برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

چطور در زندگی شکست ناپذیر باشیم

شکست ناپذیر بودن فقط مخصوص قهرمان‌های فیلم‌ نیست. همه ما در زندگی می‌توانیم شکست ناپذیر و قدتمند باشیم. شاید در زندگی امروز و مشکلاتی که هر روز با آن درگیر هستیم، شکست ناپذیر بودن غیرممکن به نظر برسد، اما روش‌هایی وجود دارد که با اجرای آنها می‌توانید یک زندگی پرقدرت را تجربه کنید. با این میکرومقاله از سبکتو همراه باشید تا ببینیم چطور می‌توانیم در زندگی شکست ناپذیر باشیم:

شکست، مانند موفقیت می‌تواند برای هر فردی یک معنی متفاوت داشته باشد. اما هر چه که باشد، نباید باعث ناراحتی شما شود. افراد موفق در سراسر دنیا باور دارند که شکست، آنها را به موفقیت‌های بزرگ بیشتر نزدیک کرده است، البته به شرطی که بدانید چطور با شکست‌هایتان روبرو شوید.

اما اگر از شکست خوردن در زندگی خسته شده‌اید، زمان آن رسیده که شکست ناپذیر شوید و برای این کار باید برخی عادت‌ها و رفتارها را در زندگی‌تان وارد کنید.

شکست را بپذیرید

اولین قدم برای شکست ناپذیر بودن این است که شکست‌هایتان را ببینید و آنها را قبول کنید. همه ما تجربه شکست در زندگی را داریم، روزهایی که کارهایمان به خوبی پیش نرفته یا بعد از ماه‌ها تلاش، به نتیجه دلخواه‌مان نمی‌رسیدیم.

در آن زمان احساس شکست می‌کنیم و فکر می‌کنیم نمی‌توانیم از عهده هیچ کاری بر بیاییم، گاهی هم فکر می‌کنیم که لیاقت اتفاقات خوب را نداریم و باید برای همیشه از چیزهایی که دوست داریم دست بکشیم. اما حقیقت این است که پذیرفتن شکست این نیست. این که بابت شکستی ناراحت باشید کاملا طبیعی است و خودتان را از این کار بر حزر ندارید، اما بعد بنشینید و فکر کنید که دلیل اینکه شکست خوردید چه چیزی بوده؟

بیشتر بخوانید:   راز زندگی چیست و چطور به آن برسیم؟

از شکست‌هایتان درس بگیرید و هر کدام از آنها را تبدیل به پله‌ای برای رسیدن به موفقیت کنید. وقتی یاد بگیرید که شکست‌هایتان را قبول و از آنها برای رسیدن به خواسته‌ها و اهداف‌تان استفاده کنید، می‌بینید که شکست ناپذیر می‌شوید.

در میکروکتاب شکست سریع یا پیروزی بزرگ نکات بسیار خوب و جالبی در مورد شکست به خصوص در کسب‌وکار گفته شده است. اگر میخواهید کسب‌وکار خودتان را راه‌اندازی کنید، حتما به این میکروکتاب گوش دهید یا آن را در سبکتو بخوانید.

برای شکست ناپذیر بودن قدم‌های کوچک بردارید

برای انجام هر کاری باید اهدافی را مشخص کرد. وقتی شما بدانید به چه چیزی می‌خواهید برسید، برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی می‌کنید. برای اینکه شکست ناپذیر باشید باید به نحوی برنامه‌ریزی کنید که برنامه‌تان شامل بخش‌های مختلف باشد و هر بخش شامل بخش‌های کوچک‌تری باشد.

وقتی شما برای مسیری که می‌خواهید طی کنید، قدم‌های کوچک تعریف می‌کنید، این امکان را به خودتان می‌دهید که علاوه‌بر اینکه زودتر دستاوردهایی بدست آورید، می‌توانید به خوبی مسیری که می‌گذرانید را هم بررسی و تحلیل کنید. در نتیجه هر وقت یک قدم به سمت مسیر اشتباه بردارید و در مسیر شکست قرار بگیرید، به سرعت متوجه می‌شوید و از آن جلوگیری می‌کنید. قدم‌های کوچک در هر کاری شما را شکست ناپذیر می‌کند.

