خانومانه; ۵ عادت زنان موفق که قبل از صبحانه آنها را انجام می‌دهند

اسکرول کن

زنان موفق عادت‌های روزانه خاصی دارند، به همین جهت این قسمت از خانومانه را به ۵ عادت آنها که قبل از صبحانه انجام می‌دهند اختصاص داده‌ایم.

در سری مطالب خانومانه با دقت بیشتری به مباحث و خصوصیت‌هایی که به خانم‌ها برای شاد بودن و داشتن زندگی موفق‌تر کمک می‌کند می‌پردازیم.

تا به حال به این فکر کرده‌اید که عادت‌های شما در طول صبح می‌تواند تاثیر زیادی روی موفقیت فردی و کاری شما داشته باشد؟ معمولا بیشتر خانم‌ها بعد از بیدار شدن از خواب به سرعت حاضر شده و به محل کار یا دانشگاه می‌روند. اما زنان موفق با وجود کارهای زیادی که برای انجام دادن دارند، این ۵ عادت را تبدیل به رفتارهای روزانه‌شان کرده‌اند و تحت هر شرایطی برای آنها زمان می‌گذارند. با سبکتو همراه باشید تا این ۵ عادت را با هم بررسی کنیم:

۱. گوش دادن به موسیقی

شاید با خودتان فکر کنید که تقریبا همه صبح‌ها در مسیر رفتن به محل کار یا دانشگاه موسیقی گوش می‌دهند، اما لزوما همه جز زنان موفق نیستند، چرا؟ بیایید کمی دقیق‌تر به موضوع نگاه کنیم، ما هر روز چه موسیقی گوش می‌دهیم؟ آیا این موسیقی تاثیر مثبتی روی ما دارد یا برعکس تمام انرژی صبح‌مان را می‌گیرد؟ لیستی به عنوان آهنگ‌های صبحگاهی درست کنید و آن را با آهنگ‌های شاد و آنهایی که اعتماد به نفستان را بالا می‌برد پر کنید. این آهنگ‌ها را نه در مسیر رفت و آمد، بلکه از زمانی که بیدار می‌شوید تا از خانه خارج شوید، یا مشغول کارهای خانه شوید گوش دهید.

با این کار انرژی صبحگاهی شما از بین نرفته و آماده خلاقیت و موفقیت بیشتر می‌شوید. ماری لنین موسس وبسایت ورزشی body conception می‌گوید: من از موسیقی الهام می‌گیرم و انگیزه بیشتری در من ایجاد می‌کند. من باور دارم که اگر موسیقی را وارد زندگی‌مان کنیم، زندگی مطلوب‌تری خواهیم داشت.

بیشتر بخوانید:   به دنبال هدف زندگی در ۱۳ سال سخت! مصاحبه با احسان طریقت در مورد سبک زندگی

۲. خواندن جملات الهام بخش

خواندن و شنیدن جملات الهام بخش به خصوص در ابتدای صبح ذهن ما را برای دریافت موفقیت و انرژی مثبت باز نگه می‌دارد. در واقع وقتی جمله‌ای الهام بخش از فردی می‌خوانیم، ناخودآگاه به ذهنمان القا می‌کنیم که موفقیت برای ما بسیار نزدیک است و رسیدن به آن سخت نیست.

می‌توانید با یکی از دوستانتان قرار بگذارید و هر روز صبح به محض بیدار شدن از خواب یک جمله الهام بخش برای یکدیگر بفرستید. با این کار هم روز دو جمله می‌خوانید و هم متعهد به انجام آن می‌مانید. یادتان باشد که این کار شاید نهایتا یک دقیقه از شما زمان بگیرد اما تاثیر فوق‌العاده‌ای در روزتان خواهد داشت.

