برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

چطور هر روزمان را با افکار مثبت شروع کنیم

شما هر روز دو انتخاب دارید! می‌توانید که روز خود را به سختی و با غر زدن شروع کنید یا با اشتیاق از تخت خواب بیرون بیایید و به سمت اهداف خود حرکت کنید! کدام یک را می‌پسندید؟ این که هر روز شاد و پرانرژی باشید یا سختی روزتان را شروع کنید! اگر می‌خواهید که یک فرد شاد، پرانرژی و خلاق باشید باید به شروع روز خود توجه کنید و این سوال را بپرسید که چطور افکار مثبت می‌تواند انرژی مثبت را به سمت زندگی شما روانه کند!
با این میکرومقاله از سبکتو همراه باشید تا ببینیم چطور می‌توانیم با توجه به مشکلات زندگی افکار مثبت داشته باشیم.

با زود بیدار شدن، افکار مثبت بیشتری داشته باشید!

افرادی که معمولا دیر بیدار می‌شوند، باید با عجله تمامی فعالیت‌های خود را انجام دهند که باعث می‌شود، استرس زیادی را تجربه کنند که نتیجه آن، به وجود آمدن افکار منفی است، اما در نقطه مقابل افرادی هستند که زود بیدار می‌شوند! این دسته از افراد به واسطه این که فعالیت‌های خود را در آرامش بیشتری انجام می‌دهند، انرژی و افکار مثبت بیشتری از خود ساطع می‌کنند.
سحرخیزی و زود بیدار شدن در کنار شکل‌گیری افکار مثبت به شما کمک می‌کند که در سکوت صبح، فعالیت‌های خود را انجام دهید، گام‌های عملی برای تحقق اهداف بردارید و به سمت چارچوب‌های ذهنی خود حرکت کنید.

لبخند بزنید تا انرژی و افکار مثبت بیشتری داشته باشید

می‌خواهید که هر روز صبح با افکار مثبت روز خود را شروع کنید؟ هنگامی که از خواب بیدار شدید به سمت آینه بروید و به خود لبخند بزنید! افرادی که در شروع روز این کار را انجام می‌دهند، هورمون‌هایی مانند اندورفین را ترشح می‌کنند که به آن‌ها، احساس بهتری می‌دهد. همچینن با ترشح سرتونین در ساعت شروع روز خود، می‌توانند حال و هوای بهتری داشته باشند.
شاید به هر دلیلی تصور می‌کنید که امروز نمی‌توانید این کار را انجام دهید و باید عبوس باشید! حقیقت این است که حتی لبخند زوری و اجباری تاثیر خود را می‌گذارد، پس اشتباه نکنید و همین الان هم لبخند خود را به زبان بیاورید حتی به زور!

بیشتر بخوانید:   انسان های موفق چه ویژگی‌هایی دارند و چطور آنها را تبدیل به عادت کنیم

تخت خواب خود را مرتب کنید

یک قانون نظامی جذاب که در کتاب رختخوابت رو جمع کن، به آن اشاره شده و فواید آن را بررسی کرده این است که مجبورید در شروع روز، تخت‌خواب خود را مرتب کنید! شاید باور نکنید که همین کار ساده در شروع روز، می‌تواند تا چه اندازه روی افکار مثبت شما تاثیر بگذارد و باعث شود که آرامش بیشتری را تجربه کنید.
ژنرال مک‌ریون، نویسنده همین کتاب مشهور کوچک و پرمحتوا که سخنان جذاب خود را ابتدا در دانشگاه تگزاس ایالات متحده آمریکا بیان کرده بود، می‌گوید که اگر روز خود را با یک کار ساده شروع کنیم که آن را به پایان می‌رسانیم، می‌توانیم امید داشته باشیم که در باقی روز قادر به حفظ انرژی و افکار مثبت خود باشیم!

چطور هر روزمان را با افکار مثبت شروع کنیم

برای داشتن انرژی مثبت بیشتر در شروع روز، مسواک بزنید!

