برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

زندگی سخته اما ارزش جنگیدن برای رسیدن به خواسته هامون رو داره

زندگی سخته درست است ولی برای زندگی کردن باید تلاش کرد و جنگید. متاسفانه امروزه افراد زیادی هستند که فقط زنده هستند و هیچ لذتی از زندگی‌شان نمی‌برند و در واقع هیچ تلاشی هم برای زندگی کردن نمی‌کنند. برای آنها هیچ موقعیت شادی در زندگی وجود ندارد و فکر می‌کنند که همیشه یک نفر از بیرون باید بیاید و زندگی آنها را درست کند. اما حقیقت این است که ما مسئول تمام اتفاق‌هایی هستیم که در زندگی برایمان پیش می‌آید. زندگی کردن مثل دعوت شدن به یک مهمانی است، شما برای چند ساعت باید در یک مهمانی حضور داشته باشید، این شما هستید که انتخاب می‌کنید تمام مدت یک گوشه بنشینید و تنها کاری که کنید، غصه خوردن و غمگین بودن باشد، یا از فرصتی که در اختیار دارید استفاده کنید و با افراد جدید آشنا شوید و خوش بگذرانید.

حالا هم برای زندگی کردن به معنی واقعی و رسیدن به اهداف و خواسته‌هایتان باید تلاش کنید. با این میکرومقاله از سبکتو همراه باشید تا ببینیم با اینکه زندگی سخته اما چطور برای رسیدن به خواسته‌هایمان بجنگیم.

جنگیدن برای رسیدن تنها راه ماندن در زندگی

احتمالا شما هم قبول دارید که دوران زندگی ما مجموعه‌ای از مبارزات است. پس باید روش‌های جنگیدن برای زندگی را یاد بگیریم. اولین فکری که به ذهن همه می‌رسد این است که از سختی‌های زندگی فرار کنند اما حقیقت این است که این رفتار کاملا اشتباه است و نتیجه برعکسی هم خواهد داشت. هرچقدر شما از مشکلات فرار کنید و سعی کنید آنها را نادیده بگیرید، آنها بیشتر می‌شوند و شما را بیشتر تحت فشار می‌گذارند. افراد موفق و ثروتمند هم با این قاعده کاملا آشنا هستند. آنها به محض شناسایی یک مشکل یا سختی در زندگی با آن روبرو می‌شوند و سعی می‌کنند آن را حل کنند. زندگی سخته اما با تلاش‌ها و جنگیدن‌ها می‌توان سختی‌ها رو به آرامش و راحتی تبدیل کرد. نظر شما درباره این سختی‌ها و انجام مبازرات چیه؟

بیشتر بخوانید:   ۶ توصیه مهم از وارن بافت ، سومین ثروتمند دنیا

اولین روش: دشمن‌شناسی

شما دقیقا در زندگی با چه کسی مبارزه می‌کنید؟ بسیاری از ما همواره با یک دشمن فرضی در حال مبارزه هستیم و مشکلات و ناراحتی‌هایمان را ناشی از همان دشمن می‌دانیم. اما وقتی باید تمام مسئولیت زندگی را خودمان به عهده بگیریم، چطور می‌توانیم همه چیز را به گردن دیگران بیندازیم؟ بهتر نیست اول از خودمون شروع کنیم؟ برای این کار کافیه با خودمان عهد ببندیم که در زندگی کارشکنی نکنیم. هر وقت از نفس‌مان گذشتیم، می‌توانیم سایر کارها را هم انجام دهیم. روح و نفس ما باعث می‌شود در انجام بسیاری از کارها موفق نباشیم. شرایط زندگی سخته تا وقتی که ترس بر ما غلبه کند. اگر بتوانید با تمام تلاش و نیرویی که دارید نفس‌تان را شکست بدید، دیگر هیچ ترسی از زندگی نخواهید داشت و دیگر جمله زندگی سخت است را تکرار نمی‌کنید.

شناخت موقعیت و شرایط جنگیدن برای رسیدن

بعد از یک مبارزه دلچسب و شکست نفس، باید ببینید در چه شرایطی از زندگی هستید. اگر موقعیت و شرایط زندگی سخته پس باید کمر همت ببندید و شروع به جنگیدن کنید. تا لحظه آخر باید جنگید و به خدا توکل کرد. وقتی با تمام وجود به خودت ایمان داشته باشی، می‌بینی که تمام شرایط در مقابل عزم و اراده‌ای که داری، شکست می‌خورند. بعد از پیروزی این لحظات در خاطرت ثبت می‌شود و ذهنت به این باور می‌رسد که تو هر کاری بخواهی می‌توانی انجام دهی و رسیدن به اهداف و آرزوها دیگر کار پر زحمتی نخواهد بود.

