جابینجا یکی از معروف‌ترین سایت‌های کاریابی ایران است که بین کارفرمایان و کارجویان محبوبیت زیادی دارد. رابطه کاربری این سایت به شکلی است که شما احساس راحتی خوبی با آن دارید و حتی می‌توانید برای چند ساعت مشغول کار با آن باشید. جابینجا سایتی است که در عین کارکرد ساده، بسیاری از نیازهای شما را هم برطرف می‌کند. یکی از مهمترین بخش‌های آن، ساخت رزومه در ۱۰دقیقه است. همانطور که می‌دانید، رزومه نقش بسیار مهمی در پیدا کردن کار دارد. در واقع رزومه شما، نشان دهنده شما، شخصیت و مهارت‌هایتان است و باعث می‌شود که نظر مثبت یا منفی در مورد شما ایجاد شود. رزومه‌ساز سایت جابینجا بسیار دقیق و حرفه‌ای است و می‌توانید با اطمینان خاطر رزومه‌تان را برای شرکت‌های مختلف بفرستید.

بیشتر بخوانید:   راهنمای راه اندازی کار در منزل

یک امکان بسیار خوب دیگر در جابینجا، امکان پیدا کردن کار به عنوان کارآموز است. در جابینجا بسیاری از شرکت‌ها علاوه‌بر شغل‌های کلیدی که می‌خواهند، به دنبال کارآموز برای بخش‌های مختلف خود هم هستند که برای افرادی که تجربه زیادی ندارند، می‌تواند فرصت و تجربه کاری خوبی باشد. همچنین جابینجا محیطی فراهم کرده تا شما همه اطلاعات مورد نیازتان از شرکت را به طور کامل و در یک صفحه ببینید و بتوانید برای همکاری با آنها بهتر تصمیم بگیرید. همکاری شرکت‌های بزرگ و استارتاپ‌ها با جابینجا باعث شده تا بیش از ۱۱هزار آگهی استخدام در این سایت وجود داشته باشد.

سایت کاریابی ایران تلنت

سایت ایران تلنت تقریبا یکی از قدیمی‌ترین سایت‌های کاریابی در ایران است. این سایت به عنوان یکی از فعالین حوزه کاریابی، فقط به منتشر کردن آگهی‌های مختلف بسنده نکرده و دارای بخش‌های ویژه‌ دیگری هم هست که از جمله آنها می‌توان به راهنمای مسیر شغلی برای فارغ‌التحصیلان اشاره کرد. این راهنما به شما نشان می‌دهد برای اینکه در یک زمینه خاص فعالیت داشته باشید، باید چه رشته دانشگاهی را بخوانید. همچنین شما می‌توانید با انتخاب رشته دانشگاهی خود ببینید که میانگین حقوق پرداخت شده برای آن چقدر بوده و جالب‌تر اینکه افرادی که در آن رشته تحصیل کرده‌اند، اکنون چه سمت‌های شغلی دارند.

همچنین یکی از دیگر از کارهای خوبی که ایران تلنت به عنوان مرجع انجام می‌دهد، انتشار گزارشی سالیانه از میزان استخدام و دستمزد‌های دریافتی است که می‌تواند برای افرادی که به دنبال کار هستند راهنمای خوبی باشد. ایران تلنت یک سایت کاریابی بزرگ است و با شرکت‌های زیادی همکاری دارد، به طوری که هر رزومه در آن حدودا تا ۱۰هزار بار دیده می‌شود و این فرصت خوبی برای افرادی که می‌خواهند حرفه‌ای کار کنند ایجاد می‌کند.

بیشتر بخوانید:   ۳ کارآفرینی که بعد ۴۰ سالگی موفق و ثروتمند شدن

اما نکته‌ای که در مورد ایران تلنت وجود دارد این است که این سایت به زبان انگلیسی است و رزومه شما هم به زبان انگلیسی باید نوشته و ارائه شود. البته این موضوع انتقادهایی را هم به این سایت وارد کرده که کسی که می‌خواهد در یک محیط فارسی زبان و به زبان فارسی کار کند چرا باید رزومه‌ای انگلیسی داشته باشد، اما از طرفی هم فقط افراد حرفه‌ای و مسلط را جذب خود کرده که برای شرکت‌های بزرگ به عنوان یک مزیت حساب می‌شود.

سایت ای‌استخدام

کاریابی و پیدا کردن شغل اگر به سبک نیازمندی‌ها برایتان راحت‌تر بوده می‌توانید از سایت ای‌استخدام استفاده کنید. این وبسایت بسیار شبیه به یک صفحه از نیازمندی‌هاست و می‌تواند شغل مورد نظرتان را به شما پیشنهاد دهد. به محض ورود به این سایت و بدون هیچ تشریفاتی لیستی از استخدام‌ها می‌بینید که براساس شهرهای مختلف هم نشانه‌گذاری شده است. یکی از ویژگی‌های سایت ای‌استخدام نسبت به دیگر سایت‌های کاریابی این است که آگهی‌های شرکت‌های دولتی و زمان آزمون‌های استخدامی سراسری را هم می‌توانید در آن پیدا کنید. در این سایت ارگان‌های دولتی دسته‌بندی‌های مخصوص به خود را دارند و شما می‌توانید به راحتی آنها را با انتخاب شهر مورد نظر پیدا کنید. همچنین در این سایت نمونه سوالات استخدامی برای شرکت‌های دولتی و نمونه سوال آزمون‌های استخدامی هم وجود دارد که می‌توانید به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید.