برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

چه ویژگی‌هایی داشته باشیم که ثروت زیاد بدست آوریم

ثروت زیاد یکی از چیزهایی است که هرچقدر به انسان داشته باشد، بازهم آن را می‌خواهد. پول و ثروت وسیله‌ای برای رساندن ما به اهداف‌مان هستند و این موضوع نه تنها ایرادی ندارد، بلکه خیلی هم خوب است. برخی فکر می‌کنند اینکه همیشه از پول صحبت کنند یا بگویند که به دنبال ثروت زیاد هستند، رفتار خوبی نیست، در حالی که کاملا برعکس است. شاید شما هم گاهی با خودتان فکر کرده‌اید که چه می‌شد اگر یک شبه ثروتمند می‌شدم، یا در مدت کوتاهی ثروت زیاد بدست می‌آوردم. اما حقیقت این است که بدست آوردن پول زیاد فقط به درآمد شما مربوط نیست، شخصیت و رفتار شما هم باید تغییراتی داشته باشد. پس چه کار کنیم که ثروت زیاد بدست آوریم؟ با این میکرومقاله از سبکتو همراه باشید.

تحت هر شرایطی پس‌انداز کنید

ثروت زیاد بدون پس‌اندز تقریبا بی‌معنی است. شاید با خودتان بگویید با این شرایط اقتصادی و افزایش هزینه‌ها، دیگر پولی برای پس‌انداز باقی نمی‌ماند. اما حقیقت این است که همیشه پولی برای پس‌انداز وجود دارد که ما معمولا ترجیح می‌دهیم آن را خرج کنیم. رابرت کیوساکی در کتاب پدر پولدار پدر فقیر می‌گوید که در هر شرایطی که هستید، ۳۰٪ ار درآمدتان را پس‌انداز کنید. بهترین کار این است که وقتی حقوق می‌گیرید، ۳۰٪ از آن را بلافاصله پس‌انداز کنید و فرض کنید که کل حقوق دریافتی شما همان ۷۰٪ بوده است. اگر فکر می‌کنید کم است و برای زندگی کافی نیست، دنبال شغل دوم بگردید، اما تحت هیچ شرایطی دست به پس‌اندازتان نزنید. بعد از مدتی که مبلغی جمع شد، لذت داشتن آن را می‌چشید و تلاش بیشتری برای پس‌انداز می‌کنید.

بیشتر بخوانید:   ۵ رفتار اشتباه که با خودمان داریم و باید از آنها اجتناب کنیم

برای ثروت زیاد فرصت‌ها را شکار کنید

ثروت زیاد یک شبه اتفاق نمی‌افتد اما معمولا برای بدست آوردن آن زندگی، فرصت‌های زیادی سرراهمان قرار می‌دهد که برای بدست آوردن آنها باید حواس‌مان را جمع کنیم. به خوبی به اتفاقاتی که در اطراف و جامعه‌تان رخ می‌دهد دقت کنید، آیا نیاز جدیدی در خودتان پیدا کرده‌اید که دقیقا نیاز دیگران هم است؟ پس چرا کاری را در آن زمینه شروع نکنید؟ یا گاهی می‌بینید که محل کارتان به دنبال تخصصی است که به کار شما خیلی نزدیک است و شما می‌توانید با گذراندن یک دوره تخصصی آن موقعیت شغلی را بدست آورید و در نتیجه درآمد بیشتری داشته باشید. فرصت‌ها گاهی شبیه به یک اتفاق ساده به نظر می‌رسند اما در حقیقت می‌توانند شما را به ثروت زیاد برسانند، پس مانند یک شکارچی حرفه‌ای رفتار کنید و همه موقعیت‌ها را بررسی کنید و بهترین آنها را شکار کنید.

