۵ روش امتحان شده از افراد موفق برای تحول در زندگی

اسکرول کن

از قدیم گفتن اگر آب هم در جایی بماند گندآب می‌شود. تحول در زندگی نیاز همه ما برای پیشرفت و رسیدن به قله‌های موفقیت شخصی‌مان است. اگر یک روند ثابت در زندگی طی کنیم مطمین باشید دچار همان مشکل آب راکد خواهیم شد. حس خوشبختی و رضایت از زندگی برای هر کسی با معیار‌های شخصی خودش تعریف می‌شود. با خودتان خلوت کنید و فکر کنید معیار‌های شما چیست؟ در ادامه همراه سبکتو باشید تا با ۵ روشی که افراد موفق برای تحول در زندگی از آن استفاده کردند را بررسی کنیم:

۱.اگر برای زندگی هدفی ندارید پس آن را بیابید

همه ما در دوران تحصیل یک هدف را بیشتر دنبال نمی‌کنیم. فارغ‌التحصیلی از دانشگاه! اما وقتی مدرک خودمان را می‌گیریم تازه یادمان می‌افتد از این به بعد چی؟ هدف من برای زندگی چیست؟ “کرو تاویل” هم مثل ما بود و پس از گرفتن کارشناسی ارشد، یک بلیت یکطرفه به مقصد پاکستان گرفت. می‌پرسید چرا؟ خودش هم نمی‌دانست. فقط به دنبال هدف به آنجا کشیده شد.

البته ما نباید برای پیدا کردن انگیزه و هدف سفر کنیم اما می‌توانیم با تغییرات ساده‌ای مانند تغییر محل زندگی تغییر مسیر همیشگی رسیدن به محل کار یا گشتن در محله‌های جدید شهر به پیدا کردن انگیزه و تحول در زندگی  کمک کنیم. مطمئن باشید خودش به سراغ شما می‌آید.

۲. به سرنخ‌ها توجه کنید

بیندیشید چه چیزهایی در شما انگیزه ایجاد می‌کند شاید نگهداری از یک گربه در خانه یا کمک به کودکان کار حال شما را دگرگون کند. کرو زمانی که در پاکستان بود متوجه مشکل جدی در آنجا شد. آمار تجاوز بالا بود. این موضوع انگیزه مهمی برای او ایجاد کرد که باید جلوی این مشکل را بگیرد. او تصمیم به واردات گاز فلفل به پاکستان و کشور‌های در حال توسعه گرفت

بیشتر بخوانید:   خوش شانسی از رویا تا واقعیت; چطور شانس را به زندگی‌مان بیاوریم

۵ روش امتحان شده از افراد موفق برای تحول در زندگی

۳. چه کاری در اوقات فراغت انجام می‌دهید؟ آن کلید تحول در زندگی شماست

سرگرمی‌ها موتور محرک شادی و زندگی هستند. آنها را دست کم نگیرید. سارا دیلوو ۱۰ سال در امور مالی و حسابداری اشتغال داشت اما واقعا از شغل‌اش متنفر بود و هر روز غمگین‌تر و دپرس تر می‌شد . این حس عدم رضایت از کارش موجب شد عصر ها که به خانه بر می‌گشت به حرکات یوگا و مدیتیشن بپردازند چون تنها دلیل او برای آرامش بود! او در حال حاضر یکی از مربیان مشهور یوگاست.

ما هم می‌توانی با کارهای ساده‌ای مانند پیاده روی و ورزش یا کارهای که در اوقات فراغت انجام می‌دهید به دنبال شادی و الهام در زندگی خودمان باشیم. این کارهای ساده می‌تواند جان تازه‌ای به روند تکراری روزمره ببخشد.

۴. برای تغییر آماده شوید

تغییر واقعا سخت است اگر یادتان باشد در قوانین فیزیک هم داشتیم که اجسام نسبت به تغییر وضعیت خود اینرسی دارند. اما باید به تغییر در زندگی به عنوان یک سبک زندگی بنگریم. “اسکایلر بوچارد” زمانی که وارد دانشگاه شد فکر می‌کرد یک خبرنگار عالی در زمینه اجتماعی می‌شود و برای رسیدن به آن کلی تلاش کرد. اما به مرور متوجه شد که انگار یک چیزی مشکل دارد و از این کار لذت نمی‌برد. او از قدیم به آشپزی علاقه داشت و شبکه های اجتماعی‌اش پر از عکس غذاهایش و صحبت درباره آنها بود بنابراین تصمیم گرفت که به دنبال آن برود و لذت واقعی را از کارش بچشد. اسکایلر امروزه یکی از معروفترین نویسندگان آشپزی است.

ما هم باید در برابر تغییرات زندگی‌مان که به بهبود آن می‌انجامد انعطاف به خرج بدیم و با روی باز پذیرای آنها باشیم.

بیشتر بخوانید:   ۶ قدم برای برنامه ریزی مالی با اولین حقوق

۵. شانس زنگ خانه را زد در را برایش باز کنید

ماجرای “تیفانی رید” مثالی ستودنی برای تلاش است او برای تحصیل مجبور بود هفته‌ای ۳ بار از شهر خود به نیویورک برود و در کنار آن برای مجله‌ی مد کارآموری کند. این رفت و آمد ها هزینه زیادی داشت و برای تامین آنها به ساعات بیشتر کار تن داده بود. اما همه این‌ها جلوی او را برای رسیدن به هدف‌اش نتوانستند بگیرند و تیفانی در حال حاضر یکی از معروفترین ژورنالیست‌های دنیای مد است.

یادمان باشد که شانس را ما خودمان با تلاش بیشتر و هوشمندانه‌تر می‌سازیم خیلی موانع بین رسیدن به آرزوها و هدف‌هایمان وجود دارد اما آنها از ما ضعیف‌تر هستند و تحول در زندگی با پشت‌کار به وجود می‌آید

“۵ روش امتحان شده از افراد موفق برای تحول در زندگی” را بشنوید (۵دقیقه):


برداشتی آزاد از mashable

دانلود رایگان میکروکتاب استیو جابز

1 نظر

ثبت یک نظر