برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

زندگی کن و از تمام لحظات آن لذت ببر

زندگی کن و قدر لحظه‌هایت را بدان. شاید این جمله را از افراد مسن و مادر بزرگ و پدربزرگ‌ها زیاد شنیده باشید. اما چقدر به آن عمل می‌کنید؟ افراد بسیاری تصور می‌کنند که برای خوشحال و خوشبخت بودن کاری از دست خودشان برنمی‌آید و همیشه عوامل خارجی هستند که تعیین کننده شادی آنها هستند، عواملی مثل حساب بانکی پر پول یا داشتن اطرافیانی که مسئولیت کارهای آنها را به عهده می‌گیرند که البته همه آنها عوامل خارجی هستند که هیچ کنترلی روی آنها ندارند. حقیقت این است که لحظه‌های زندگی در گذر هستند و به سرعت تمام می‌شوند و باید هنر زندگی کردن را یاد بگیریم. در این میکرومقاله از سبکتو می‌بینیم که چطور باید از لحظه‌های زندگی لذت برد.

یاد بگیر تا زندگی کن

زندگی کن و برای لذت بردن از تمام لحظه‌های آن مهارت‌های لازم را یاد بگیر. در جامعه‌ای که اکثر افراد آن غرق تکنولوژی و لذت‌های زودگذر هستند، اگر زندگی کنید و از فرصت‌های زندگی استفاده کنید، می‌توانید جزء دسته افراد خاص شوید و به اهداف و خواسته‌هایتان برسید.شاید می‌پرسید که چطور این کار را انجام دهم، چه روش جادویی وجود دارد که من را به هدفی که می‌خواهم، می‌رساند؟ جواب ساده است! شما باید برای لذت بردن از زندگی، توانایی اولویت‌بندی کارها را براساس میزان اهمیت‌شان داشته باشید! روش‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم به شما کمک می‌کند تا روی آرامش و شادی بیشتر در زندگی تمرکز کنید و در نتیجه بتوانید قدر لحظه‌های حال‌تان را بدانید.

اولین قدم، تمرکز روی خودمان است!

حرف‌های دیگران هیچ‌وقت تمام نمی‌شود. آنها معمولا یا می‌خواهند ما را در مورد هر مسئله‌ای نصیحت کنند یا نظرات‌شان را حتی در مورد مواردی که نظری از آنها نخواستیم، ارائه دهند. گاهی آنقدر این رفتارها زیاد می‌شود که یادمان می‌رود این ما هستیم که مهم هستیم و دیگران در اهمیت کمتری قرار دارند. معمولا آنها تاثیر زیادی روی ما می‌گذارند به طوری که خودمان و نظرات‌مان را به طور کامل فراموش می‌کنیم اما برای اینکه بتوانیم در لحظه حال زندگی کنیم و از فرصت‌هایمان بیشترین بهره را ببریم، باید روی خودمان تمرکز داشته باشیم. پس زندگی کن و خودت را در اولویت قرار بده. البته مراقب باشید که این اولویت تبدیل به خودخواهی نشود، گاهی از مربیان یا نزدیکان انتقادهایی می‌شنویم که بهبود آنها می‌تواند مسیر زندگی‌مان را بهبود بخشد.

بیشتر بخوانید:   ۶۰ دقیقه طلائی هر روز صبح مدیر اینستاگرام

استراحت خوب است، پس امتحانش کنید

زندگی کن اما تمام زمانت را صرف کار کردن نکن. شما باید لحظاتی داشته باشید که از چالش‌ها و سختی‌ها دور باشید و یک زندگی جدید را تجربه کنید. لحظه‌هایی که انرژی شما را برای چالش‌ها و ماجراجویی‌های آینده تامین می‌کند و باعث می‌شود که زخم‌های شما از گذشته یا اطرافیان، التیام پیدا کند. بهتر است که در زمان استراحت خود، بیشتر مطالعه کنید تا بتوانید زندگی جذاب‌تری را تجربه کنید. فکر نکنید که اگر شبانه‌روز در حال کار کردن باشید، یعنی مسیر درستی دارید. هر کاری را در زمان خودش انجام دهید تا از هر لحظه از زندگی لذت ببرید. یادتان باشد که دیگر هرگز به این سن و این روز برنمی‌گردید و شاید در آینده حسرت نداشتن استراحت در زندگی را بخورید.

بدون اخبار زندگی کن

می‌خواهید که لذت و آرامش را در زندگی خود تجربه کنید؟ از اخبار دوری کنید! رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها معمولا به جز انتشار اخبار منفی (که طبق تحقیقات مخاطب بسیار بیشتری دارد!)، برای شما منافعی ندارند. شما نمی‌توانید هر روز با خبرهای منفی و با مواردی همچون افزایش نرخ ارز روبرو شوید و توقع داشته باشید که شاد باشید!
برای لذت بردن از تمامی لحظات زندگی، شما باید به خوبی این موضوع را درک کنید که اخبار و خبرهای منفی، مانع بزرگی هستند. شما می‌توانید زمانی که روزانه برای اخبار صرف می‌کردید را برای مطالعه یک کتاب توسعه فردی صرف کنید که نه تنها به شما ایده‌هایی جدیدی برای موفقیت می‌دهد، بلکه شما را مملو از انرژی مثبت می‌کند. البته این به معنی بی‌خبری از جهان هم نیست. افراد موفق و شاد تعادل خوبی در این زمینه ایجاد کرده‌اند. می‌توانید یک وبسایت یا صفحه‌ای در شبکه‌های اجتماعی پیدا کنید که هر هفته خلاصه‌ای از مهم‌ترین رویدادهای جهان در آن هفته را قرار دهد. با این کار هم اطلاعات به روزی دارید و هم روزهایتان را با اخبار منفی سپری نکرده‌اید.