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که تصور می‌کنید، مسواک زدن بعد از صبحانه باید انجام شود، باید به شما بگوییم که سخت در اشتباهید! هنگامی که خواب هستید و رویاهای خود را مشاهده می‌کنید، لایه‌ای از باکتری که پلاک نامیده می‌شود، معمولا در دهان انسان ساخته و ترشح می‌شود که اگر بعد از بیدار شدن مسواک بزنید، آن را از بین می‌برید!
البته بهتر است که در هنگام مسواک زدن، زبان خود را هم تمیز کنید! شاید می‌پرسید که چطور مسواک دندان و زبان، باعث ایجاد افکار مثبت می‌شود؟ هنگامی که شما مزه بهتر غذا را درک کنید، نفس خوش‌بوتری داشته و در نهایت دندان‌های سالم‌تری داشته باشید، قادر هستید که انرژی مثبت بیشتری از خود ساطع کنید! اگر باور نمی‌کنید، می‌توانید فردا این موضوع را امتحان کنید و نتیجه‌اش را مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید:   نتیجه مطلوب در کسب و کار با درس‌هایی از شطرنج

آب گرم با لیمو بنوشید تا بدن سالم‌تر و ذهن مثبت‌تری داشته باشید!

عقل سالم در بدن سالم است! افکار مثبت هم در یک بدن مریض به سختی شکل می‌گیرند، پس برای شروع روز با افکار مثبت و داشتن انرژی مثبت بهتر است که مقداری آب گرم با لیمو بنوشید که در کنار پاکسازی کلیه و کبد، می‌تواند به واسطه وجود ویتامین c فراوان درون خود، باعث مقاومت در برابر سرماخوردگی شود. البته این محلول جادویی به شادابی پوست شما هم کمک می‌کند. پس بدون مطلعی در شروع روز خود، این محلول را امتحان کنید.

ورزش کنید تا افکار مثبت بیشتری در شروع روز داشته باشید!

اگر درست در زمانی که از خواب بیدار می‌شوید، به ورزش کردن بپردازید تا زمانی که عرق از سر شما سرازیر شود، می‌توانید مطمئن باشید که روز بسیار جذاب‌تری را خواهید داشت. همه ورزش‌های هوازی که در ۲۰ دقیقه بیداری شما، قادر به انجام این کار هستید، باعث افزایش اعتماد به نفس، حس رضایت، شادی و … شما در طول روز می‌شوند.
شما با این ترفند، می‌توانید از همه افرادی که روز خود را بدون ورزش شروع می‌کنند، بسیار جلوتر باشید و افکار مثبت بیشتری را تجربه کنید.

مدیتیشن، میزان انرژی مثبت شما را افزایش می‌دهد!

شروع روز با آرامش با کمک مدیتیشن امکان‌پذیر است. شما می‌توانید با تقویت تمرکز، کاهش استرس، تقویت ثبات احساسات، جلوگیری از بیماری‌های مزمن و … مدیتیشن کنید. به یاد داشته باشید که اگر به صورت حرفه‌ای، این کار را انجام دهید، پس از مدتی، می‌توانید انرژی مثبت بیشتری از خود ساطع کنید که نتیجه آن، یک زندگی شادتر برای شماست!
اگر بلد نیستید که چطور مدیتیشن کنید، برای شما چند گام ساده و پیشنهادی برای انجام این کار آماده کرده‌ایم که برای افراد مبتدی، می‌تواند یک شروع خوب و جذاب باشد:
• آرام و صاف بنشینید
• دستان خود را به هم گره نکنید!
• به آرامی چشمان خود را ببنید و بر روی دم و بازدم خود تمرکز کنید!
• عملیات دم را در ۴ ثانیه انجام دهید، نفستان را به اندازه ۴ ثانیه نگه دارید و ظرف مدت ۸ ثانیه آن را رها کنید
• حرکت هوا را در داخل بدن خود دنبال کنید
• برای ۳ دقیقه این کار را تکرار کنید

بیشتر بخوانید:   مدیریت کارهای زیاد به راحتی آب خوردن