مطلب مرتبط: ۱۰ عادت صبحگاهی برای فوق‌العاده شدن

۳. مراقبه کردن

زنان موفق هر روز و گاهی روزی دوبار مراقبه یا مدیتیشن می‌کنند. آنها باور دارند که این عادت تا حد بسیار زیادی در موفقیت آنها نقش دارد. مراقبه به شما کمک می‌کند تا تمام مشغله‌های ذهنی که در بسیاری از موارد هم غیرمهم هستند را کنار بگذارید و ذهنتان را برای ایده‌های تازه و خلاقیت در راه رسیدن به اهدافتان باز کنید.

نیکول کاردوزا موسس سایت yoga foster می‌گوید: من هر روز حتی چند دقیقه کوتاه مدیتیشن می‌کنم، چون به من کمک می‌کند تا بتوانم بهتر فکر کنم و سریعتر تصمیم بگیرم. مراقبه باعث می‌شود تا در طول روز آرامش داشته باشم و در نتیجه با خلاقیتی بیشتری کار کنم. مراقبه بخشی از عادت‌های روزانه من است و تحت هیچ شرایطی حذف یا کم نمی‌شود.

بیشتر بخوانید:   خانومانه؛ چگونه به تعادل در کار و زندگی برسیم؟

مطلب مرتبط: چگونه مراقبه کنیم

خانومانه; ۵ عادت زنان موفق که قبل از صبحانه آنها را انجام می‌دهند

۴. سحرخیز بودن

زنان موفق سحرخیزند. بیشتر آنها قبل از به صدا درآمدن ساعت از خواب بیدار می‌شوند و در همان ابتدای صبح ورزش و مطالعه می‌کنند. شاید در ابتدا صبح زود بیدار شدن سخت باشد اما با تکرار متوالی آن طی چند روز تبدیل به عادت شما می‌شود و آن زمان است که از آن لذت خواهید برد. محققین طی یک تحقیق دریافتند کسانی که طلوع خورشید را می‌بینند انرژی خلاقانه بسیار زیادی در طول روز دارند.

البته بخش مهمی از این عادت داشتن خواب کافی است. برای اینکه سحرخیز بودن را تبدیل به عادت خود کنید باید شب‌ها زودتر بخوابید تا بتوانید خواب کافی داشته باشید. اگر با خودتان فکر می‌کنید که شب‌ها کلی کار دارید و زود خوابیدن امکان پذیر نیست، پیشنهاد می‌کنم به جای مخالفت مدتی برنامه کارهایتان را به صبح منتقل کنید. خیلی زود ذهنتان به آن عادت می‌کند و بدون هیچ دغدغه‌ای یک خانم سحرخیز و موفق می‌شوید.

مطلب مرتبط: ۶۰ دقیقه طلایی هر روز صبح مدیر اینستاگرام

۵. لیستی از کارهایشان می‌نویسند

در مطلب یک روز پربار برای شما اشاره کردیم که افراد موفق شب قبل از خواب برنامه روز بعدشان را آماده می‌کنند. زنان موفق علاوه بر این صبح یکبار لیست کارهایشان را بررسی می‌کنند و برای هر کدام زمان تعیین می‌کنند. آنها می‌دانند که در طول روز قرار است چه کاری انجام دهند و باید چه نتایجی از آن داشته باشند.

نوشتن لیست کارها به شما کمک می‌کند تا علاوه بر انجام همه کارها، در پایان روز از خودتان احساس رضایت داشته باشید و با انرژی بیشتری برای رسیدن به اهدافتان گام بردارید.

بیشتر بخوانید:   ۱۰ کار ساده روزمره برای زندگی شادتر

همه ما زنان موفقی هستیم که با چند تغییر ساده و ایجاد عادت‌های کوچک می‌‌توانیم آینده‌ای که دوست داریم را برای خودمان بسازیم. یادتن باشد که هیچ وقت برای تبدیل شدن به یک زن موفق دیر نیست کافی است یک تصمیم قاطع بگیری و از همین امروز شروع کنید.

“خانومانه; ۵ عادت زنان موفق که قبل از صبحانه آنها را انجام می‌دهند” را بشنوید (۷دقیقه):

برداشتی آزاد از prevention

 

دانلود رایگان میکروکتاب استیو جابز

ثبت یک نظر