۷ روش برای سحرخیزی ; چطور سحرخیز باشیم؟

اسکرول کن

در مقالات زیادی در مورد سحرخیزی صحبت کردیم و متوجه شدیم که سحرخیزی جزئی از سبک زندگی افراد موفق و ثروتمند است. چون فرصت‌های بکری از نظر جسمی و فکری در صبح‌ به دست می‌آورند که در زمان‌ها دیگر ممکن نیست. اما واقعا سحرخیزی کار سختی است و اگر یادتان باشد در مقاله چرا سحرخیز باشیم از ساعت درونی انسان یا کرونوتایپ صحبت کردیم که می‌گفت ۵۰ درصد سحرخیزی افراد ارثی است و ۵۰ درصد اکتسابی است.در این مطلب  سبکتو می‌خواهیم با ۷ روش آسان که به قسمت اکتسابی سحرخیزی کمک می‌کند آشنا شویم.

۱.آب بنوشید

دو لیوان آب بالا سر تخت بگذارید یکی را در طول شب و دیگری را صبح وقتی چشم خود را باز کردید بنوشید. با این کار بیدار شدن برای ما آسان‌تر شده و هوشیاری بیشتری را تجربه می‌کنیم.

مطلب مرتبط: افزایش تمرکز یکی از فواید آب

۲.گوشی را کنار بگذارید

نور صفحه موبایل موجب ترشح هورمون کورتیزول می شود که علاوه بر ایجاد استرس کاذب کیفیت خواب را هم به شدت کاهش می‌دهد پس حداقل یک‌ساعت قبل خواب گوشی خود را کنار بگذارید تا از کیفیت بهتری در خواب شبانه بهره ببرید.

مطلب مرتبط: چطور شب ها راحت بخوابیم ؟

۳. با طلوع خورشید از خواب برخیزید

از قدیم گفتن سحرخیز باش تا کامروا شوی. وقتی شما با طلوع خورشید از خواب بیدار شوید با حلقه خواب و بیداری طبیعت که همان صبح و شب است هماهنگ خواهید بود و این کمک زیادی به سحرخیزی می‌کند. پس موقع خواب پرده را کنار بزنید تا با طلوع خورشید نور آن به شما بتابد.

بیشتر بخوانید:   سرحال بیدار شدن از رویا تا واقعیت؛ با ۵ روش علمی

مطلب مرتبط: فکر می‌کنید خوب نمی‌خوابید؟ ۴ راهکار هوشمندانه برای بهبود کیفیت خواب

۴.سیب بخورید

در کنار تخت خود یک سیب بگذارید تا وقتی بیدار شدید نوش جان کنید. سیب ۱۳ گرم شکر طبیعی یا همان گلوکز و ساکارز دارد که مانند کافئین باعث سرحالی شما خواهد شد و البته خیلی سالم‌تر از کافئین است!

مطلب مرتبط: بالا رفتن تمرکز با ۸ خوراکی

۷ روش برای سحرخیزی ! چطور سحرخیز باشیم؟

۵.هماهنگ با چرخه خواب بیدار شوید

موقع خواب ما چندین چرخه که شامل خواب سبک و سنگین می‌شود را تجربه می‌کنیم. اگر بتوانیم بر اساس این چرخه‌ها و موقع خواب سبک برخیزیم سرحالی بیشتری را تجربه می‌کنیم و سنگین نیستم. اپ موبایل sleep time می‌تواند به پیدا کردن چرخه‌های خواب کمک کند.

مطلب مرتبط: ۱۰ عادت صبحگاهی برای فوق‌العاده شدن

۶. ورزش کوتاه صبحگاهی

چند ساعت قبل از بیداری دمای بدن به حداقل خود می‌رسد و باید یک نرمش یا پیاده‌روی سریع قبل صبحانه داشته باشیم تا در طول روز شادابی بیشتری را تجربه کنیم. انجام این کار به صورت روتین و در طی مدت کوتاهی تاثیر فوق‌العاده‌ای روی سحرخیزی می‌گذارد.

مطلب مرتبط: ۵ کار روتینی که افراد موفق و ثروتمند هر روز صبح انجام می‌دهند

۷. دکمه اسنوز را بزنیم باختیم

با زدن دکمه اسنوز زنگ بیداری موبایل دوباره بدن به چرخه خواب می‌رود و این یعنی باخت! بهتر است موبایل را آن طرف اتاق بگذاریم تا برای قطع کردن زنگ مجبور باشیم از تخت بلند شویم.

مطلب مرتبط: ۴ تغییر کوچک برای انرژی روزانه بیشتر

 

امیدوارم با این ۷ راهکار ساده سحرخیزی بتوانید صبح ها زودتر از خواب بلند شوید و یک روز پرانرژی و موفق را تجربه کنید.

“۷ روش برای سحرخیزی ; چطور سحرخیز باشیم؟” را بشنوید (۴دقیقه):


برداشتی آزاد از cashnetusa

 

دانلود رایگان میکروکتاب استیو جابز

2 نظر

  1. خیلی بهم کمک کرد، درواقع نکاتی رو که فراموش کرده بودم بهم یاداوری کرد. ممنون

ثبت یک نظر