قله‌های موفقیت با وجود دره‌ها دیدنی هستند

قله‌های موفقیت با وجود دره‌ها دیدنی هستند

ناشناخته هات رو بشناس

همه ما به شکل ناخودآگاه از ناشناخته ها ترس داریم. ذهن ما در شیارهای آشنای خودش زنگی می کند و در یک الگوی مشخص و شناخته شده به چرخش ادامه می دهد درست مانند صفحه گرامافون .برای همین در این مقاله به بررسی قله ها و دره های موفقیت می‌پردازیم
اما بر خلاف خواسته ذهن، مسیر زندگی در ناشناخته ها جریان دارد و زمانی معنی واقعی زندگی را درک می کنی که وارد دنیای ناشناخته ها شوی. ساده ترین مثال برای درک بهتر از این قضیه لوپ های زندگی هست، روزهای تکراری که هر روز کارهای مشخص شده ای را انجام می دهی، این لوپ ها برای هیچ کس خوشایند نیست و همه دوست داریم روزهایی متفاوت و هیجان انگیز داشته باشیم اما بخشی از مغز که از ناشناخته ها ترس دارد ما را از خارج شدن از این لوپ باز می دارد اما زندگی در پشت این لوپ هاست.

وقتی زندگی هر روز یک جریان روتین و ثابت داشته باشد همه جیز قابل پیش بینی است و این دقیقا چیزی است که بخشی از مغز آن را می خواهد. اما تو می خواهی که خوشحال و خوشبخت باشی، می خواهی هر روزت با روز دیگر فرق داشته باشد و هر روز به چیزهای جدید برسی. مانند قله ها و دره ها، اوج ها و قله ها را می خواهی اما دره ها را پس می زنی؟بدون دره هیچ قله ای وجود ندارد. اگر عاشق قله ها هستی باید دره ها را هم دوست داشته باشی.
همیشه تغییر اتفاقی سخت و دشوار بوده است اما در پس تغییرات اتفاقات خوب و حتی ثروت در انتظار ماست. آدم های موفق از الگوی ترس از ناشناخته ها پیروی نمی کنند، آنها هر ثانیه شان را بازبینی می کنند تا ثانیه بعدی خود را بهتر بگذرانند.آدم های موفق باور دارند که از زندگی همان میوه ای را به دست می آورند که بذر آن را کاشته اند. آنها خودشان را مسئول زندگی خودشان می دانند و برای معنی بخشیدن به آن از رنگ و موسیقی استفاده می کنند.

آهنگ خودت رو برای زندگی بساز

دنیا پر از آدم های افسرده است که همه عمرشان را در غم و اندوه اند، اما آدم هایی هم هستند که زندگی را بی دغدغه و با خوشحالی می گذرانند. پس این تو هستی که انتخاب می کنی چه زندگی داشته باشی و تو تنها آدمی هستی که می توانی به کیفیت زندگی خودت تاثیر بگذاری.
تو هر توقعی که از زندگی داشته باشی همان را بدست می آوری، اگر دائم به این فکر می کنی که آدم به درد نخوری هستی یا فکر می کنی هیچ کاری مناسب تو نیست یا حتی نمی توانی روابط اجتماعی خوبی داشته باشی دقیقا زندگی هم همان را به تو می دهد. آدم های موفق همیشه خودشان را در بالاترین مقام قدرتی تصور می کنند آنها برای رسیدن به آنچه دوست داشتند هر روز و هر لحطه تلاش می کنند.

تو هم باید تصویر دهنی از خودت را تغییر دهی خودت را همانطور که می خواهی باشی تصور کن بدون در نظر گرفتن هیچ محدودیتی، وقتی به دیدن خودت در جایگاهی که می خواهی عادت کنی، بخشی از ذهنت که تو را همیشه در لوپ نگه داشته به این تصویر عادت می کند و آن را دیگر ناشناخته نمی داند و تو را به سمت رسیدن به آن سوق می دهد و تو با تلاش می توانی آنچه که می خواهی را برای خودت و اطرافیانت بسازی.
یادت باشد که ما به وسیله افکارمان پیشرفت می کنیم و از نردبانی بالا می رویم که در تصورات خودمان آن را ساخته ایم.

مسئولیت خودت رو به عهده بگیر

یکی از مهمترین دلایل موفقیت آدم های بزرگ این است که آنها با شور و شوق به دنبال خواسته هایشان می روند، خواسته هایشان مشخص است و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی های دقیق دارند.
موفق ترین آدم های دنیا قطعا بهترین و سریعترین و باهوش ترین افراد در رشته های خودشان نبودند بلکه پایدارترین آنها بودند و رمز موفقیت آنها، پایداری شان در رسیدن به هدف و تعقیب بی وقفه آنچه می خواهند بوده است.
یکی از دلایلی که همه در زندگی به موفقیت نمی رسند این است که موقیت معمولا چهره خود را در پشت تلاش های جدی و مستمر پنهان می کند. بنابراین باید تمام توان خود را به کار گیری و همیشه یادت باشد که سخت ترین قسمت زندگی افسوس خوردن برای گذشته است.
یادت باشد که آدم های موفق مسئولیت کارهایشان را به عهده می گیرند. این افراد معتقدند تمام رویدادهای زندگی نتیجه کار و عمل آنهاست. اما در مقابل افرادی هستند که باور دارند هر آنچه پیش آمده دست سرنوشت بوده و باید تسلیم آن بود و کاری از ادم ساخته نیست.
خودتان انتخاب کنید که می خواهید چه کسی باشید؟ یک آدم موفق که خودش را همیشه در بهترین زندگی تصور می کند ذهنش را آماده ورود به ناشناخته ها می کند و برای رسیدن به آنچه می خواهد تلاش می کند و موفق می شود. یا آدمی که همه چیز را دست سنوشت می داند و هر جه بر سرش می آید را می پذیرد و دنیای ناشناخته هایش را هر روز کنار می گدارد و لوپ زندگی را برای همیشه ادامه می دهد.
پس بهترین چیزی که دارید را به دنیا بدهید تا دنیا هم بهترین اتفاق ها را به شما بدهد.

 

برداشتی از ماهنامه جامعه شماره ۲۶

 

“قله‌ها با وجود دره‌ها دیدنی هستند” را بشنوید (۲دقیقه):