چقدر باید درآمد داشته باشیم تا یک میلیاردر بین‌المللی محسوب شویم

اسکرول کن

همیشه در کتاب‌های موفقیت می‌گویند که باید مقدار دقیقی که می‌خواهیم درآمد داشته باشیم را بنویسیم و بگوییم دقیقا چه چیزی می‌خواهیم. اما ما که هیچ وقت  میلیاردر نبودیم و با هزینه های آنها آشنا نیستیم! بیزینس اینسایدر در مقاله خود به بررسی میزان هزینه‌های جاری میلیاردر ها پرداخته است البته معیار این مقاله ثروتمندان امریکا و هزینه‌های جاری آنجاست ولی می‌تواند یک دیدگاه بین المللی خوب به ما بدهد. پس با سبکتو و مطلب چقدر باید درآمد داشته باشیم تا یک میلیاردر بین المللی محسوب شویم همراه باشید:

۱.مسکن

میلیاردر ها در خانه‌های عادی زندگی نمی‌کنند و برای عمارت‌های خود باید هزینه‌های سنگینی بپردازند. هزینه مسکن آنها با توجه به وام‌ و مالیات حدود ۲۰ هزار دلار یا ۷۶ میلیون تومان در روز است!

۲.خودرو

مثلا اگر خودرو آنها بوگاتی ویرون باشد ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار بابت آن باید بپردازند همچنین یک تعویض لاستیک برایشان حدود ۳۰ هزار دلار تمام می‌شود و سرویس‌های سالیانه ۱۵۰ هزار دلار هزینه دارد. با این تفاسیر اگر می‌خواهید جزو میلیاردر ها باشید باید روزانه ۴۱۰ دلار یا ۱ میلیون ۶۰۰ هزار تومان بابت هزینه‌های خودرو کنار بگذارید.

۳.قایق تفریحی

اگر میلیاردر باشید قطعا یک کشتی تفریحی برای خود می‌خرید. لئوناردو دیکاپریو یک قایق ۱۳۷ متری دارد که ۲۰۰ میلیون دلار خریده و سالیانه حدود ۴۰۰ هزار دلار بابت هزینه نگهداری آن می‌پردازد , علاوه بر آن اگر خدمه و ناخدا بخواهید باید برای آنها سالیانه  ۱ میلیون ۸۰۰ هزار دلار بپردازید بنابراین هزینه روزانه شما  بین ۸ میلیون تا ۲۲ میلیون تومان خواهد بود.

بیشتر بخوانید:   ۷عادت فکری فوق ثروتمندان

چقدر باید درآمد داشته باشیم تا یک میلیاردر بین‌المللی محسوب شویم

۴. مربی خصوصی و ورزش

زمانی که ثروتمند باشید وقت رفتن به باشگاه های ورزشی عمومی را ندارید و حتما یک باشگاه ورزشی مجهز در زیرزمین عمارت خود می‌سازید و یک مربی فوق حرفه‌ای  استخدام می‌کنید. آنها بابت هر ساعت مربی‌گری ۱۳۰۰ دلار می‌گیرند که اگر هفته‌ای ۴ روز و به مدت ۲ ساعت تمرین داشته باشید هفته‌ای ۱۰۴۰۰ دلار هزینه برایتان به همراه خواهد داشت یعنی روزی ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان.

۵. پخت و پز با یک آشپز حرفه‌ای

آشپزها دستمزد زیادی نمی گیرند و شما با سالی ۱۷۹ هزار دلار می‌توانید یکی از حرفه‌ای ترین آنها را استخدام کنید البته آنها عادت به دریافت کادوهای گران قیمت از سمت شما دارند پس روزی ۲ میلیون تومان کنار بگذارید.

۶.خدمه و نگهبانان

عمارت شما نیاز به نگهداری دارد و انجام امور را باید به نگهبانان و پیشخدمت‌‌ها بسپارید که روزانه ۳ میلیون و پانصد هزار تومان هزینه دارد.

۷.مهمانی ها

وقتی تمام وقت خود را برای کسب و کار گذاشتید نیاز به تفریح و مهمانی دارید. برای هر مهمانی بزرگ و با شکوه خود به ۱۰ میلیون دلار بودجه معادل ۳۸ میلیارد تومان نیاز دارید.

۸.هواپیمای شخصی

برای سر زدن به دفاتر گوناگون خود در سراسر جهان نمی‌توانید منتظر پروسه خرید بلیت هواپیما و اینطور کارها باشید و ترجیح می‌دهید با ۱۰ میلیون دلار یک جت شخصی بخرید که بابت نگهداری و سوخت آن ماهیانه باید ۱۴ هزار دلار هزینه کنید یعنی روزانه حدود ۸ میلیون و پانصد هزار تومان.

این‌ها هزینه های بزرگ افراد میلیاردر جهانی است و هزینه های دیگر عمومی مانند خورد و خوراک، تفریحات، گرفتن پرستار بچه و وکیل و دستیار شخصی حدود ۱۰۰ میلیون تومان در روز می‌شود. شاید شما هم مثل من با خواندن این مقاله دود از سرتان بلند شده باشد اما یادتان باشد ارزش میلیاردرهای جهانی نه به خاطر ثروتشان بلکه به خاطر کارآفرینی ها و ارزش هایی که به دنیای ما افزوده‌اند محاسبه می‌شود. بیل‌گیتس، مارک زاکربرگ، وارن بافت و خیلی از افراد صدر لیست ثروتمندان دنیا بیش از ۵۰ درصد ثروت خود را در امور خیریه خرج کرده‌اند و الگوی واقعی باید آنها باشند.

“چقدر باید درآمد داشته باشیم تا یک میلیاردر بین‌المللی محسوب شویم” را بشنوید (۶دقیقه):

برداشتی آزاد از businessinsider

دانلود رایگان میکروکتاب استیو جابز

ثبت یک نظر