چطور در زندگی شکست ناپذیر باشیم

برای شکست ناپذیر بودن به خودت ایمان داشته باش

در فیلم شکست ناپذیر که ماجرای بوکسوری را روایت می‌کند که مجبور به مبازره‌های مختلف می‌شود، یک جمله در ذهن می‌ماند، «به خودت ایمان داشته باش». وقتی شما به خودتان ایمان داشته باشید، شکست ناپذیر می‌شوید. ایمان به خود، به معنی غرور زیاد یا خودخواهی نیست، بلکه در مورد اعتماد و عزت‌نفس صحبت می‌کنم. شما می‌دانید چه چیزی می‌خواهید، می‌دانید از چه روشی می‌خواهید به آن برسید ولی از ترس شکست هیچ کاری انجام نمی‌دهید و در نتیجه هیچ پیشرفتی هم نمی‌کنید و شما در همان لحظه یک شکست خورده‌اید.

بیشتر بخوانید:   ۶کاری که برای افزایش درآمد در سال جدید باید به سبک زندگیتان اضافه شود

به خودتان ایمان و باور داشته باشید، شما می‌توانید به خواسته‌هایتان برسید، اصلا از کجا معلوم که شکست خوردید؟ شاید همه چیز عالی پیش رفت. پس آینده را قضاوت نکنید و فقط برای آن برنامه‌ریزی کنید، به خودتان ایمان داشته باشید و دست به کار شوید.

تمام تلاش خود را به کار ببرید

آخرین کاری که در آن شکست خوردید را به یاد بیاورید. از خودتان بپرسید آیا واقعا برای آن تمام تلاش خود را کردید؟ احتمالا اولین کلمه‌ای که به ذهن‌تان می‌رسد این است که البته که کردم. من هر کاری می‌توانستم حتی بیشتر از ظرفیتم کار کردم.

خب حالا این سوال را از اعماق دل و ذهن‌تان بپرسید، همه آنچه از عهده شما برمی‌امد همین بود؟ البته که نه! توانایی‌های شما خیلی بیشتر از این حرف‌هاست. شاید در آن لحظه فکر کردید که این نهایت تلاش‌تان است اما حقیقت این است که واقعا این طور نبوده.

برای اینکه شکست ناپذیر باشید برای هر کاری باید نهایت تلاش خود را به کار بگیرید. شاید فکر کنید که برای کارهای ساده نیازی نیست زیادی انرژی صرف کنید، اما حقیقت این است که زمانی شکست ناپذیر می‌شوید که تلاش کردن در هر کاری تبدیل به یکی از عادت‌هایتان شود. در آن زمان حتی احساس می‌کنید که پرقدرت‌تر شده‌اید.

مراقب زبان بدن‌تان باشید

یکی از مهمترین عوامل شکست ناپذیر بودن، توجه به ظاهر و رفتارتان است. یکی از بخش‌هایی که می‌تواند باعث شکست شما شود، دیگران، روابط با آنها و فرصت‌هایی است که آنها از شما می‌گیرند. وقتی با افراد مختلف روبرو می‌شوید، مراقب زبان بدن‌تان باشید چرا که می‌تواند راز درون شما را به دیگران اعلام کند. برای اینکه همه بدانند شما شکست ناپذیر هستید و نمی‌توانند به شما صدمه‌ای بزنند، محکم بایستید و با اعتمادبه‌نفس حرف بزنید. از اینکه آرزوهای بزرگ داشته باشید و از آنها صحبت کنید، نترسید.

بیشتر بخوانید:   بهترین لیست فیلم ‌های کارآفرینی که حتما باید ببینید