برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

بهترین مراجع برای استفاده از روانشناس آنلاین و توجه به سلامت روان

روانشناس آنلاین امروزه بسیار پر طرفدار شده است. از طرفی به دلیل فراگیری ویروس کرونا . کاهش رفت‌و‌آمدهای شهری، افراد بسیاری ترجیح می‌دهند کارهایشان را از داخل منزل و به صورت آنلاین انجام دهند و مشاوره‌های پزشکی هم جزئی از آن است. از طرف دیگر محدودیت‌های رفت‌وآمدی و دور بودن شهرها، باعث شده تا مشاوره‌های آنلاین طرفداران زیادی داشته باشد. در این میکرومقاله از سبکتو به معرفی و بررسی بهترین‌ها برای روانشناس آنلاین می‌پردازیم و اهمیت مشاوره در زندگی را بررسی می‌کنیم.

سلامت روح و روان را دست کم نگیرید

شاید چندین سال قبل اگر در مورد روانشناس و مشاوره‌ با کسی صحبت می‌کردی، بسیاری باور داشتند که روانشناس و روانپزشک فقط مختص به بیماران است و افراد معمولی نیازی به آن ندارند. هرچند که متاسفانه این موضوع همچنان باور برخی افراد است اما خوشبختانه این فرهنگ در حال تغییر است. مسئله روان و بیماری‌های روحی، بسیار مهم و قابل توجه است. متاسفانه برخلاف بیماری‌های جسمی که تقریبا همه ما در مورد آن اطلاعات خوبی داریم و علائم آن را به خوبی تشخیص می‌دهیم، سطح آگاهی و دانش ما در مورد علائم بیماری‌های روحی بسیار پایین است و معمولا اصلا آنها را تشخیص نمی‌دهیم. این عدم‌تشخیص معمولا باعث می‌شود ما آن را به بیماری‌های جسمی غیرمرتبط ربط دهیم و بیشتر به خودمان آسیب برسانیم.

اهمیت روان و بیماری‌های روحی آنقدر زیاد است که افراد موفق همیشه جایگاه ویژه‌ای برای آن در نظر می‌گیرند و مانند مشکلات جسمی به‌ آن رسیدگی می‌کنند. چرا که باور دارند وقتی شما روان آسوده و سالمی داشته باشید، می‌توانید فرصت‌ها و موقعیت‌های مناسب را به خوبی شناسایی کرده و بیشترین استفاده را از آن ببرید. آنها می‌دانند که مشکلات روحی، مانند بیماری‌های جسمی می‌تواند موفقیت و درآمد را از آنها بگیرد و حتی آنها را از حرکت باز دارد، در نتیجه همواره با مشاوران و روانشناسان خود صحبت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:   ۸ راهکار برای داشتن رابطه خوب با دیگران

شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از مشکلات جسمانی که این روزها با آن درگیر هستید، منشا روحی دارند و اگر به سلامتی روان خود اهمیت دهید، آن مشکلات هم برطرف خواهند شد. احتمالا این جمله را زیاد از پزشکان شنیده‌اید که می‌گویند این بیماری عصبی است و چاره‌اش داشتن آرامش بیشتر است. و شاید با خودتان فکر کنید که در شرایط زندگی امروز مگر جایی هم برای آرامش هست؟. خب حقیقت این است که مشاوران و روانشناسان می‌توانند راه‌حل خوبی برای این روزها باشند و به ما کمک کنند تا به جای اینکه انرژی‌مان را صرف مبارزه با ناامیدی و خسته نشدن از زندگی کنیم، آن را صرف رسیدن به اهداف و خواسته‌هایمان کنیم. روانشناس آنلاین یک گزینه مناسب برای این روزهای است.

چرا روانشناس آنلاین

روانشناس آنلاین مزیت‌های زیادی دارد. از جمله اینکه شما مجبور نیستید برای صحبت با روانشناس، مسیر زیادی را طی کنید و ساعت‌های زیادی در رفت‌وآمد باشید همچنین ممکن است شما پزشک خوبی پیدا کنید که در شهر دیگری باشد و به همین خاطر نتوانید با او مشاوره داشته باشید. یکی دیگر از مزایای زوانشناس آنلاین هزینه آن است. معمولا هزینه‌های مشاوره آنلاین کمتر از مشاوره‌های حضوری است، در حالی که شما همان خدماتی را دریافت می‌کنید که در حضوری دریافت می‌کردید.

