یک روز خوب بایک صبح عالی شروع می شود

یک روز خوب با صبح شروع می‌شود اما صبح زود بیدار شدن معمولا یکی از کارهای سختی است که هر روز اتفاق می افتد٬ تجربه داشتن چندین آلارم با فاصله ۵ دقیقه از هم و اسنوز کردن های متوالی برای همه ما تجربه آشنایی است. معمولا سعی می کنیم تا آخرین لحظه بخوابیم و نهایتا هم با احساس کوفگی بیدار می شویم. و همان احساس را به کل روزمان منتقل می کنیم دانشجو باشیم یا کارمند فرقی نمی کند روزهای تکراری و کسل کننده ای را می گذرانیم.

اما باید به این روزها پایان داد چرا که احساس کلافگی و بی حوصلگی به کار و زندگیمان هم منتقل شده و همه چیز را خراب می کند. در این مطلب با هم روش هایی که می تواند یک صبح عالی و به طبع آن یک روز عالی داشته باشید را مرور می کنیم تا روزهای متفاوت و سرشار از زندگی داشته باشیم.پس همراه ما باشید:

آب بنوشید

اینکه باید روزی ۸ لیوان آب خورد حرف تازه ای نیست اما واقعا چقدر به آن عمل می کنیم؟برای اینکه این حرف همیشه آویزه گوشتان باشد اجازه بدهید مزایای نوشیدن آب را توضیح بدهیم، نوشیدن آب در اول صبح با شکم خالی به پاک کردن روده بزرگ کمک می کند که این مسئله به هضم بهتر غذاهایی که در طول روز می خورید منجر می شود ، توانایی جذب مواد مغذی را نیز بالا خواهد برد.هم چنین آب به تولید سلول های خونی کمک کرده که دقیقا باعث می شود احساس سرزندگی کنید.مصرف آب در صبح زود باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و باعث می شود راحت تر وزن کم کنید.قابل توجه است که آب در جوانان سازی پوست بسیار موثر بوده.و در درمان و جلوگیری از آنفولانزا، سنگ کلیه، بیماری های قلبی، سرطان روده بزرگ، سردرد کمک خواهد کرد پس هر روز صبح یک لیوان H2O بنوشید!

نرمش صبحگاهی

لازم نیست حتما یک ساعت به یوگا کنید(هرچند که مفید هست).در عوض با تعداد انگشت شماری حرکات کششی از چرت صبحگاهی خارج می شوید. نرمش  صبحگاهی جریان خون به ماهیچه و مغز را بهبود داده که با از بین بردن احساس ضعف و بیحالی قدرت تمرکز را بالا میبرد.نرمش منظم هم چنین از گرفتگی عضلانی جلوگیری کرده و با نرم تر کردن ستون فقرات مانع از دردهای کمر می شود. ۱۰ دقیقه نرمش برای همه این تاثیرات کافیست.

زودتر از خواب بلند شوید

اگر به اندازه کافی زود از خواب بیدار نشوید نمی توانید همه این کارها را انجام دهید و فقط مجبورید بعد از بلند شدن سریعا از خانه خارج شوید یا مشغول به کار شوید. مطمئن باشید این یک دستورالعمل معجزه آسا برای کاهش استرس شماست.با زودتر از خواب بلند شدن از استرس ترافیک به دور بوده می توانید صبحانه خود را با لذت میل کنید، برای روز خود برنامه ریزی کرده و حتی به جای بحث هر روزه با ریستان به خاطر دیر رسیدن٬ می توانید ریلکس کنید.

حمام کنید

شب هنگام برای اینکه ۱۰ دقیقه صبح ها بیشتر بخوابید دوش می گیرید ولی هنگامیکه از خواب بلند می شوید اوضاع با موهایی بهم ریخته بدتر خواهد بود .علاوه بر این با افزایش تقویت گردش خون باعث تولید خلط توسط ریه در شب شده که این مسئله برای سلامتی خوب نیست.با دوش گرفتن در صبح کاملا احساس سرزندگی کنید. اگر احساس می کنید انسان شجاعی هستید ، صبح دوش آب سرد بگیرید که باعث افزایش این مزیت شود.

آماده کردن صبحانه

از بچگی در گوش هایمان کرده اند که : صبحانه مهم ترین وعده غذایی می باشد. با بزرگتر شدن ما از اهمیت این موضوع کاسته نمی شود. یکی از مهم ترین مسئولیت های شما در روز خوردن صبحانه محسوب می شود که متاسفانه یم فنجان چای و یک تکه کیک جز آن محسوب نمی شود!تحقیقات برای چندین دهه نشان داده است که صبحانه خوردن ،باعث افزایش متابولیسم بدن شده و در طول روز احساس گرسنگی کمتری خواهید نمود.صبحانه باعث کاهش کلسترول ،بهبود غلظت خون می شود . پس چرا بسیاری از مردم از این وعده غذایی صرف نظر می کنند؟ تنبلی!!! اگر می خواهید جز دسته انسان های باشید که لایف استایل خودشان را دارند باید این وعده غذایی را جدی بگیرید.

مطالعه کنید

۱۰ تا ۲۰ دقیقه هر روز صبح اخبار بخوانید.دانستن این که چه در جهان می گذرد شما را از یک انسان گوشه گیر به یک بیزینس من ماهر تبدیل می کند. بعلاوه خواندن و کسب اطلاعات بیشتر، شما را از افرادی که تنها اطلاعاتشان محدود به وقایعی است که در روز مشاهده کرده اند و یا شب قبل خواب در تلویزیون دیده اند، جدا می کند . همچنین خواند باعث ورزش مغز شده و درک کلی از اتفاق هایی که در اطراف شما می افتد را به شما می بخشد

برنامه داشته باشید

بسیاری از استرس های روزانه ناشی از بی برنامگی است.زمان بیشتری به خودتان اختصاص دهید،مرتب کردن خانه،پرداخت صورت حساب ها، برنامه ریزی برای قرار ملاقات ها و تماس ها، باعث می شود ذهنتان از استرس خالی شده و وقتی از منزل خارج می شوید یک روز کامل را بدون استرس و بی هیچ نگرانی آغاز خواهید کنید.

اهمیت دادن به خانواده

هیچ چیزی مانند ارتباط داشتن با خانواده و کسانی که دوستشان دارید قلب انسان را گرم نمی کند.دقایقی برای احوالپرسی از مادرتان یا گذراندن با بچه هایتان سپری کنید.این امر نه تنها شما را به افراد موجود در زندگیتان نزدیکتر می کند بلکه یک شبکه حمایتی در زندگیتان بوجود می آورد که همه ما به آن نیاز داریم.بطور کلی افرادی که روابط خانوادگی قوی دارند، رضایت مندی بیشتری در زندگی و از یک لایف استایل فوق العاده بهرمند هستند.

“یک روز خوب بایک صبح عالی شروع می شود” را بشنوید (۵دقیقه):

 

منبع

1 نظر

ثبت یک نظر