بیشتر بخوانید:   خانومانه ; برای شاد بودن این ۵ خصوصیت را داشته باشید

زندگی کن و از تمام لحظات آن لذت ببر

سعی کنید که فقط با افراد مثبت رفت و آمد داشته باشید

با افراد مثبت زندگی کن چون شما نمی‌توانید با افراد منفی در رفت و آمد باشید، همیشه در حال شنیدن غرهای آنها باشید و در نهایت یک فرد آرام بمانید! برای موفق شدن، آرام بودن و از همه مهم‌تر شاد بودن، لازم است که ارتباطات مثبت خود را گسترش دهید و تنها با افرادی دیدار کنید که انرژی مثبت شما را افزایش می‌دهند. رفت و آمد با افراد منفی، بهانه گیر، حسود و… تنها به شما آسیب بیشتری وارد می‌کنند که نتیجه آن از بین رفتن لحظات زندگی است!

زندگی کن و روابط اجتماعی خود را گسترش بده

با آدم‌های مثبت، شاد و جدید زندگی کن چون وقتی می‌خواهیم جواب ساده‌ای برای سوال چطور خوشحال باشیم، پیدا کنیم در قدم اول سعی می‌کنیم که آسان‌ترین و در دسترس‌ترین راه‌های لذت بردن از زندگی را تصور و بررسی کنیم! شما می‌توانید، اساسی‌ترین نیازهای انسان را بررسی کنید و برای آشنایی با یک فرد جدید، اقدام کنید.
ما انسان‌ها دوست داریم که همیشه در ارتباط باشیم و با افراد جدیدی، صحبت کنیم! اگر دوست دارید که در این زمینه موفق باشید، توصیه می‌کنیم که حتما سعی کنید به گروه‌ها و انجمن‌ها بروید و در این مکان‌ها با افراد جدید ارتباط بگیرید.

سعی کنید که مکان‌های جدیدی را کشف کنید

آشنایی با فرهنگ‌ها و تمدن‌ها در سراسر دنیا، کمک می‌کند که تجربه‌های جدیدی بدست آورید و یک آدم شاد شوید! سفر کردن و زندگی کردن، دو واژه‌ای هستند که معمولا در کنار هم به کار می‌روند و به ما یادآوری می‌کنند که زندگی می‌تواند چقدر متفاوت باشد. همچنین وقتی به مکان‌های جدید می‌روید و با تاریخ و ماجرا آن آشنا می‌شوید، اطلاعات عمومی‌تان هم افزایش پیدا می‌کند و همیشه حرفی برای گفتن دارید. خوشبختانه در ایران مکان‌های تاریخی زیادی وجود دارد که می‌تواند برای شما یک سفر فراموش‌نشدنی بسازند.

بیشتر بخوانید:   ۶ توصیه مهم از وارن بافت ، سومین ثروتمند دنیا

فهرستی از آرزوهای آشکار و پنهان خود تهیه کنید

انسان به هدف و آرزو زنده است! اگر اشتیاق و انرژی می‌خواهید، باید هدفی داشته باشید! اگر می‌خواهید که هر روز گامی به سوی موفقیت بردارید، باید فهرستی از اهداف و آروزهای خود داشته باشید! شما می‌توانید لیستی از تمامی وسایل ایده‌آل، مکان‌هایی که می‌خواهید به آن سفر کنید، افرادی که دوست دارید با آن‌ها در ارتباط باشید و… تهیه کنید.
این کار کمک می‌کند که بدانید، هدف و رویای شما چیست! بعد از تهیه این لیست، نوبت به عمل کردن می‌رسد! تلاش کردن و زندگی کردن، باعث لذتی می‌شود که تنها افرادی که در این زمینه تجربه دارند، آن را درک می‌کنند. تلاش برای رسیدن به رویاها، باعث لذت بردن از تمام لحظات زندگی می‌شود! اگر کسی به شما گفت که زندگی کن اما خودش تلاشی نمی‌کرد، باید بدانید که آن شخص هم خودش زندگی کردن را بلد نیست.

برای کسب تجربه‌های جدید پول خرج کنید

می‌دانم که در این شرایط اقتصادی وقتی صبح از پول خرج کردن به میان باشد، همه سعی می‌کنند با حساسیت و دقت پول خود را خرج کنند، قبلا به این موضوع که پس‌انداز کردن چقدر در زندگی مهم است اشاره کرده‌ایم، اما برای چه چیزی پس‌انداز می‌کنید؟ کسب تجربه‌های جدید، تحقق آرزوهای جدید و… همه تنها زمانی امکان‌پذیر می‌شوند که شما بدانید می‌خواهید چه کاری انجام دهید. تقریبا برای انجام هر کاری هم به پول نیاز دارید. پس برای کسب تجربه‌های جدید نگران پولی که خرج می‌کنید نباشید. این تجربه‌ می‌تواند شرکت در کلاس آنلاین بین‌المللی یا سفر به نقطه‌ای بکر باشد. زندگی کن و هر لحظه‌ای که در آن زندگی می‌کنی، لذ ببر.