خوشبختانه پلتفرم‌های روانشناس آنلاین امروزه استفاده از این امکان را ساده‌تر کردند و هر بهانه‌ای برای عدم توجه ما به سلامت روان‌مان را از ما گرفته‌اند. شما در این پلتفرم‌ها می‌توانید پزشکان مختلف، سابقه کاری و نظرات دیگران را در موردشان ببینید و تصمیم بگیرید که کدام پزشک یا مشاور را می‌خواهید، حتی بعد از یک جلسه اگر احساس کردید که با پزشک یا مشاور خود ارتباط برقرار نمی‌کنید، می‌توانید به راحتی فرد دیگری را انتخاب کنید. البته همیشه این حقیقت را در نظر داشته باشید که معمولا آنچه از روانشناس آنلاین می‌شنوید، همان چیزی نیست که دوست دارید، اما همان چیزی است که درست است و زندگی شما را در مسیر درست قرار می‌دهد. در ادامه برخی از پلتفرم‌های ایرانی برای روانشناس آنلاین را با هم بررسی می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:   ۶ مهارت مهم که تا سال ۲۰۲۰ همه باید داشته باشند

بهترین مراجع برای استفاده از روانشناس آنلاین و توجه به سلامت روان

فول‌فکر، یک روانشناس آنلاین

شاید یکی از قدیمی‌ترین پلتفرم‌های مشاوره آنلاین فول‌فکر باشد. شما در این پلتفرم علاوه‌بر اینکه به روانپزشکان و مشاوران با سابقه و متخصصی دسترسی دارید، می‌توانید نظرات نوشته شده در مورد هر مشاور را هم بخوانید. همچنین یکی از مزیت‌های فول‌فکر این است که شما  می‌توانید به صورت ناشناس و بدون اینکه اطلاعاتی از خودتان وارد یا ثبت‌نام کنید، با مشاوران صحبت کنید. همچنین شما به انواع مختلفی از تست‌های روان‌شناختی دسترسی دارید که می‌توانید بعد از انجام هر تست، نتیجه آن را به طور کامل مشاهده کنید و اگر لازم بود آن را به مشاور خود ازائه دهید.

سیمیاروم

برای بسیاری از ایرانی‌های مقیم خارج از کشور شاید صحبت کردن از مشکلات به زبان فارسی هم راحت‌تر باشد و هم این امکان را به آنها می‌دهد که دقیقا همان چیزی که احساس می‌کنند را بیان کنند اما دسترسی به پزشک ایرانی شاید به همین سادگی نباشد. سیمیاروم یکی از پلتفرم‌های روانشناسی آنلاین است که این امکان را برای آنها فراهم کرده است. شما در سیمیاروم علاوه‌بر دسترسی به انواع پزشکان و مشاوران با تخصص‌های مختلف، می‌توانید به راختی پرداخت ارزی داشته باشید و اگر از مشاوره خود راضی نبودید، هزینه خود را پس بگیرید. هزینه مشاوره در سیمیاروم یک مقدار ثابت و مشخص است و شما دغدغه‌ای بابت زمان نخواهید داشت.

اسنپ دکتر

اسنپ هم به تازگی وارد بازار پزشک و روانشناس آنلاین شده است. شما در پلتفرم اسنپ دکتر علاوه‌بر دسترسی به انواع پزشک‌ها و مشاوره برای بیماری‌های جسمی، به مشاوران و روانشناس آنلاین هم دسترسی دارید و می‌توانید سابقه فعالیت پزشکان را به راحتی دیده و بررسی کنید. یکی از مزیت‌های این پلتفرم، دسته‌بندی دقیق آن است که به شما این امکان را می‌دهد که بدون اتلاف وقت و سردرگم شدن، بتوانید پزشکان و مشاوران مربوط به حوزه‌ای که لازم دارید را پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:   ۵ روش برای تحول در زندگی

در نهایت اینکه به سلامت روان‌تان اهمیت دهید، یادتان باشد که این افراد معمولی هستند که فکر می‌کنند به هیچ پزشک یا مشاوری برای سلامت روان خود نیاز ندارند، آنها نه تنها خودشان در زندگی سختی می‌کشند و با مشکلات روحی دست و پنجه نرم می‌کنند، بلکه خانواده و اطرافیان خود را هم آزار می‌دهند. با اهمیت به سلامت روان و مراقبت از آن، می‌توانید به همان سبک زندگی که دوست دارید برسید.