شخصیت کاریزماتیک برای خودتان بسازید

شخصیت کاریزماتیک به داشتن ثروت زیاد کمک بسیاری می‌کند. فرض کنید وارد هر جمعی می‌شوید، همه توجه‌ها به سمت شما جلب می‌شود، همه دوست دارند با شما صحبت کنند و مهمتر از همه اینکه در یاد دیگران می‌مانید. اینها برخی از ویژگی‌های شخصیت کاریزماتیک هستند. برای اینکه شخصیت کاریزماتیک بسازید پیشنهاد می‌کنم میکرومقاله شخصیت کاریزماتیک چیست و چه ویژگی‌هایی دارد را بخوانید. همچنین دقت کنید که باید ارتباط‌تان با دیگران را بیشتر کنید. سعی کنید در جمع‌های مختلف قرار بگیرید و با افرادی در حرفه‌های مختلف آشنا شوید. داشتن ارتباطات زیاد و شخصیتی که در ذهن همه باقی می‌ماند کمک می‌کند تا فرصت‌ها را زودتر از دیگران به شما ارائه دهند و موقعیت‌های درآمدی بیشتری برایتان ایجاد شود.

بیشتر بخوانید:   درس‌های از بزرگترین رهبران جهان و آنچه زندگی به من آموخت

برای ثروت زیاد مذاکره را یاد بگیرید

مذاگره یکی از مهارت‌های بسیار مهم در بین افراد موفق و ثروتمند است. آنها به خوبی می‌دانند که آنچه که می‌خواهند را چطور به شما ارائه کنند و به همان نتیجه دلخواه‌شان برسند. شاید با خودتان فکر کنید که مذاکره یک ویژگی برای مدیران عالی رتبه است، در حالی که اصلا اینطور نیست. شما در هر لحظه از زندگی‌تان در حال مذاکره هستید. چه موقع خرید وقتی با فروشنده برای قیمت کمتر مذاکره می‌کنید و چه در محل کار وقتی با رئیس‌تان برای مرخصی یا حقوق بالاتر صحبت می‌کنید و حتی وقتی از همکارتان می‌خواهید که کاری برایتان انجام دهد. مهارت مذاکره بسیار مهم است و باید حتما یادگیری آن را در اولویت قرار دهید. وقتی شما مذاکره کننده خوبی باشید، هم می‌توانید مقدار پس‌اندازتان را افزایش دهید و هم می‌توانید به موقعیت‌های درآمدی بهتری برسید و آنها شما را به ثروت زیاد می‌رسانند.

فکرهای محدود کننده را رها کنید

شاید شنیدن این موضوع سخت باشد اما حقیقت این است که بسیاری از ما از نظر ذهنی همواره فقیر هستیم و نمی‌توانیم پذیرای ثروت زیاد باشیم. ذهن فقیر شما را با افکار محدود کننده درگیر می‌کند و در نتیجه اجازه نمی‌دهد که فکرتان باز شود و بتوانید فرصت‌های پول‌ساز را ببینید. مثلا همانطور که در ابتدای میکرومقاله اشاره کردیم، بسیاری از ما از اینکه در مورد پول صحبت کنیم و اعلام کنیم که می‌خواهیم پول زیادی داشته باشیم، خجالت می‌کشیم و این کار را خلاف اخلاق می‌دانیم. یا اینکه همیشه وقتی صحبت از شرایط مالی می‌شود بلافاصله می‌گوییم که پولی نداریم و اوضاع خیلی بد است و هرگز به چیزهایی که می‌خواهیم نمی‌رسیم. ذهن فقیر شما را محدود به این می‌کند که صبح‌ها سرکار بروید و عصر وقتی برمی‌گردید، با گشتن در شبکه‌های اجتماعی یا دیدن تلویزیون روزتان را تمام کنید.

بیشتر بخوانید:   تعهد به یادگیری کلید موفقیت و توسعه فردی

هر چیزی که باعث می‌شود ذهن‌تان محدود شود را کنار بگذارید. حتی می‌توانید گاهی همه کارهایی که تا امروز بدون فکر انجام می‌دادید را برعکس کنید، از مسیر جدیدی به محل کارتان بروید، صبحانه متفاوتی بخورید و حتی دوستان جدیدی پیدا کنید. این کار باعث می‌شود ذهن‌تان از حالت بسته خارج شده و خلاقیت‌تان خودش را نشان دهد و شاید راه‌هایی برای بدست آوردن ثروت زیاد هم به دهن‌تان رسید. از حرف زدن در مورد پول خجالت نکشید و همه جا عنوان کنید که به دنبال پول بیشتر هستید، شاید موقعیت‌ها و فرصت‌های مناسبی هم سر راه‌تان قرار گرفت.