برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

میکروکتاب چیست

میکروکتاب؛ دنیایی متفاوت برای مطالعه

میکروکتاب‌ها، در قالب چکیده کتاب بر اساس سبک زندگی امروز طراحی شده‌اند. شما می‌توانید یک میکروکتاب را در مدت ۵۰ دقیقه بخوانید یا به نسخه صوتی آن گوش دهید و اطلاعات کامل یک کتاب را دریافت کنید. ما می‌خواهیم با میکروکتاب‌ها به دور از اضافه‌نویسی و در زمانی کوتاه‌تر دانش کتاب را در اختیار شما بگذاریم تا بتوانید روزانه حداقل یک کتاب بخوانید یا بشنوید. چکیده کتاب های سبکتو را در هر شرایطی می‌توانید استفاده کنید، فرقی نمی‌کند در مترو هستید یا در خانه یا حتی محل کار، کافیست اپلیکشن یا وبسایت سبکتو را باز کنید تا به میکروکتاب‌ها به صورت نوشتاری و صوتی دسترسی داشته باشید و بتوانید به راحتی آنها را بخوانید یا بشنوید. این دنیای شگفت‌انگیز را کشف کنید!

زمان بیشتر یعنی مطالعه چکیده کتاب بیشتر

میکروکتاب‌ها به خاطر چکیده کتاب بودن زمان بسیار کمتری از شما می‌گیرند. بنابراین اگر اهل مطالعه هستید خیلی بیشتر می‌توانید کتاب بخوانید. به طور معمول مدت زمانی که برای مطالعه یک کتاب می‌گذارید را می‌توانید ۵ میکروکتاب بخوانید یا بشنوید. چی بهتر از این که در زمانی کمتر دانش بیشتری به دست بیاورید و در مسیر موفقیت و توسعه فردی با سرعت بیشتری پیش بروید.

میکروکتاب‌ها را بخوانید و بشنوید

خیلی از ما در روز در شرایطی هستیم که وقت کافی برای مطالعه نداریم. میکروکتاب‌های سبکتو علاوه بر اینکه کوتاه هستند به صورت نسخه صوتی هم منتشر شده‌اند تا بتوانید در هر شرایطی و هر زمانی بر اساس سبک زندگی خودتان انتخاب کنید که نسخه صوتی آنها را بشنوید یا نسخه نوشتاری آنها را بخوانید

مناسب سبک زندگی امروزی

ما نسلی هستیم که محققین به آن نسل X می‌گویند و آستانه تمرکز ما پایین آمده و حدود ۵۰ دقیقه است. میکروکتاب‌ها برای ما تهیه شدند تا از حداکثر آستانه تمرکزمان استفاده کنیم و در قالب چکیده کتاب بتوانیم بهینه مطالعه کنیم.

آیا میکروکتاب‌ فقط چکیده کتاب است؟

بیشتر عنوان‌های میکروکتاب‌ها، چکیده‌ کتاب هستند اما در حال حاضر خیلی از عنوان‌های میکروکتاب‌ها به صورت کتاب کامل منتشر شده‌اند چون اصل کتاب‌ها کوتاه هستند و نیازی نیست بر اساس الگوریتم‌های سبکتو چکیده‌نویسی شوند.

آیا در چکیده کتاب واقعا همه دانش کتاب موجود است؟

ما در سبکتو با میکروکتاب‌ها تمام تلاش‌مان انتقال دانش کامل کتاب است و برای همین همه میکروکتاب‌ها ۵۰ دقیقه نیستند و خیلی از میکروکتاب‌ها برای انتقال دانش کامل کتاب بلند‌تر هستند و حتی به حدود ۳ ساعت هم می‌رسند. در میکروکتاب‌ها زمان اهمیت ندارد بلکه انتقال کامل دانش در قالب چکیده کتاب است که دارای اهمیت اول در فرایند تولید است.

به دور از اضافه نویسی

متاسفانه باید بپذیریم که ناشرین برای افزایش حجم کتاب و افزایش قیمت و برنامه‌های بازاریابی دست به اضافه نویسی می‌زنند. این اتفاق فقط در بازار نشر ایران رخ نمی‌دهد و یک مشکل جهانی است. در میکروکتاب‌ها خبری از متن‌های اضافه نیست. ما آنها را حذف کرده‌ایم و چکیده کتاب مفید از آن را در اختیارتان می‌گذاریم. شاید نگران حذف مطالب مفید باشید اما ما در سبکتو تمام تلاش‌مان این است تا بر اساس الگوریتم چکیده‌نویسی خاص خودمان با دقت بالایی فقط متون اضافه مانند موارد زیر را حذف کنیم:

– مطلبی زیاد در کتاب تکرار شده است

– با شرایط فعلی متناسب نیست مثلا به خاطر قدیمی بودن کتاب درباره وسیله‌ای صحبت می‌کند که امروزه کاربرد ندارد

– کتاب درباره موضوعی صحبت می‌کند که دانش امروز اثبات کرده است که صحیح نیست مثلا یک رژیم غذایی معرفی شده که امروزه دانشمندان مطمئن هستند که مضر است.

– نقل قول‌ها و صحبت‌های دیگران که به موضوع کتاب ارتباطی ندارد

و مواردی دیگر که به مرور به الگوریتم چکیده کتاب سبکتو اضافه شده‌اند و به مرور هم این قواعد بهبود پیدا می‌کنند و پیشرفته‌تر می‌شوند.