برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

چگونه یک زندگی زیبا برای خودمان بسازیم؟

زندگی زیبا و شاد داشتن خواسته همه انسان‌هاست. فرقی نمی‌کند که در چه شرایطی زندگی می‌کنید یا چقدر پول دارید، همه می‌خواهند که زندگی زیبایی داشته باشند و هر وقت به گذشته خود نگاه می‌کنند لبخند به لب بیاورند و حسرتی نداشته باشند. اما زندگی زیبا چطور بدست می‌آید؟ حقیقت این است که برای داشن زندگی خوب باید تلاش کرد، هیچ کس در خانه شما نمی‌زند و نمی‌گوید که من از امروز زندگی تو را تغییر می‌دهم، همه تغییرها از شما شروع می‌شود و این شما هستید که مسئولیت ساختن آن را دارید. نگران نباشید، زندگی برای همه حتی افراد موفق و ثروتمند هم سخت و پر از مشکل است. اما آنها می‌دانند که با مشکلات و سختی‌ها چطور باید جنگید و چطور باید زندگی مورد علاقه خود را ساخت. با این میکرومقاله از سبکتو همراه باشید تا ببینیم چطور می‌توانیم یک زندگی زیبا برای خودمان بسازیم.

زندگی زیبا هدیه‌ای است که به خودتان می‌دهید

زندگی زیبا چیزی نیست که شما در گوشه خانه بنشینید و از آسمان برایتان نازل شود، بلکه باید خودتان برای رسیدن به آن آستین‌هایتان را بالا زده و تلاش کنید. یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین نعمت‌هایی را که خداوند می‌تواند به شما هدیه کند، زندگی راحت و بدون دغدغه است. البته توجه داشته باشید که این زندگی خوب نتیجه تلاش‌ها و زحمات خود فرد هم بوده ‌است.
احساسات طبیعی ما هنگام لبخند زدن، بهترین لحظات زندگی را برای ما به ارمغان می‌آورد. این لبخند نشان از حس درونی ما می‌دهد. اگر این احساس با تمام وجود و نیرو نباشد، قطعاً حس رضایت مندی خوبی نخواهیم داشت. ذهن ما زمانی آزاد می‌شود، که همه احساسات خود را از روی واقعیت و با تمام وجود بروز دهیم. به عنوان مثال وقتی آواز می‌خوانید، وقتی با خوشحالی با کسی حرف می‌زنید، کاملاً احساس می‌کنید روح شما در حال پرواز است. در واقع زندگی خوب و همراه با شادی این نتایج را به شما می‌دهد.

بیشتر بخوانید:   ۵ روش برای تحول در زندگی

برای داشتن زندگی زیبا باید شاد باشید

برای شاد بودن در زندگی باید از درون خود شروع کنیم. هیچ وقت با خود نگویید شادی من به عوامل خارجی و بیرونی بستگی دارد. این شادی نتیجه تلاش‌های خودمان است هر چیز دیگری که باعث شادی‌های زود گذر می‌شود، روزی از بین خواهد رفت. اما وقتی انسان از درون احساس شادی کند، قطعاً زندگی بهتر و راحت‌تری خواهد داشت. زمانی خاطر شما آسوده خواهد شد که عوامل خارجی روی احساسات شما تأثیر نگذارند.

آیا می‌توان خود را جدی نگرفت؟

از خودشناسی شروع کنید و به نقاط ضعف خود دامن نزنید. کسی که می‌خواهد زندگی زیبا داشته باشد، باید از اضطراب، افکار منفی ذهن، فشار روحی و… دوری کند. برای این وضعیت خود را جدی نگیرید. نفس خود را شکست دهید و از آن بگذرید. این کار باعث می‌شود بتوانید به راحتی با اطرافیان خود در ارتباط باشید. این نفس شماست که در ارتباطات باعث ایجاد خشم می‌شود و تنها با گذشتن از آن می‌توانید، زندگی زیبا را برای خود فراهم کنید.

چگونه یک زندگی زیبا برای خودمان بسازیم؟

ببخشید، هدیه بدهید و راحت زندگی کنید

هیچ می‌دانستید وقتی به دیگران کمک می‌کنید و هدیه می‌دهید، کاملاً ذهن آزاد و رهایی دارید. این یکی از بهترین احساسات درونی ما است که در زندگی راحت ما تأثیر مثبت می‌گذارد. در هر شرایطی و هر موقعیتی که هستید، دیگران را یاری کنید. با این کار همه احساساتی که دارید مانند عشق، محبت و احترام به دیگران هدیه می‌دهید و با این کار از درون احساس خوشحالی خواهید کرد.

از دیگران هدیه بگیرید

شما از طریق ارتباط با دیگران، تصویری جدیدی از زندگی را می‌بینید. به ویژه وقتی به شما هدیه می‌دهند و در شرایط سخت زندگی کمکتان می‌کنند. شما هم باید در مقابل هدایا آن را با آغوش باز بپذیرید و با تمام وجود از آن‌ها تشکر کنید. با جذب عشق و محبت زندگی زیبا برای شما زیباتر می‌شود. وقتی شما کمک‌ها و هدایای اطرافیان خود را با کمال ستایش بپذیرید، به آن‌ها اجازه می‌دهید، تا به دیگران کمک کنند و ببخشند.

بیشتر بخوانید:   بی توجهی به دیگران ;گاهی لازمه پیشرفت است

شکرگزار زیبایی‌های اطراف خود باشید

وقتی نتایج یک زندگی خوب را می‌بینید که در هر شرایطی شکرگزار خداوند باشید. مطمئن باشید که خداوند نعمت‌هایی به شما عطا کرده‌است که زندگی زیبایی داشته باشید. برای کوچک‌ترین اتفاقات زندگی سپاسگزار خداوند باشید. با شکرگزاری بیشتر از هر وقت قدردان نعمت‌ها و آرامش زندگی خود خواهید بود. جزئی‌ترین وسایلی که آسایش را در زندگی برای شما فراهم کرده‌اند، نیاز به شکرگزاری دارند. وقتی سالم هستید و می‌توانید راه بروید و به دیگران کمک کنید. همه این‌ها بهترین نعمت‌هایی هستند که زندگی زیبا را برای ما به ارمغان می‌آورند.

تأثیر سلامت جسمی در زندگی زیبا

زندگی راحت و بدون دغدغه ما به مراقبت از خود و سلامت جسم و روح ما بستگی دارد. تا می‌توانید مراقب سلامت خود و اطرافیان باشید. باید از مطرح کردن برخی از مسائل محیط کاری و بیرون از منزل جلوگیری کنید. سلامت روح از ارتباط و تعامل با اطرافیان خود تأثیر می‌پذیرد، در نتیجه باید با افرادی در ارتباط باشید که قدرشناس شما باشند. هر چقدر اطراف شما را آدم‌های درستی تشکیل دهند، شما از زندگی و شرایطی که در آن هستید رضایت بیشتری خواهید داشت. تمرین‌هایی مانند خود مراقبتی و یوگا و مطالعه بسیار تأثیر گذار است. این تمرینات به شما کمک می‌کند، ذهن آزادتری داشته باشید.