زندگی سخته اما برای کسی که مغلوب شرایط شده و برای رهایی از آنها هیچ تلاشی نمی‌کند. هیچ وقت نگویید شرایط زندگی من بد است. آیا می‌دانستید شرایط بدی وجود ندارد؟ این‌ها اتفاقاتی از زندگی هستند که با تلاش و پشتکار شرایط رابرای پیشرفت و عبور از سختی‌ها فراهم می‌کنند. از اول زندگی همیشه رسم بر مبارزه و رسیدن به اهداف و پیروزی بوده است.

بیشتر بخوانید:   شخصیت شناسی یا روانشناسی شخصیت چیست و چطور به موفقیت کمک می‌کند

زندگی سخته اما ارزش جنگیدن برای رسیدن به خواسته هامون رو داره

زندگی سخته اما این سختی همیشگی نیست

همه جنگ‌ها و مشکلات روزی شکست می‌خورند و این شما هستید که به خاطر تلاش‌هایتان پیروز شدید. متاسفانه بسیاری از افراد فکر می‌کنند سختی‌ها و شرایط زندگی قراره همین‌طور ادامه داشته باشه، اما این افراد سخت در اشتباه هستند. یا جملاتی را دائم با خود تکرار می‌کنند مانند جمله باید با این شرایط ساخت! اصلا نباید فکر کنید، این سختی‌ها دائم هستند، شما اینقدر قدرت و اراده قوی دارید که می‌توانید این شرایط را شکست بدید.
همه این مشکلاتی که باعث میشه شما باور کنید زندگی سخته ،به شما پیامی را انتقال می‌دهد که بفهمید برای ادامه زندگی باید چه مسیرهایی را طی کنید. شاید لازم باشد برای انجام کارهایتان، برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشید. هر طور شده باید بررسی کنید. دقت کنید ببینید که چه کارهای اشتباهی انجام می‌دادید. سعی کنید بیشتر از قبل شکرگزار خداوند باشید.

از فرصت استفاده کنید

جنگیدن برای رسیدن به پیروزی و اهداف مورد نظرتان به فرصت‌های پیش روی شما بستگی دارد، یعنی باید در زندگی طوری رفتار کنید، که بدی‌ها و شرایطی که برای شما نارضایتی به وجود آوردند با شکست مواجه شوند. وقتی به اتفاقات مقابل‌تان تضاد نشان بدهید، باعث می‌شود در جریان کامل رفتارهای طرف مقابل قرار بگیرید. برای این کار باید همه جنگ‌ها و تضادها را به نفع خود تمام کنید.

زندگی سخته اما پیروزی از آن شماست

شما قطعا می‌توانید با تمام تلاش و قدرتی که دارید تا آخرین نفس به جنگیدن ادامه دهید. خواسته‌هایمان در زندگی آنقدر ارزش دارند که برای رسیدن به آنها از چیزهای زیادی بگذریم. با ایمان و پشتکاری که داریم می‌توانیم پیروزی را در آغوش بگیریم. البته یادتان باشد که برای این جنگیدن‌ها و رسیدن به خواسته‌ها، اول از همه از خودمان شروع کردیم. اگر می‌خواهید این مبارزات را با تمام وجود ادامه بدید، کافی است آموزش ببینید و تمرین کنید.
فیلم‌ها و صوت‌های آموزشی خیلی موثراند و قطعا کمک می‌کنند. خواندن کتاب‌های انگیزشی را فراموش نکنید. شرکت در سمینارها و خواندن این کتاب‌ها بسیار تاثیرگذار است و تا امروز نظر افراد بسیاری را به خودش جلب کرده. شما باید قدرت و انرژی لازم رو برای جنگیدن در زندگی و شکست مشکلات بدست آورید. هنر زندگی کردن را از افرادی که در مقابل سختی‌ها پیروز شدند، یاد بگیرید.

بیشتر بخوانید:   چطور از دیگران استرس نگیریم؟