برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

هک رشد و چند پیشنهاد برای شتاب دهی به توسعه فردی

تقریبا همه افراد بیشتر زمان‌شان را در محل کار خود سپری می‌کنند و در نتیجه فکر می‌کنند که دیگر وقتی برای رسیدن به اهداف شخصی و توسعه فردی ندارند. به همین دلیل هم معمولا یک زندگی روتین و تکراری را تجربه می‌کنند. اگر شما هم جزء این دسته افراد هستید و برای توسعه فردی به دنبال هک رشد می‌گردید، با این میکرومقاله از سبکتو همراه باشید تا راهکارهای کاربردی و مفیدی را با هم بررسی کنیم که به شما امکان هک رشد می‌دهد و زمان رسیدن به موفقیت‌تان را کاهش می‌دهد.

یادگیری بیشتر کلیدی برای موفقیت

یکی از راهکارهای هک رشد توسعه فردی که می‌تواند رسیدن به موفقیت را برای شما راحت‌تر کند، یادگیری است. این کار در هر حرفه و رشته‌ای که به آن علاقه دارید، به شما کمک زیادی خواهد کرد. یادگیری از روش‌های متفاوتی انجام می‌شود. یکی از این راهکارها کتاب خواندن است. متاسفانه این عادت فوق‌العاده در سال‌های اخیر بی‌اهمیت شمرده شده و افراد آن را از روتین‌های زندگی خود حذف کرده‌اند. اگر شما فرد پرمشغله‌ای هستید و نمی‌توانید زمان زیادی را برای کتاب خواندن بگذارید، زمانی را قبل از خواب برای آن در نظر بگیرید یا در در طول روز از میکروکتاب‌های صوتی و نوشتاری سبکتو استفاده کنید.

دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت

بسیاری از ما با توجه به زمانی که در طول روز مشغول کار یا فعالیت‌های دیگر هستیم، تقریبا زمانی برای یادگیری آموزش‌های جدید نداریم. در حالی که برای اینکه فرد موفقی باشید و به اهداف‌تان برسید باید اطلاعات‌تان مطابق با دانش روز باشد. پس چه کار کنیم؟ دوره‌های کوتاه‌مدت و آنلاین یکی از بهترین روش‌هاست که امروزه با دسترسی راحت به اینترنت می‌توان به سادگی در برنامه پیشرفت شخصی هک رشد ایجاد کرد. این دوره‌ها هم در مدل دوره‌های علمی و هم در شکل دوره‌های کاربردی و بنابر حرفه مورد علاقه شما وجود دارند که با صرف زمان حدود ۲ تا ۳ ساعت در روز به راحتی می‌توانید از آنها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:   ۱۰ دلیل برای اینکه عادت کتاب خواندن را وارد روزمرتان کنید- قسمت دوم

تعامل با افراد را سرلوحه کار خود قرار دهید

اصولا هک رشد بدون کار حرفه‌ای امکانپذیر نخواهد بود. شما در محیط کار، دانشگاه و در بسیاری از مکان‌های دیگر با افراد زیادی در ارتباط هستید و برای اینکه بتوانید به هک رشد خود کمک کنید، باید با افراد متفاوتی در تعامل باشید.
افراد در ارتباط با یکدیگر به شدت روی هم تاثیر می‌گذارند و این امر باعث می‌شود تا آنها ارتقا پیدا کنند. نمی‌توانید بدون ارتباط با افراد انتظار سرعت بخشیدن به توسعه فردی خود را داشته باشید. به همین دلیل با افرادی در ارتباط باشید که از لحاظ حرفه‌ای موفق هستند. این افراد بدون شک به شما در مورد نحوه رفتار با اطرافیان، کارهای تیمی، مدیریت زمان و مدیریت و قدرت حل مسئله موارد مفیدی را می‌آموزند.

هک رشد و چند پیشنهاد برای شتاب دهی به توسعه فردی

اهداف خود را مشخص کنید

شاید یکی از دلایلی که افراد را در رسیدن به موفقیت سردرگم می‌کند را باید «نداشتن هدف درست» دانست. درواقع این امر اولین و مهمترین نکته‌ای است که در هک رشد نقش دارد. بدون هدف شما مانند قایقی سرگردان در دل دریا هستید.
به همین دلیل قبل از انجام هر کاری اهداف خود را یادداشت کنید و هر روز به دنبال راهکارهای متفاوتی برای رسیدن به آن باشید. زمانی که مسیرتان مشخص باشد بدون شک مسیر موفقیت را با سرعت بیشتری طی خواهید کرد. سعی کنید تا حد ممکن اهداف خود را از کوچک به بزرگ در نظر بگیرید و قدم به قدم آنها را بدست آورید.

از تجربه تجربه‌های جدید نترسید

ترس را از زندگی خود حذف کنید. با این کار هک رشد در توسعه فردی‌تان بهتر از پیش خواهد شد. در واقع ترس در اعماق ذهن افراد ایجاد می‌شود و توانایی انجام کار و اعتماد به نفس لازم را از آنها سلب می‌کند.
افرادی که در زندگی خود قدرت ریسک‌پذیری بالایی ندارند، بدون شک نمی‌توانند به موفقیت دست پیدا کنند. رکود در کار و درجا زدن در زندگی همه نشانه‌های ترس است. اگر از کار خود راضی نیستید و با انجام آن احساس شادی به شما دست نمی‌دهد، آن را رها کنید و به دنبال علایق خود بروید تا بتوانید هک رشد در توسعه فردی را از این طریق افزایش دهید.

بیشتر بخوانید:   ۱۲ روز تا رسیدن به موفقیت

شرکت در کارهای داوطلبانه

یک راهکار مفید برای ایجاد هک رشد در توسعه فردی و موفقیت، شرکت در کارهای داوطلبانه و خیرخواهانه است. این کار باعث می‌شود تا به خود حس بهتری داشته باشید و از این طریق به رشد فردی و اخلاقی برسید.
علاوه‌بر این شما با مشکلات افراد متفاوتی آشنا خواهید شد و به عنوان یک انسان تلاش می‌کنید تا به آنها کمک کنید. در این راستا زمینه رشد و توسعه فردی برای شما فراهم می‌شود و می‌توانید تجارب مفید و ارزشمندی به دست آورید.

کارهای خلاقانه و متفاوت انجام دهید

بدون شک همه افراد دارای استعدادها و خصوصیات منحصر به فردی هستند که با پیدا کردن آن می‌توانند پله‌های ترقی را سریع‌تر طی کنند. انجام کارهای خلاقانه به شما کمک می‌کند تا انگیزه و روحیه خود را بالاتر برده و اعتماد به نفس‌تان افزایش پیدا کند. این کار در نهایت به شما کمک می‌کند تا مسیر موفقیت‌تان را بسازید و تمام خواسته‌ها و علایقه‌تان را بدست آورید.
با توجه به راهکارهایی که برای هک رشد عنوان شد، شما می‌توانید به عنوان فردی که دارای اعتماد به نفس است کارهای خارق‌العاده را با تعامل داشتن با دیگران و یادگیری حرفه‌ای در زمینه مورد نظر خود به راحتی انجام دهید. در نتیجه حتی در زمان کم هم می‌توانید تبدیل به فردی شوید که دوست دارید.