برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

راز خوشبختی چیست؟ همراه با توصیه‌هایی از افراد موفق

راز خوشبختی چیست؟ احتمالا این سوالی است که همه ما می‌خواهیم جواب آن را بدانیم و هر کدام از ما هم یک پاسخ متفاوت برای آن داریم. برای برخی راز خوشبختی داشتن پول زیاد است و برای برخی داشتن یک خانواده. اما واقعا یک تعریف مشخص برای راز خوشبختی وجود دارد؟ به نظر من راز خوشبختی می‌تواند مانند موفقیت کاملا منحصربه‌فرد باشد اما همواره ویژگی‌های مشترکی هستند که اگر آنها را داشته باشید می‌توانید زودتر به خوشبختی مورد نظر خودتان برسید. در این میکرومقاله از سبکتو به بررسی راز خوشبختی از نظر افراد موفق می‌پردازیم و ویژگی‌های مشترک آنها برای رسیدن به خوشبختی را بررسی می‌کنیم.

ببینید که چه چیزهایی شادتان می‌کند

راز خوشبختی شاد بودن است. چطور می‌خواهید خوشبخت باشید وقتی هیچ تلاشی برای شاد بودن نمی‌کنید؟ قبل از هر چیزی باید بفهمید که چه کارهایی شما را واقعا خوشحال می‌کند. شاید وقتی این سوال را از خودتان بپرسید، چیزهایی به ذهن‌تان برسد که خیلی بزرگ باشد یا به خوشبختی نهایی مورد نظرتان نزدیک باشد.

مثلا اگر راز خوشبختی در نظر فردی داشتن پول زیاد باشد، وقتی از خودش بپرسد چه چیزی من را شاد می‌کند، ‌احتمالا اولین چیزی که به ذهنش می‌رسد پول داشتن است. اما چند لحظه فکر کنید که واقعا چه کارهایی ساده‌ای وجود دارد که می‌تواند شما را شاد کند؟ مثلا اینکه برای خودتان آشپزی کنید؟ یا به گل‌ و گیاهان‌تان برسید؟ این کارها را لیست کنید و آنها را در برنامه روزانه خود جایی دهید. بعد از مدتی می‌بینید که واقعا احساس خوشبختی می‌کنید.

بیشتر بخوانید:   ۷ عادتی که افراد موفق از آنها دوری می‌کنند

برای پیدا کردن راز خوشبختی شکرگزار باشید

معمولا وقتی درگیر مشکلات و ناراحتی‌ها هستیم، نمی‌توانیم نکات مثبت زندگی را ببینیم و اگر کسی در چنین شرایطی به شما بگوید که بابت داشته‌هایتان شکرگزار باشید، احتمالا با خودمان فکر می‌کنیم کدام داشته‌ها؟ من هر روز درگیر مشکلات هستم! اما حقیقت این است که همیشه چیزهای زیادی برای شکرگزاری وجود دارد.

وقتی شما فقط مشکلات را ببینید، ذهن‌تان روی آن متمرکز می‌شود و براساس آنچه هری کارپنتر در کتاب غول درون گفته، ذهن باور می‌کند که شما مشکلات بیشتری می‌خواهید و در نتیجه شرایط هر روز بدتر هم می‌شود. اما شکرگزاری بابت هر آنچه که دارید، باعث می‌شود تا ذهن‌تان روی اتفاقات مثبت متمرکز شود و در نتیجه باور کند که شما به دنبال بیشتر به دست آوردن هستید و مسیرتان به سمت موفقیت بیشتر تغییر می‌کند.

یک راز خوشبختی دیگر این است که هر روز صبح که بیدار می‌شوید و هر شب قبل از خواب به خاطر تمام اتفاقات خوب و آنچه که دارید مثل سلامتی، خانواده خوب و سقفی بالای سرتان سپاسگزار باشید.

راز خوشبختی چیست؟ همراه با توصیه‌هایی از افراد موفق

به جای تسلیم شدن، راه‌حل پیدا کنید

راز خوشبختی این است که هرگز تسلیم نشوید. اگر در زندگی با بحران روبرو شده‌اید، گاهی آنقدر خسته می‌شوید که ترجیح می‌دهید تسلیم شوید و با همان شرایط به زندگی ادامه دهید. اما برای اینکه خوشبخت باشید باید یاد بگیرید که مبارزه کنید. گاهی فکر می‌کنیم که برخی مشکلات غیرقابل‌حل هستند اما در این مواقع کافی است کمی از شرایط سختی که در آن درگیر هستید فاصله بگیرید و به ذهن‌تان اجازه دهید به جای درگیر چالش شدن، آرامش پیدا کند.

بیشتر بخوانید:   چرا به اهداف ، آرزوها و چیزهایی که دوست داریم نمی‌رسیم؟

می‌بینید که مدتی بعد راه‌حل‌های فوق‌العاده‌ای به ذهن‌تان می‌رسد که می‌توانید نه تنها مشکلات‌تان را حل کنید، بلکه قدم‌های بزرگی هم به سمت موفقیت و خوشبختی بردارید. اگر کتاب در جست‌وجوی خوشبختی را خوانده یا شنیده باشید، می‌بنید که وقتی با یک کودک یکساله جایی برای خوابیدن و غذایی برای خوردن و هیچ پولی برای خرج کردن ندارید هم می‌توان مبارز بود و به خواسته‌ها رسید.

بدانید که دقیقا چه می‌خواهید

راز خوشبختی این است که بدانید که واقعا چه چیزی شما را خوشحال می‌کند. در واقع معنای خوشبختی برای شما مانند هدف ویژگی‌های خاصی دارد. شما نمی‌توانید بگویید راز خوشبختی برای من داشتن خانواده خوب است. چون این موضوع خیلی کلی است. یک خانواده خوب از نظر شما چه ویژگی‌هایی دارد؟ چند نفر هستند و آیا افراد دیگر مثل مادربزرگ یا خاله را هم شامل می‌شود؟ وقتی همه چیز را با جزییات بدانید بهتر می‌توانید به آن برسید. حتی گاهی متوجه می‌شوید که برخی از ویژگی‌هایی که برای خوشبختی در نظر دارید را همین امروز هم دارید.

راز خوشبختی یعنی به سلامتی‌تان اهمیت بدهید

راز خوشبختی از نظر افراد موفق داشتن سلامتی و اهمیت دادن به آن است. سعی کنید از یک برنامه غذایی سالم پیروی کنید، البته این به این معنا نیست که همیشه در رژیم باشید، بلکه سعی کنید از مواد غذایی استفاده کنید که ارزش غذایی بالایی دارند و به جسم و ذهن شما برای سالم بودن کمک می‌کنند استفاده کنید.

آنتونی رابینز در کتاب رژیم پاکسازی، برخی از آنها را معرفی کرده است. همچنین سعی کنید در طول هفته حتما ورزش یا فعالیت‌های جسمانی را در برنامه‌تان داشته باشید. ورزش علاوه‌بر اینکه تناسب اندام شما را حفظ می‌کند، تاثیر زیادی روی آرام کردن ذهن و کاهش استرس دارد.

بیشتر بخوانید:   ۵ فیلم انگیزشی که آخر هفته حتما باید ببینید و از آنها یاد بگیرید

سلامت روحی هم به اندازه سلامت جسمانی مهم است. اگر احساس افسردگی می‌کنید یا فکر می‌کنید که چیزهایی درون‌تان وجود دارد که ممکن است روی زندگی‌تان تاثیرات منفی داشته باشد، بهتر است با یک مشاور صحبت کنید. همچنین با انجام کارهایی که دوست دارید، حال روحی‌تان را بهتر کنید.